Vezeték színjelölése

Indította sanyika, 2010. augusztus 02., 17:04:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


A TIGÁZ csak az EPH-ról kér "jegyzõkönyvet". Erre van egy formanyomtatványuk.
(igaz elavult, és nem követi az új szabványokat, hacsak azóta nincs újabb nekik)
Ezt kell kérni a tulajdonosnak, kiállítani a felülvizsgálónak, majd beadni részükre.
E nélkül nem teszik fel a mérõt.
Az EPH-ra figyelni kel, már írtam korábban is, a mérõ fölötti bejövõ- és elmenõ csövet is össze kell kötni!
Novill már leírta a felülvizsgálatot.

nyaki

Üdv!
A fenti megállapításokkal maximálisan egyetértek és én is így tudtam, csak mivel már régen volt gázbekötéssel egybekötött munkám és mivel a szolgáltatók olyan gyakran módosítják az igényeiket, mit ahogy én az alsógatyámat cserélem ;) , így ezért kérdeztem rá pl. a Tigázra.
A többi felvetésemmel, a kék vezetékekkel kapcsolatban, másnak esetleg véleménye, tanácsa?
Köszi

JUVILL


Véleményt mondok, tanácsot adni ebben a témában nehéz.
Ez a szerelés nem szabványos. Ezzel újat nem mondok. A gyakorlatomban volt már hasonló, sajnos igen sok.
Valaha azt írtuk a minõsítõ iratba, és mások által készítettben is olvastam már ilyet, hogy a felújításig, a fázisvezetõk végeit a csatlakozásoknál jelöljék meg fekete színû szigetelõ szalaggal, a védõvezetõket zöld/sárgával. A jelöletlen kék vezeték az egyértelmûen nullavezetõ.
Ez egy sziszi-fuszi munka.
Mindig az a dilemma, hogy egyáltalán mikor lesz felújítás?

nova

A kék színû vezetékek használata fázis vezetõknek eléggé érdekes eset, szerintem ennek a javítását mindenképpen érdemes lenne az ügyfélnek elvégeztetni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Idézetet írta: nova Dátum 2012. március 22., 09:03:59 DÉLELŐTT
A kék színû vezetékek használata fázis vezetõknek eléggé érdekes eset, szerintem ennek a javítását mindenképpen érdemes lenne az ügyfélnek elvégeztetni.

Hali!
Könnyû azt mondani...!
Nem lesz átalakítás, ez olyan biztos, mint ahogy most ezt a szösszenetet írom. De kell a papír! Az EPH-jegyzõkönyvet kiadhatom így a gázszolgáltatónak, vagy abba is tegyek valamiféle, eme színhibára utaló megjegyzést, vagy ez nem befolyásolja azt?

nova

Értem én azt hogy az piszkos anyagiak miatt nehéz a kérdés. Viszont nem mindent kell elvállalni, ha az ügyfélnek nem éri meg (esetleg nincsen pénze), akkor nem biztos, hogy neked nyugodt szívvel kellene kiállítanod a jegyzõkönyvet, ha te is szabálytalannak véled.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Hogy kiadhatod-e az EPH jegyzõkönyvet?
Ha minden vezeték kék színû - itt és most a fázisvezetõ is - szerinted van arra garancia, hogy egy késõbbi szerelésnél csak védõvezetõ, vagy EPH vezetõ lesz rákötve a fémtestekre?
Mivel azt írtad, hogy nincs pénz javításra, és felújításra.
Vagy úgy gondolod, hogy tudod vállalni a felelõsséget a jövõt illetõen akkor is, ha nem szabványos a szerelés?

krisz1986

Hát elég nagy fejetlenség lehet ott. Minden vezeték kék szinü. Én egy esetemre emlékszem ott zöldsárga volt minden. De a Juvill által javasolt szigszalagos megoldás sokat lendítene a dolgon. És ha már szigetelõszalagozol akkor készíthetsz rajzot is,hogy mások ne szivjanak mint most te.

JUVILL


Rajzot készíthet. Egyvonalast. Ezen be tudod jelölni, hány fázis, milyen a keresztmetszet. De a kék színû vezetéktömeg akkor is marad.

nova

Hát azért egy mûködõ kapcsolószekrényrõl utólag készíteni kapcsolási rajzott nem egy egyszerû mûvelet. A szigetelõszalagos jelöléssel is az a baj, hogy a szigetelõszalag egy idõ után lejön és a vezetékek csak a végein vannak jelölve.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!