CEE 16A aljzat - CEE 32A dugó

Indította mucden, 2023. május 23., 14:41:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mucden

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy kinek mi a véleménye az alábbi szituációra:
Meglévő berendezés 3*16A-es dugvillával szerelt, maximális áramfelvétele 3*12,2A. Rendelkezik saját 3*16A kismegszakítóval.
Fali aljzat a közelben 3*32A-es.
Használható-e önmagában hozzá adapter, mely 3*16A-es aljzat -> 3*32A dugvilla, 5*2,5mm2-es kábellel?

Maga az adapter kábel "polcról levehető", de apró betűben az alábbi figyelmeztetés olvasható:
IdézPlease note: Adapter of type CEE 32A/400V plug to CEE 16A/400V coupling must be an intermediate overcurrent protection device that allows the current for the 16A plug device to max. 16 A limited.
Az én értelmezésemben mivel a berendezésben van 16A-es túláram védelem, így az adapter szabványnak (nem tudom melyiknek) megfelelően használható.


S/K

 Szia!
Nem használható. A fali aljzat 32A, tehát - tételezzük fel- hogy 32A van biztosítva. Az adapter vezetéke 2,5mm2. Az adott géphez megfelelő, de "holnap" elviszik egy nagyobb áramfelvételű géphez és a vezeték vagy dugalj a túlterhelés végett megég/leég.
(tudom, hogy ha 16A dugvillával van szerelve egy gép akkor nem valószínű hogy több ampert vesz fel. ...de láttunk már olyat hogy 16-os dugvillát lecseréltek 32A mert olyan volt a csatlakozó aljzat)

"polcról levehető" Azért megnézném a megfelelőségi dokumentációt. A dugalj, dugvilla, kábel egy gyártmány mely rendelkezik CE minősítéssel. Ezekből előállítottak egy terméket melynek szintén szükséges CE nyilatkozat. (akár egy elosztó, lámpatest, stb.)

Amúgy "visszafelé" kapható adapter. 16-ról 32A. Az más kérdés hogy ha a gépnek 16A feletti az áramfelvétele akkor a 16-os leold.
De ez így biztonságos.
https://daniella.hu/ip-csatl-adapter-5p-16a-32a-ip44-a-16-32-5-id-sez1000828800