Nyomdai gépek

Indította coyote2, 2019. január 12., 23:27:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Üdv mindenkinek!

Ma egy nyomdai gépbe próbáltam életet lehelni ami a festéket száritja uv útján a papírra. Az alap vezérlése a következő: folyton trafó philips, van benne egy kondi, illetve.egy nagyobb trafó. A fénycső 5000W. A gond a következő: bekapcs. Fénycsőhoz kimenő fesz 55v-ennek kell felmennie 750-800v-ra., Eddig egyszer sikerült, utána már nem.  A folytótrafon 230V van.  Az uv lámpa philips hok 65/80 5000w/900v . 

Tapatalkkal küldve az én VFD 610 eszközömről


Marton

Én sok hasonlót javítottam (nyomdagépeket).
Mi a múltja, előzménye? Neked mióta van ezzel a géppel kapcsolatod, rálátásod? Mennyi égésidővel rendelkezik az UV cső? Kb. 1000 üzemóra várható el tőlük.
Kapcsolási rajzot jó volna látni. Fényképezd le és küld el. Milyen gyártmányú a gép illetve az UV szárítója?
Nagy valószínüséggel az UV csövet cserélni kell (nem olcsó).
Lehet kondenzátor hiba is, kapacitás szegény, ekkor cserélendő. Mérni kellene a kapacitását. Lehet, hogy több fokozat van benne.

coyote2

Üdv Marton!
A nyomdai gép csak most jött gyakorlatom nincs benne, a családban van aki ezzel foglalkozik és megkért nézzem meg. Utólag kiderült több órás fejvakarás után, hogy a cső az jó, csak a kezelő állított a ventilátor sebességen feljebb vette, ebből kifolyólag nem tudott a lámpa felizzani. Lejjebb vettük és azóta a működik. Igaz a szemem is sikerült begyullasztani.


Tapatalkkal küldve az én VFD 610 eszközömről


Marton

Örülök, hogy működik.
Sok mindent kell mérlegelni egy gép javításnál. Sok esetben előfordul a kezelési  hiba (user error), nem mindig műszaki ok van a háttérben. Csupán pl. tudatlanul elállítanak valamit vagy elkapcsolnak egy kapcsolót és a szerelőnek kell ezt feltárni. Ilyenkor jön a szöveg, hogy azt a kapcsolót nem is szoktuk használni vagy nem is nyúltunk hozzá. Ehhez kell egy hiteles kapcsolási rajz, leírás. De a rajzot, leírásokat nem tisztelik. A kezelők általában "mindent" jobban tudnak, ez a tapasztalatom.
Au UV fénybe nem szabad belenézni, olyan mint az ívheggesztő fénye, az is szem gyulladást okoz!

coyote2

Hát saját karán tanul az ember, kapcsolási rajz az nincs, mint mondtam új területre tévedtem és van mit tanulnom. Köszönöm a segítséget!

Tapatalkkal küldve az én VFD 610 eszközömről


coyote2

Csövet hol lehetne kapni a géphez? Bőven 1000 óra feletti az üzem óra?

Tapatalkkal küldve az én VFD 610 eszközömről


Marton

Idézetet írta: coyote2 Dátum 2019. január 14., 12:16:11 DÉLUTÁN
Hát saját karán tanul az ember, kapcsolási rajz az nincs,
Sajnos jellemző, hogy a tulaj megvesz egy használt gépet, de a dokumentációt, rajzot már nem követeli az eladótól. Azt szoktam mondani ilyeneknek, hogy az a legdrágább gép! Mert ezek hiányában nagyon sok idő és munka a hiba feltárása.
Ilyen és hasonló cső beszerzéséről biztos forrást nem tudok. De az interneten keresve vagy egy valódi kereskedői képességgel rendelkező kereskedés/kereskedő megtalálja a forrását.