Villamosbiztonságtechnikai felülvizsgálók regisztrálása

Indította Novill, 2012. február 25., 18:31:06 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Szorgalmazzák a villamos biztonságtechnikai felülvizsgálók kötelezõ regisztrálását. Ez az érintésvédelmi (ÉVF), erõsáramú berendezések (EBF) és a villámvédelmi berendezések (VVF) felülvizsgálókat érintené. A minõsítõ iratok tartalmi és formai elemét a szabványok határozzák meg. Minden felülvizsgáló tanfolyamot végzett vagy végez és ennek során a tanfolyami jegyzet is tartalmaz mintákat a minõsítõ iratokkal kapcsolatosan. Ennek a minõsítõ iratnak egységesítése (azért, hogy megfeleljen a vonatkozó követelmény rendszernek) céljából kezdeményezések vannak, mely hatóságilag lenne elfogadható forma. Ezekkel kapcsolatosan mi a kollégák véleménye? Ezzel vajon változni fog-e a megbízható minõségi munka irányába a trend? Vagy csak újabb terhet fog jelenteni számunkra a szûkülõ piac mellett?

Fecó

Hmmm. Kötelezõ regisztráció...
Nem igazán látom, mire megy ki az egész. A felülvizsgálatokat annyira feketén úgy sem tudták idáig végezni, hiszen egy visszakövethetõ nyom, maga a jegyzõkönyv, és abban felülvizsgáló személye megmarad, és felelõsére vonható, számon-kérhetõ. Tehát ha a regisztráció azt a célt szolgálja, hogy a feketézõk háttérbe szoruljanak, akkor nem biztos hogy sok embert kiszûrne. Ha azt a célt szolgálja, hogy "letisztuljon" a piac, és a nem aktív felülvizsgálókat kiszûrjék, akkor valóban mûködhet a dolog. De az a bökkenõ, hogy csak azért, mert valaki regisztrál, nem jelenti hogy megfelelõ tudással, szabványismerettel rendelkezik, és emiatt jogosult a vizsgálatok elvégzésére. Csupán annyi történik, hogy 10-20 ezer forint fejébe, bárki egy vizsgabizonyítvány számmal bekerül egy listába. Vajon a regisztrálás ad is valamit vagy csak megint elvesz? Az egységes nyomtatványok jó ötletnek látszanak, könnyû áttekinthetõség, összehasonlítási alap. Mondjuk a regisztráció fejében el tudnám képzelni, hogy egy szakmai szervezet ellásson bennünket formanyomtatványokkal, és szabványok érvényességét, változásait nyomon követõ hírlevelekkel, dokumentumokkal.

ELEKTOR-KALANDOR

Üdv NOVILL!
Nem értem minek kell regisztrálnunk,hiszen a jegyzõkönyv tartalmazza a bizi számát/igaz sokan a törzslapszámmal összekeverik/Az alapján is betudnak azonosítani bennünket.Inkább csak pénz szívás van mögötte.A jegyzõkönyv forma egységesítés nem rossz ötlet,de most voltam ÉV-t csinálni egy irodaházban elsõ felülvizsgáló 3évre adta meg holott 6-ra kellett volna  az érvényességét ,az EPH sem volt teljesen rendben.Azt akarom ezzel csak mondani vannak felületes felülvizsgálók.

Novill

Szerintem itt még véletlenül sem merül fel a feketén végzett munka, mivel ez a felülvizsgálói tevékenység jog következménnyel járó munka. Itt mindenki kénytelen saját maga érdekében számlát adni, mivel írásos anyagot ad ki. A megrendelõnek is érdeke a hivatalos út. Nem hiszek a piac tisztulásában. Ott van a regisztrált villanyszerelõ rendszer, annál sem hozta az elvárásokat. Nem igazán mondhatjuk az egységes  a szerelési rendszer, vannak eltérések az egyes szolgáltatok között.  3 évente tejelünk és vizsgázunk. A változásokról nem kapunk infókat akár hírlevél formájában. Úgy gondolom ha itt megindul a regisztráció, ez nekünk nem fog igazán jót hozni. Mert az üzlet az üzlet. Szép is lenne az általad leírt utolsó mondat megvalósulna. Ebben nem hiszek, bár szép lenne.

JUVILL


Szerintem pont elég a kamarai regisztráció, valamint a cégbírósági bejegyzés erre, mint fõtevékenység.

Novill

A regisztrálás egyelõre még csak egyes csoportok szervezetek ötlet szintjén mozog. De félek tõle, hogy elõbb - utóbb elérik a céljaikat. Eddig az ilyen  megvalósulásoknak még mindig valóban a pénz lenyúlás volt a vége.
Idézetet írta: ELEKTOR-KALANDOR Dátum 2012. február 25., 19:37:53 DÉLUTÁN
Azt akarom ezzel csak mondani vannak felületes felülvizsgálók.
Ha egyáltalán lesz regisztrálás, attól még függetlenül  lesznek felületes felülvizsgálók a törekvés ellenére.

JUVILL


Ki ellenõrzi a felületes felülvizsgálókat?
Bár történne ellenõrzés, és kitiltanák õket a piacról.
Ez nagyon nehéz, mivel a megrendelõ nem biztos, hogy utánanéz, mert neki csak az a lényeg, hogy a munkavédelmi, tûzvédelmi ellenõrnek tudjon mit felmutatni, és minél kevesebb összegbõl megússza a felülvizsgálatot. A javítással addig nem foglalkozik, míg nincs baleset vagy tûzeset, vagy egy újabb ellenõrzés alkalmával nem rónak ki rá büntetést, vagy nem kötelezik erre.

ELEKTOR-KALANDOR

Sziasztok!
JUVILL-nak igaza van .Nem nagyon vannak ellenõrizve a cégek ,ezért is lehet találkozni lejárt jegyzõkönyvvel.A felülvizsgáló Meg ne legyen lusta ha valamit nem tud nézzen utána mielõtt kiad a kezébõl 1 hibás jegyzõkönyvet.

JUVILL

Idézetet írta: ELEKTOR-KALANDOR Dátum 2012. február 28., 07:25:23 DÉLELŐTT
Sziasztok!
A felülvizsgáló meg ne legyen lusta ha valamit nem tud nézzen utána mielõtt kiad a kezébõl 1 hibás jegyzõkönyvet.
Nézzen utána!
De minden felülvizsgáló teszi ezt meg. A gond ott kezdõdik, ha van egy régi minõsítõ írat, ami egy felületes felülvizsgálat eredménye, megfelelõ minõsítéssel.
Majd jön az idõszakos felülvizsgálat egy más személlyel (mert aki például az elsõ felülvizsgálatot végezte, márt nem "praktizál") és kiderül, hogy a villamos berendezés szabványossági hibákat tartalmaz. A tulaj támad, mert az eltelt idõ alatt nem változtatott semmit. Nem érti, hogy miért rossz. És akkor jön a huzavona, magyarázkodás, szabványértelmezés, hogy most miért nem megfelelõ a berendezés.

Rönó

Sziasztok!
Nem is beszélve arról hogy ha a kuncsaft nem a neki tetszõ minõsítésû jegyzõkönyvet kapja, nem is akaródzik fizetni. Szóval csak azért fizet ami neki tetszik. ....Aztán a sok kókány, házilagos szerelés utáni felülvizsgálat munkadíj nélkül végzõdik.
Üdv: Tóth Attila