Downlight vagy Gu10 szpot

Indította etfLED, 2012. augusztus 29., 15:50:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Azért ne keverjük a szezont, a fazonnal! ;)
A LED-es lámpatest, egy dekával nem fogyaszt kevesebbet, mint egy azonos fényáramot biztosító, korszerû elõtéttel szerelt T5-ös fénycsöves lámpatest. Ezt nem én állapítottam meg, bár mértem egyszer szabadon, hanem olvastam is már régebben, de ami még lényegesebb, hogy a zsibbadt németek egy ilyen nagyobb beruházás elõtt hatástanulmányt készítenek és vele együtt gazdaságossági számításokat. Na, ezt a számítási eredményt vezette elõ a német mérnök úr és ott nem volt kérdés a nem létezõ hatékonysági különbség, pusztán az ár döntött. A T5-ös csövek élettartamát is kb. 30.000 üzemórára taksálják.
Ennek ellenére amondó vagyok -és félreértés ne essék-, hogy igen, akinek pénze van, az vegye is(!) meg a legkorszerûbb technikai vívmányokat, hiszen a köz számára csak akkor válik elérhetõvé, ha a gyártók látnak a forgalmazásban fantáziát és tömegcikket csinálnak belõle.

etfLED

A nagyobb felhasználók lassan átállnak a LED re reményeim szerint mert nem csak a fényerõ vagy az ár lehet a döntéshozó mérlegen hanem más egyéb dolog , mint a tûzveszélyesség vagy a hõ kibocsájtás.
Már nem csak a gazdagok kiváltsága a LED világítás , mert korszerû eszközökhöz hozzá lehet jutni elég jó áron is .(ezek nem az smd LED lámpák)
A "köz" még egy jó darabig nem fog ezzel világítani hiszen valakinek meg kell vennie azt a többlet energiát amit lassan a háztartások okoznak a jövõben