Kyorisu 6010 A mûszer

Indította zoli46, 2011. augusztus 15., 23:11:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zoli46

Sziasztok!

A fent említett mûszerrel lenne problémám.

Üzembe lévõ ÁVK kapcsoló hurok ellenállás mérésekor leold a Loop 20 Ohm állásba. Az RCD kapcsolót bárhova kapcsoltam. 2000 Ohm állásban pedig a hiba határ +- 30 Ohm!

Mi a teendõ????? Ez hiteles mérés 2000 Ohm állásban? Az ÁVK biztosan jó. 30 mA és 100 mA is.
2000 Ohm állásban 2 Ohm - 6 Ohm között mér. (valódi hurok ellenállás 0,5 ). Szerintetek ez hivatalos mérés???

A készülék új. Üzletben ahol vásároltam ott 2000 Ohm-ba javasolták a használatát.

Válaszotokat elõre is köszönöm.
Üdv.

Novill

Nekem ugyan nincs ilyen típusú mûszerem, mert más típust használok. De ha visszatekintek a régi idõkre mûszerek tekintetében sok változáson mentek keresztül az érintésvédelmi célmûszerek. A mai használatos elektronikus mûszerek tény, hogy sokkal többet tudnak, mint az elõdei. Én sokat használom ezeket a mûszereket. De az biztos sokkal többször hibásodnak, meg mint a régiek. Vagy nem volt szerencsém velük. Így ha látom a bizonytalanságot, és ha nem tudok kölcsön kérni, akkor elõ veszem a régi ÉVÉ-UNIVERZÁL mûszert. De ez sajnos már nem oldja meg a problémát mindenben.

Törölt azonosító

Hello,

az ávk bekötése nem tetszõleges ,a hibásan bekötött ávk mérésnél nem megfelelõen mûködik és hibaáram esetén életet nem ment.GFCI-k és RCBO-k föld bekötését is igénylik.Az ávk alapesetben a fázis és a nulla áramának a különbségét méri,ez 0 ha a rendszerben minden szigetelés tökéletes max 1-5mA a szigetelések minõségétõl és az alkalmazott bekötõvezetékek minõségétõl függõen.
Ha ez több mint 5mA akkor a hálózat valahol szivárog ez lehet hibás szigetelés és bármi más ami a fázisról a földre áramot vezet.

Hurokellenállásmérésnél az RCD kapcsolótárcsa állása lényegtelen ez csak leoldási idõ mérésénél játszik szerepet.

A mérés jellegébõl adódóan ha a mért áramkörben van egy 30mA-s ávk és itt folyik 20mA-es alap hibaáram az ávk nem old le.
Ha a mérésnél hozzáadódik 15 mA mérõáram az ávk leold mivel ennek összege több mint 30mA,nem a készülék hibája miatt hanem az áramkörben folyó alap hibaáram miatt ami a nem megfelelõ szigetelések miatt alakul ki.
Amennyiben ez a hibaáram megszûnik a méréskor csak 15mA+1-5mA szivárgóáram folyik ami <30mA tehát az ávk nem old le.

A hurokellenállás nem lehet 0,5 ohm az ávk-n keresztül mérve mivel itt hozzáadódik az ávk tekercsének az ellenállása is ami a gyártók táblázataiban megtalálható és ez a mért értékbõl ki kell vonni.

Ez tipikusan 1 ohm körül a 250mA-esnél és 8 ohm körül a 30mA-esnél.
Hurokellenállás mérés 20ohm tartományban 25A áramerõsséggel történik, mivel
ez leoldaná az ávk-t ezért a leoldási idõnél rövidebb 10ms-ig történik a mérés.
A készüléken található 0-180 fok kapcsolóval állítható be a mérni kívánt félhullám, egyes ávk-k nem egyformán mûködnek a pozítív és negatív félhullám esetén.
Ez az ávk-tól függ, a mérõkészülék erre semmilyen befolyással nem bír.Ha a hibaáram túl nagy akkor a mérési idõre vonatkoztatott áramintegrál itt is túllépi a 30mA-tés az ávk leold.

Tehát a kérdések miékõtt a készüléket okolná a következõk:

Az ávk bekötése megfelelõ?
Mekkora szivárgóáram folyik a rendszerben mérés nélkül?
Az ávk poz. és neg. félhullámra egyforma érzékeny?
Mekkora az ávk leoldási ideje és leoldási árama?

Safety

Idézetet írta: Törölt azonosítóA hurokellenállás nem lehet 0,5 ohm az ávk-n keresztül mérve mivel itt hozzáadódik az ávk tekercsének az ellenállása is ami a gyártók táblázataiban megtalálható és ez a mért értékbõl ki kell vonni.

Ez tipikusan 1 ohm körül a 250mA-esnél és 8 ohm körül a 30mA-esnél.



Már ne is haragudj de ez szamárság!

Az áram-védõkapcsolóknak elhanyagolhatóan kicsi az átmeneti ellenállása, mivel semmilyen tekercsen nem kerülnek átvezetésre a vezetõk. Az ÁVK belsejében egy gyûrûs áramváltó található, ezen keresztül haladnak az aktív vezetõk melyek hossza néhány cm.
Azért a poén kedvéért lemértem az otthon felszerelt 30mA-es ÁVK átmeneti ellenállását kalibrált RLC mérõvel és 0,041 Ohm értéket kaptam. Ez azért messze van az általad említett 8 Ohm-tól. Említed még a 250mA-es ÁVK-t is. Ilyennel én az elmúlt húsz évben nem találkoztam -azt nem mondom, hogy nem létezik- mivel nem illeszkedik a szabványos értéksorrendbe.
Légyszíves tájékozódj mielõtt butaságokat írsz!

Doki55

Hello, úgy látom, nagy a káosz a fejekben   ???  . Nekem KT62-esem van (ez gyakorlatilag azonos a topicban szereplővel, csak kicsit többet tud), ezért a következőt tudom tanácsolni: ha van ÁVK, akkor LOOP (=hurokellenállás azaz L-PE között mért soros impedancia) biztonságosan csak a 2000 illetve 20000 Ohmos méréshatáron mérhető. Ebben az esetben, mivel 15mA-rel mér a műszer, ha leold az ÁVK, akkor bizonyosan hiba van. Ha a műszer 0.0 Ohmot mutat, akkor 1 Ohmnál kisebb a hurokellenállás, ezt lehet a minősítő iratba beírni. (Egyébként három mérés átlagát lehet venni. Ha túl nagy az ingadozás, mint a Te esetedben, próbáld meg lekapcsolni a többi fogyasztót a mérés idejére, hogy csökkenjen a hálózat zavartatása.)
Én próbáltam egyszer egy 6,8Ohmos-os ellenállással , azt korrektül mérte 2000Ohm-os állásban és természetesen 200-asban is. Persze, mivel a mérőáram utóbbi esetben 20A, emberes ellenállás kell, hogy ne füstöljön el (legalább 5, de inkább 10 W [Watt]). A mérés rövid időtartama miatt lehetséges, hogy pl. egy szelektív AVK nem fog lekapcsolni, de erre nincs garancia. Azért is megengedhető a nagyobb méréshatár, mivel az AVK miatt elvileg itt már néhányszor 10 ill. 100w is megfelelő szintű érintésvédelmet biztosít. Ajánlott irodalom: [www.kew-ltd.co.jp/en/support/pdf/A_PRACTICAL_GUIDE_200802.pdf]
Remélem, tudtam segíteni.

Nagyon lábjegyzet: fontos lenne a vonali ellenállás megmérése (LINE) is, hogy tudni lehessen, hogy esetleg a PE gyenge-e, mivel ha az L ág okoz ilyen magas értéket, azt ki kell vizsgálni! Ezzel a műszerrel ugyan közvetlenül nem lehet LINE-t mérni, de könnyen lehet olyan adaptert csinálni, ami alkalmassá teszi. Csatoltam egy fotót.

Üzenet összefûzve: 2014. november 22., 19:52:32 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Doki55 Dátum 2014. november 22., 19:43:15 DÉLUTÁN
... Azért is megengedhető a nagyobb méréshatár, mivel az AVK miatt elvileg itt már néhányszor 10 ill. 100w is megfelelő szintű érintésvédelmet biztosít. Ajánlott irodalom: [www.kew-ltd.co.jp/en/support/pdf/A_PRACTICAL_GUIDE_200802.pdf]
Remélem, tudtam segíteni.
-----
Természetesen, " ... néhányszor 10 ill. 100w"  [info]Ohm[/info]