A PEN vezető szétválasztása

Indította Varga János, 2017. március 04., 18:45:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

980POWER

A terület gazdát én is megkérdeztem már, minek foglalkozunk mi ilyen elavult dolgokkal, hogy csupasz légvezeték? Na most azért 3 utcában kicseréltük kötegeltre, de ez csak töredéke az egésznek, viszont egy fontos dolgot észre vettem , komolyan mondom, volt olyan hely, ahol az új oszlop leállítására alig találtunk olyan szabad 1 négyzetmétert, ahol valamilyen közmű már ne előzött volna meg, nehéz lenne nyomvonalat ásni. A gázról pedig halvány fogalmuk sincs a gáz szolgáltatóknak, ezért csak kézzel engedélyezi az ásást így pedig jelentős költségnövekedéssel számolhatnánk. Az oszlopokon még a kábelTV koax kábele és az új optikai kábel is helyet foglal, ez utóbbi tette szűkségessé a hálózat felújítást mert túl alacsonyan lett volna az utak felett, ezeket is föld alá kellene tenni egyúttal. Nekem személy szerint szimpatikusabb a földkábeles megoldás, 3-4 házanként egy leágazószekrénnyel.

RoliVill

Kedves Kollégák,
Segítséget szeretnék kérni fogyasztásmérő-hely kialakításával kapcsolatban. Regisztrált szerelőként az első munkámat csinálom és szeretném jól csinálni. ÉMÁSZ területen készül a mérőhely 1 fázisú mindennapszaki mérővel (tehát a legegyszerűbb módozat). Egy Hensel szekrényt használok falba süllyesztve. A csatlakozás módja szabadvezeték tetőtartón keresztül. A mérőhely alatt alakítottam ki a helyi potenciálrögzítéshez szükséges földelést.
A kérdéseim a következő lenne: A PEN szétválasztást a mellékelt ábrán látható módon elfogadják vajon? Esetleg a védővezetőt megbontás nélkül is átvezethetem a szekrényen és a lakáselosztóban válasszam szét? (Ez utóbbi esetben végig MKH16-ot kell vinnem? -Ezt szeretném elkerülni-)
A segítséget előre is köszönöm!

nyaki

Üdv!
Az EON tiszántúli területén új mérőhely kialakításánál a PEN fogadására réz sínt fogadnak el úgy, hogy a sín egyik része a mérődobozban/fogadóban, míg a másik vége a földelő dobozban végződik. A földelődobozban csak a PE és EPH vezetők, míg a N vezetők csak a fogadóban/mérődobozban lehetnek csatlakoztatva a közös PEN sínhez.
A PE vezetőt toldás mentesen megengedik átvinni a mérődobozon/fogadón keresztül.
A földelő dobozát nem plombázzák, a későbbi ÉV mérések miatt.
Innen nézve a dolgot, az új mérőhely kialakításakor a PEN bontása értelemszerűen már a mérőhelynél megtörténik, ezért azt tovább boncolgatni nem releváns.
Gondolom, hogy az ÉMÁSZ-nál is ez lehet a felállás. ::)

RoliVill

Üdv!
A mérődoboz már a helyén van, ezért abból "kinyúló" réz sínt és dobozt már nem tudok hozzá illeszteni. Tehát a mérőhelynél a PEN szétválasztást megoldani nem tudom.
Mivel a PEN bontására utoljára a lakáselosztóban is lehetőség van, ott szeretném megoldani. Ez esetben MKH16-nak kell végigmennie a lakáselosztóig? Ez esetemben kb. 5m.

nyaki

Hát, nem is tudom, ::) hogy ezt így fogják-e engedélyezni. Mindenesetre az MSZ447:2009 szerint semmi akadálya sincs az elosztóban bontani, de mint tudjuk, ezek a külföldi tulajdonban lévő szolgáltatók, gyakorlatilag állam az államban.
Jelenleg tudtommal az MKH10 mindenhol elfogadott 40A-ig.
A pontos infókhoz már tényleg olyan kolléga kellene neked, aki az illetékes területen otthonosan mozog, esetleg telefonon megkeresni a területgazdát, aki minden bizonnyal naprakész infót tud adni.
Sajnálom, hogy ha nem elég megnyugtató a válaszom, de hát ez van.

Ermi

A PEN szétválasztást a mellékelt ábrán látható módon elfogadják vajon? Esetleg a védővezetőt megbontás nélkül is átvezethetem a szekrényen és a lakáselosztóban válasszam szét? (Ez utóbbi esetben végig MKH16-ot kell vinnem? -Ezt szeretném elkerülni-)
A segítséget előre is köszönöm!

A PEN szétválasztást a mellékelt ábrán látható módon nem fogadják el.
A védővezetőt megbontás nélkül kell átvezetni. vagy közvetlen a lakáselosztóba csövezve.

Üzenet összefûzve: 2017. június 01., 23:44:52 DÉLUTÁN

A védővezetőt megbontás nélkül kell átvezetni. vagy közvetlen a lakáselosztóba csövezve.
A földelővezetőt megbontás nélkül kell átvezetni. vagy közvetlen a lakáselosztóba csövezve.