családi ház villamos tervezése

Indította Baltuga, 2013. szeptember 12., 13:15:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Két darab 10mm2 MKH vezetéket tegyél bele egy erre a célra gyártott iker érvéghüvelybe, és így kösd be a FI relébe. Így összefogva a betápot a garázs felé menő áramkörrel megoldható. Szerintem. A szekrényben lévő dugalj fontos hogy külön FI relén legyen? Nem jó ha védi a lakás 3~ FI reléje?

Zsolti1990

De elég ha védi a lakás fi reléje.
Szerintem így lesz...

Üzenet összefûzve: 2015. április 03., 21:22:43 DÉLUTÁN

Köszi a válaszokat ;)

Mivel írtátok,hogy a földelő szondához 10mm2-es MKH kábel vigyek a lakás elosztótól,ezért első sorban szükségem lenne egy ilyen saru présre/krimpelőre.

Ezt néztem ki:
Conrad Electronic | Elektronikai, szerszám, akku, barkács, alkatrész, autófelszerelés és modell webáruház

Ehhez ezt a sarut amivel rögzítem majd a földelő szondához:
Szemes saru aranyozott 10 mm2 - 8 mm furat piros SZS10-8P

Szerintetek jó ez a krimpelő fogó?
Vagy ha nem,akkor milyen ajánlotok?
Netalán elég ha sima kombinált fogóval összenyomom a sarut?

Köszi előre is!

Gyurmaúr(fi-relé)

Zsolti, nem szeretnélek savazni, de kissé túlspilázod ezt az egészet! Az eddigiekben elég világosan elmondtuk, leírtuk, quasi a szádba rágtuk hol, mit, merre, meddig kell csinálni, pl. a garázsnál, egyéb melléképületeknél, a mérő előtt (semmi köze a PEN PE-N szétválasztásnak ahhoz, hogy a mérő hogy van plombázva!), mért főelosztónál, stb. Figyu, ha ennyire nem érzed a lábadban a boogiet, akkor jobb, ha hozzá sem kezdesz, mert az ilyen "szárnypróbálgatásoknak" szokott csúnya következménye lenni! Én tudom, hogy van a nagy egó, van a "na, nehogymáénegymoderált szóvillanyászthívjakmerosztánazmajdjólátbasz című népi "bölcsesség", de ha tényleg ennyire nem megy át,amit eddig leírtunk, akkor inkább NE partizánkodj, lécci!!! Köszszcsi...

980POWER

A márkát nem ismerem, a leírás szerint jó minőséget feltételez, viszont a te általad mutatott saruhoz kicsi ez a fogó. Ez egy 10mm2 vezetékhez való szigetelt saru de a fogó ezt a fajta sarut csak 6mm2 -ig képes kezelni. A kombinált fogóval nem ajánlom préselni.
A Fi reléket a be táp oldalon is össze lehet sorolni, ha akarod négy pólusú fésűs sínnel. Van hozzá vezeték bekötő kapocs is.

Zsolti1990

Gyurmaúr Fi relé!
Most már összeállt a kép.
Valóbban rengeteg segítséget kaptam tőletek!
Én ilyen vagyok,ha nem értem megkérdezem többször.
Mivel a mostani állapotot veszem figyelembe ezért csak javíthatok a helyzeten
A legnagyobb bajom az,hogy a pen a fi után van szét választva és nem előtte.
kijavítom átkötöm ahogy kell.
de ennek az embernek nem szólok,mert ezt is megmagyarázná,hogy ez jó így...
Na mind1 én így jártam...
Szóval megértettem kész pont.


980POWER

Mi sem úgy születtünk, hogy tudtunk mindent, sőt én is most tanulom. Nyugodtan kérdezz, szívesen segítünk amiben tudunk. Adott helyzetek vetnek fel újabbnál-újabb kérdéseket, de mindenre van megoldás, és ha közösen is de meg találjuk. Az elvi lényeget már értetted az elején is, ez a lényeg. Mostanra pedig már elég sok alkatrészt, kötőelemet stb. forgalmaznak ami megkönnyíti a dolgunk, de még nem ismerjük, pl.: a fésűs és a fogas síneknek mindkét végére lehet tenni egy-egy szigetelő sapkát, de én még eddig egyik helyen sem láttam felhelyezve. Ezek a sínek 1, 2, 3, és 4 pólusú kivitelben készülnek, akár a kismegszakítók is.

Fecó

Szerintem 1 db saru préselésére ne költs el ennyi pénzt. Vagy kérj kölcsön valakitől, vagy ott vannak a csavaros saruk mint alternatívák. Gondoskodj róla hogy a kötődoboz normálisan zárt legyen ha ki van téve víznek, párának...

Zsolti1990

Köszi.

Ennyi még beleférne de sehol se találok 10-es szigrtelt saruhoz prés fogót/krimpelő fogót.
Sajnos jelen esetben nem tudok kérni senkitől...

Fecó

Az általad belinkelt fogónak változtatható a betétje, és szigeteletlen saruból tudja a 10-est. Ha feltétlen fogót akarsz venni. Ott a földelés összekötésénél nem nagyon van jelentősége hogy szigetelt legyen a sarud...

Zsolti1990

Sziasztok.

Volt egy kis időm átnézni jobban az elosztószekrényt.
A fi relé előtt választottam szét a PEN vezetőt így már működik a test gomb a fi relén.
Eddig amíg a fi relé után volt szétválasztva fel se lehetett kapcsolni a fi relét.

Viszont ami feltűnt az egyik kismegszakító lakásba menő oldalán 3db 1,5mm2-es vezeték van.
Megengedhető 3db vezeték 1 kismegszakítóba, ha azonos keresztmetszetű,vagy tegyek inkább be még 2 kismegszakítót,és akkor minden megszakítóból 1 vezeték megy a lakásba?


Köszi!