Megfelelõ kapcsoló

Indította krisz1986, 2012. március 16., 19:50:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Meg a 25% áfa is dob rá rendesen.

JUVILL


krisz1986

Látszik megszokásból írok már. Köszönöm a pontosítást.

Gyurmaúr(fi-relé)

Én inkább most úgy mondanám, hogy a NEM megfelelõ kapcsoló, ugyanis ezzel a "jelenséggel" nem tudok momentán mit kezdeni. Adva van ez a fûrdõszoba, ahol a képeken látható modon van bekötve a 2 db valena, mely a szintén a képeken látható GU10-es LED-es lámpákat kapcsolja. Azért láttok zöld-sárga eret, mert a falakban MBCu-k vannak, melyeknek a kapcsolókhoz menõ irányban -amúgy logikusan- mindegyik erét felhasználtam,amikor -kb 5 éve- szereltem. A bekötés úgy van, hogy bejön a szûrke színû fázis betáp ér, bemegy a kettes valena betáp kapcsának egyik lyukába, majd a másik lyukból ágazik ki az egyes valen a felé menõ vezeték. A gázmezõ valószínûleg itt lehet, mert egyik lámpa sem ég, tehát vagy mindegyik ég (néha), vagy egyik sem. A hibajelenség kb 2 hete jött elõ, 4 nappal ezelõtt kiszedtem a kapcsolókat (akkor készültek a fotók) és kapcsoló nélkül érintettem össze a bejövõ szürkével az összes elmenõt, majd mindegyik valenát szétkaptam és megtisztogattam a billenõ érintkezõ pogácsáit, majd összeraktam az egészet és ma estig kifogástalanul mûködött. Szerintetek mi a túró lehet itt? Ha lehet, holnap 10:00-ig írjatok tanácsokat, mert akkor állnék neki ismételten, bár egyebet, mint amit 4 napja tettem, nos ennél többet nem tehetek, hacsak nem kell kicserélnerm az !5éves! felsõ-közép kategóriás -legalábbis, ami az árát illeti- kapcsolót.


Mesterek, elõre is köszi!

Íme, a fotók:

czapi

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. március 19., 22:58:51 DÉLUTÁN
Azért láttok zöld-sárga eret, mert a falakban MBCu-k vannak, melyeknek a kapcsolókhoz menõ irányban -amúgy logikusan- mindegyik erét felhasználtam,amikor -kb 5 éve- szereltem.
Azért én tekertem volna mind a két végére fekete szigetelõszalagot.

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. március 19., 22:58:51 DÉLUTÁN
A bekötés úgy van, hogy bejön a szûrke színû fázis betáp ér, bemegy a kettes valena betáp kapcsának egyik lyukába, majd a másik lyukból ágazik ki az egyes valen a felé menõ vezeték. A gázmezõ valószínûleg itt lehet, mert egyik lámpa sem ég, tehát vagy mindegyik ég (néha), vagy egyik sem.
Én megpróbálnám a betápot egy hármas Wagoból elosztani, így ha a kettes valenaval van gond, az egyes valena mûködni fog, és akkor kettes valena csere.
Ha a hiba továbbra is fenn áll, akkor nem itt van a hiba forrása.

krisz1986

Mondjuk én is gondolok arra,hogy ahogy írtad,hogy nem itt keresendõ a hiba. Ilyen eset volt a szakmai újságban is. Meg ne kérdezd melyik szám. Ott a régi forrasztott kötések okoztak galibát. A mérõ után. Jelenség ugyanez volt csak akkor az egész házon. Szerintem próbáld meg a relésort megnézni és ott különös figyelemmel lenni erre az egy áramköre. Mármint a helységére. Próba cseresznye. Vagy kontakthiba esetleg? Vélemények!