Továbbképzésekről gondolatok

Indította Novill, 2014. december 20., 19:55:08 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Ja, persze! Csak kötelezővé teszik a feltüntetését a titkos anyagnak.

Fecó

Sziasztok!

Én csak most szembesültem vele, hogy az 5 évenkénti kötelező villámvédelmi ismeretfelujító (1 napos) már megszünt. Jelenleg csak a VBF továbbképzés van. Mikor vették ki, nem is figyeltem fel rá...

S/K


Sztrogoff

Már többen úgy értelmezték, de szerintem rosszul. De ez ez "engedmény" már benne van a képesítéshez kötött tevékenységek új rendeletében (34/2021 ITM), szóval lehet, hogy én nem értek valamit. Vagy ők. :D
Mert abban benne van, hogy villamos gépek és készülékek kezelése, karbantartása, stb. (95. és 96. sor) az végezhető villanyszerelőnek és/vagy erősáramos technikusnak - régebben erre külön szakképzettségek voltak. Az utolsó karikánál nincs villanyszerelő, csak "villamosipari előkészítő villanyszerelő", azt nem tudom, miben különbözik a villanyszerelőtől, a rendelet táblázatában ez a minősítés zárójelben van a  villanyszerelő után.

Sztrogoff

Tévedtem. A végén van a lényeg, hogy csak megfelelő szakképzettséggel rendelkező felügyelete mellett végezheti a munkát.
Volt már ilyen, betanított munkásnak hívták.

Milserne

Ebben az esetben úgy tűnik, hogy a "villamosipari előkészítő villanyszerelő" és a "villanyszerelő" két különböző minősítés lehet a rendelet szerint, és azoknak eltérő tevékenységekhez vagy feladatokhoz lehet jogosultságuk.