hiba keresés lecsökken a feszültség

Indította miki, 2011. január 06., 19:24:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

monguru

Hát igen a nulláról sokszor megfeledkeznek!

Én már zavartam vissza az ELMÛ-s "szerelõt" az oszlopra mert szerinte minden rendben van: jó a feszültség! :)

Mondom neki hallgassa meg a villanyórát!

Meg megmutattam neki hogy fázis ugyan van a konnektorban csak 10 volt mérhetõ a fázis és a nulla között!

Ui:

Még jó hogy 1 fázisú betáp volt!

Novill

,,Még jó, hogy  1 fázisú a betáp volt"
Igen, mert 3 fázis esetén sorra mennének tönkre a villamos készülékek.

Sten

Én is találkoztam már ilyen problémával az óra nulla sorkapcsa volt összeégve a laza kötés miatt.
2Kw-os terhelésnél már nem is volt csak 150v, meghalt hûtõ kompresszor, számítógép...

zsozsó

Úgy látszik eléggé gyakori ez a probléma a nulla vezetõvel kapcsolatban.

XY

A fogyasztásmérõ hangos "zúgásának" lehet oka ugyancsak érinkezési hiba az óra bekötéseinél,vagy  az óra után bárhol van rossz kötés az óra zúgását okozhatja?
Én még nem hallottam ,de a tõlem 300 km-re lakó tulaj ezeket a hibajelenségeket mondta el:"néha csak úgy elmegy a villany a fûrdõszobában,az óra meg zörög mint egy kompresszor."
Nem is tudom hozzá merjek -e nyúlni addig a rendszer átszereléséhez, amíg az áramszolgáltató az órát meg nem vizsgálja?
Esetleg lehet bízni abban ,hogy az óra alatt rendben vannak a dolgok,ha utána van a hiba ,az meg úgyis felújításra kerül?

Ha már itt vagyok szeretném megkérdezni a tapasztalt mesterek véleményét a 4-6 ezer forintos vezetékkeresõkrõl! Érdemes ennyi pénzt kiadni érte vagy óvatos körülvéséssel kideríteni merre mennek a falban a vezetékek,Különösen a bejövõ fõvezeték?
Köszönettel venném,ha gyorsan kapnék választ.

nova

Típust tudnál esetleg megjelölni a vezeték keresõhöz? A tapasztalat az általában, hogy a jó célmûszerek árát elég rendesen megkérik :(  Ha terhelt a fõvezeték lehet, hogy kimutatja hol halad a vezeték, ezek ugye általában a vezetõkben indukált mágneses térerõsséget mérik.

Ha jól értem a villanyóránál hangos zörög, akkor is ha a mért oldal biztosítékait lekapcsolja?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

XY

A lakástulajdonos egy súlyosan mozgássérült,egyedül élõ hölgy.Elsõ hibamegjelölései csak arra vonatkoztak,hogy vagy van világítás ,vagy elmegy  itt,ott.A lakásban mindenfelé védõérintkezõ nélküli hosszabítók egymásbadugva viszik a villanyt (vagy nem).A vágya az volt ,hogy a szobájáig el kéne vinni egy "jó vezetéket" Javasoltam ,hogy akkor már fel kéne újítani az egész ház vezetékezését az óráig.A "villanyóra zörgés" mint jelenség most lett elõször említve.Ezért merült fel bennem a lehetséges hibahelyként a mérõ bekötés.Ha a mért oldali biztosíték ki lesz véve nyílván minden terhelés megszûnik,ha zörgés is elmarad akkor a mért oldalon van valahol hiba,ha jól értem?
Az is elképzelheteõ ,hogy a ház leválasztása után,fogyasztás nélkül is megmarad a zörgés?A fogyasztásmérõ áramtekercse ilyenkor nyítva van,igaz a feszültség tekercs még ott van. Mi az ami zörgést okozhatja?

A vezetékkeresõket itt láttam a NET-en pl.ECB50A,SUNAX 3465 Ft,BASETECH 6000 Ft,LSG-2 a Conradtól .Aztán valóban vannak itt számomra csillagászati árakon is.
A kérdésem arra irányult,hogy  érdemes néhány ezer forintot költenem ilyen kütyüre,ha nagyon ritkán van rá szükségem?
Ha mégis szánok rá pénzt ,inkább ilyen indukciós elven ,vagy a jeladóval mûködõt válasszak?(Igaz, az is indukciós elven mûködik ,csak a saját jelét keresi.)
Egyáltalán arányban áll az 5-6 ezer Ft  a kütyü szolgáltatásával?

nova

Szerintem ha ritkán használsz ilyen hálózat kezelõ funkciót akkor nem érdemes a pénzt beleölni, ha van év mûszered akkor érdemes ahhoz is nézni ilyen mûszert mert bizonyos készülékekhez van ilyen kiegészítõ. A másik topikban is írta egy kolléga, hogy õ használja ezt a funkciót a mûszerén.

http://villanyszerelo.forum.hu/felulvizsgalok-klubja/eurotest-61557-tapasztalatok/msg532/?topicseen#msg532

Idézetet írta: flatskerrobertAz áramköri keresõje is jó, bár rá kell jönni a használatára, mert megtévesztõ lehet. Már nagyon sok szakadt, zárlatos, idõszakosan zárlatos, hol a vége típusú problémában segített.
FR.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

XY

Köszönöm a válaszokat.
ÉV mûszerem nincs,csak a hagyományos ,gyári feszültségvizsgálók.Multimétert is szoktam használni de ilyen "kontaktzavaros"hibák mérésére az nem nagyon felel meg,hiába mutatja a 230 V jelenlétét,egy rossz kötés miatti feszültségesés nem derül ki.
A válaszokból úgy látom lemondok az olcsó vezetékkeresõ beszerzésérõl,majdcsak sikerül kikerülnöm a vezetéket  a falban.

Novill

A fogyasztásmérõnél a bizonytalan érintkezések okozhatják ezeket hibajelenségeket. Ha lecsökken a feszültség a bizonytalan érintkezés miatt esetleg a nulla vezetõ bizonytalan érintkezése is okozhatja a zúgást. A feszültség tekercs és áram tekercs közötti áthidalás bizonytalan érintkezése is okozhat ilyet, de ez már a mérõn belül van. Regisztrált villanyszerelõ is megcsinálhatja a javítást az áramszolgáltató felé történõ adminisztrációval, de a leghelyesebb ha az áramszolgáltatóhoz van bejelentve mint hiba és õk díj menetesen megcsinálják.