Villámvédelmi teszt 1

Indította nova, 2013. február 09., 20:57:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Idézetet írta: JUVILLViszont az volna a kérésem, hogy ha lehet - minden vita gomb - ellenére, át kellene ezt jobban nézni. Ami a túlfeszültség védelemre, a villámvédelmi fokozatokhoz tartozó görbületi sugárra és hálóosztásra, valamint az I ... IV villámvédelmi fokozatok levezetőinek elrendezési távolságára vonatkozik.

Idézetet írta: JUVILLJavaslom újból, hogy nézd át a kérdéseket a villámvédelmi fokozatokhoz tartozó túlfeszültségvédelem, a szükséges göbsugarak, hálóosztás, valamint a telepített földelők távolságát illetve.

Ez a felülvizsgálói tesztek között található a Villámvédelmi teszt 1.


Kérdés:
Az LPS I. osztályhoz milyen görbületi sugár rács méret tartozik?
Helyes válasznak megjelölve: 20m, 5x5m

Az LPS II. osztályhoz milyen görbületi sugár rács méret tartozik?
Helyes válasznak megjelölve: 30m, 10x10m

Az LPS III. osztályhoz milyen görbületi sugár rács méret tartozik?
Helyes válasznak megjelölve: 45m,15x15

Az LPS IV. osztályhoz milyen görbületi sugár rács méret tartozik?
Helyes válasznak megjelölve: 60m, 20x20m


Az utolsónál tényleg volt egy rossz jelölés. Én is hibázhatók és hibázok is, de mint láthatod a fenti részből nem olyan egyszerű megtalálni egy ilyen jellegű hibát sem.  :(
Sokkal egyszerűbb lenne, ha mindenki nekiállna tesztelni és megtalálni az esetleges rossz válaszokat. A könyvekben, jegyzetekben is vannak és lehetnek rossz válaszok.  ;) Ott is kiadnak hibajegyzéket ilyen esetre, melyeket a tanulók, tanárok és olvasok fedeznek fel.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Van egy kérdés a vége felé, mely az I ... IV. villámvédelmi fokozatra vonatkozik, az hiszem a IV. fokozatra, hogy mennyi lehet levezetők közötti távolság.
Azt hiszem ebben is volt hiba. Úgy rémlik nem 20 m van megjelölve.
Kb. a 4. - 5. kérdésnél mely a túlfeszvédelemre vonatkozik a megadott 2. és 3. válasz ugyan az. (ha jó a memóriám)

nova

Átnéztem egyiknél rossz helyen volt a jó válasz megjelölés. LPS IV. 20 méter.

Kollégák aki be meri vállalni nézze már át a tesztet, hogy van-e még benne hiba.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Igyekeztem összeszedni magam és bevállaltam.
Közben ismét volt egy hiba a kérdések között, most itt klikkeltem a vita gombra.
(Mire vonatkozik az LPS?)
A villámvédelemre.
Szerintem meg a pontosabban a villámvédelmi rendszerre.
Már mint külső és belső villámvédelmi rendszerre.
Ez a 4. kérdés.
Ehhez még annyit, hogy az első és a harmadik válasz a tesztben megegyezik.
Folytatni viszont nem tudtam, mert rendszer hibát írt, és kér, hogy értesítsem az admint.
Megtettem.
Így elég nehéz lesz ebből elvárható statisztikát hozni. :)
Pedig már még tanultam is rá, hogy ne nagyon valljak szégyent. ;)


Üzenet összefûzve: 2013. február 10., 21:43:29 DÉLUTÁN


3. nekifutásra sikerült 100%-ra megoldani, ezt viszont a rendszer már nem rögzítette :(.

nova

Először is gratulálok.   :)
A rendszer működése nagyon egyszerű, színtiszta statisztika. Igaz lehetne a számítási módszerrel is kötekedni, de ezt most ne tegyük meg. Ha azt nézed, hogy ki mennyi idő alatt oldja meg 100%-ra a tesztet az alapján választ a rendszer győztest. Ha tudod az adott teszt összes kérdésére a helyes választ, utána már csak a gyorsaság számít. Ha megnézed jelenleg 3 top eredménnyel ketten holtversenyben állnak az első helyen.
Hamarosan újabb tesztek is lesznek feltöltve, tehát mindenkinek adott a lehetőség az élre törni, akinek ez a célja.  ;)

Idéz(Mire vonatkozik az LPS?)
A villámvédelemre.
Szerintem meg a pontosabban a villámvédelmi rendszerre.
Már mint külső és belső villámvédelmi rendszerre.
Ez a 4. kérdés.
Ehhez még annyit, hogy az első és a harmadik válasz a tesztben megegyezik.

Az említett hiba, a két válasszal kijavítva. Bár mivel egyik sem volt jó válasz így, megtévesztésnek sem lenne rossz.

Várjuk az általad és a többi felhasználó által készített teszt kérdéseket.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Ha ilyen eredmény után is lehet tesztet szerkeszteni ;), akkor  indítok egy párat.
Nem célom az élre törés. :)
A jó pap is holtig tanul.