Könnyüszerkezetes épület kábelezése

Indította Koros Imre, 2011. március 03., 12:05:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

És honnan lehet tudni, hogy hol vannak a vezetékek ha már fent van a gipszkarton borítás?

Novill

Ha precízen szerelsz, akkor általában a szerelvény doboz fölött van az  elágazó 80-as doboz.  A szerelésnél tartod a vízszintes és függőleges  szerelést,akkor egyértelmű.  Ha viszont be dobálod össze-vissza a kábeleket, akkor utólag nem igen tudni hol van a kábel.  Vagyis ekkor nem precíz a szerelő  :D :).   A magam részéről a gipszkartonnál is minden esetben csövezést részesítem előnyben, mert így utólag nincs gond még ha bővíteni kell  is.

mormogipapa

És honnan lehet tudni, hogy hol vannak a vezetékek ha már fent van a gipszkarton borítás? : Például felrajzolod a rajzra vagy leskicceled magadnak egy darab papírra. Hogyha ott tudsz lenni mikor borítják a falat akkor a legjobb mert a kartonost megkéred hogy csavarozás előtt engedje a doboz helyék kifúrni. A megelőző folyamatokat már ismertette Novill mester.   

Üzenet összefûzve: 2013. augusztus 03., 17:17:24 DÉLUTÁN

Novill: Tudsz ajánlani gipszkartonhoz dobozmarót, és vásárlási helyet? Nem akarok drágát kb 20- 30 doboz helyét kellene kimarnom.  Ilyesmire gondoltam 67 mm. Köszi

nyaki

A gipszkarton témához: Azért az sem mellékes, hogy amikor a beszereled a dobozokat vezetékezve és a gipszkartonos figyelmetlenségből kirángatja a vezetékeket és azt le is szarja nagy ívben, netán le is festi és még be is gyapotozza, na akkor jönnek a problémák. Én szeretek ilyen falban szerelni és különösen a bontható kazettás mennyezetnél, de a munkám végeztével a kartonosok gondolatától is mindig kiver a hideg veríték.
A 65mm-es gipszkarton szerelvénydobozhoz a legideálisabb a 68mm átmérőjű körkivágó, ami 1300.- - x pénzig terjed. A gugli a barátod! ;)
Én pl. ua. ezt használom, csak Bosch-ban:
http://www.gepdepo.hu/kreator_korkivago_keszlet_8_reszes_fahoz_muanyaghoz_25_mm_100403_056076-2519.html/hun/?erkezett=www.argep.hu

mormogipapa

Nyaki: Kerestem, találtam a guglin csak az érdekelt volna hogy a profi szakik milyet javasolnak, melyiket érdemes megvenni. Köszi

JUVILL


Kollégák!

Átolvastam a hozzászólásokat. Lehet elkerülte a figyelmem, de nem találkoztam alábbi témával benne.
Még érdekesebb, és precízebb munkát igényel az az eset, mikor a gipszkarton - belül - hőszigetelt. Mondjuk üveggyapottal. Itt azért az előrecsövezés mindenképpen szükséges.

nyaki

"... Nem akarok drágát kb 20- 30 doboz helyét kellene kimarnom...."
Nem, Te nem a profira kérdeztél, de mindegy is. ;)
Amit belinkeltem neked, az pl. egy Bosch klón. A Bosch előtt ua. ilyenem volt,  ::) talán a Praktikerben vettem KWB márkajelzéssel, most meg Bosch van rajta, de a minősége dettó. Az elsőt 8 évig használtam és még most is "szaggatja" az anyagot. Ha nem használod sokat és keményfára, bizonyosan az életed végéig jó lesz. :)

Üzenet összefûzve: 2013. augusztus 04., 09:38:28 DÉLELŐTT

Üdv Juvill!
Én nagyon ritkán használok csövet. Felesleges plusz költség és munka, különösen akkor, ha valószínűsíthető, hogy az már a következő bontásig nem is változik. Ha mégis használok, akkor csakis lépésálló gégét és azt is csak akkor, ha az előrevezetékezés egyéb okok miatt nem lehetséges. Az évek alatti rossz tapasztalatok miatt, a gégék és a behúzott vezetékek kirántás elleni rögzítésére, esetenként kötegelőt használok.

petike199600

Sziasztok!
December körül lesz nekem egy nagy munka. Egy ilyen könnyűszerkezetes házat kell megcsinálnom.
Itthon mikor ráérek mindig rajzolgatom hogy hogyan is lenne jó a világítás, de egy kicsit elakadtam. Nem egy bonyolult feladat ez de gazdálkodni kell a pénzzel is hogy minél olcsóbb legyen.
Teszek fel a házról egy rajzot. Arra kérlek titeket hogy a nappali konyha és a fürdőszobában helyezzétek el a lámpákat és a kapcsolókat ahogy szerintetek jó.
A szobákkal nem kell foglalkozni, mert az szerintem egyértelmű.
Viszont a nappalival gondban vagyok. Hány lámpát tegyek?
Hol legyenek a kapcsolók. Ja és jó lenne ha tennétek a rajzra külső világítást is.
Várom a rajzokat!
Köszönöm szépen!

Szelei

Ilyen kérésnél kicsit a berendezéseket is fel kellene tüntetni! sokban befolyásolja a ki alakítást a használathoz igazodva.
1. konyhai bútorok, gáztűzhely.
2. kád, mosdó, tükör.
3. nappali étkező asztal, előkészítő vagy tálaló.

Gyurmaúr(fi-relé)

Petike, ne olcsó legyen, hanem JÓ!!! Ami olcsó, az nem mindig, sőt az esetek többségében nem jó, sőt egész konkrétan szar lesz, amivel "csak" az a gáz, hogy majd téged fognak szidni és nem a kici occó hulladékot, melyet -engedve a hisztinek- beépítettél! Könnyűszerkezetes kéróban pl. előnyös a kábeltálca alkalmazása, mert feltételezem gipszkarton álmennyezet lesz?! És amennyiben az lesz, akkor legyenek süllyesztett -pl. FD-D és/vagy T5-ös fénycsöves és/vagy LED- lámpák,stb. Könnyűszerkezetes épületekben előnyösebb az MBCu, MT kábelek használata, ugyanis ott ugyebár nincs classic vésés, csövezés, helyette a mennyezeti kábeltálcáról kiágazva, Mü I-es csőben a falig elhozva, majd a falban az egyes végpontokig hozva lehet vezetni a kábeleket. A legfontosabb, hogy te gondolkodj a kapcsolók, dugaljak, egyéb berendezések, lámpatestek, egyéb világító alkalmatosságok elhelyezése, kiválasztása tekintetében, ne ránk testáld a döntést, hanem csinálj egy általad elképzelt terv vázlatot, aztán mi majd lektoráljuk és javítunk, ahol úgy véljük, hogy jobb lenne, ha nem a te verziód lenne a befutó. Tessék elkezdeni önállóan gondolkodni, mert csak így fogod megtanulni, mit, hogyan, merre, meddig, hanyas a kabát...  ;)