Csillag-delta kapcsolás

Indította petike199600, 2013. február 10., 08:30:17 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 10., 10:14:26 DÉLELŐTT
Miért van rövidzár a K1-el ellentéstes oldalon? Nme nagyon értem.
Motorral összekötve a  K1 mágneskapcsoló 2,4,6 kivezetése és a  mágneskapcsoló másik oldalán a 1,3,5 kivezetése vezetékkel össze van kötve.  :)

petike199600

Azt hiszem megértettem!
Csillagban a K1 mágneskapocsló bemeneti pontjai összevannak kötve.Csillagkapcsolásban a motor végei is összevannak kötve.
Deltában pedig nincs összekötve semmi.
Naggyából ennyi most mennem kell később leírom bővebben.
Írjatok ha nem jól mondtam.
Köszönöm szépen!

Üzenet összefûzve: 2013. február 10., 16:06:44 DÉLUTÁN

Na!
Leírnám bővebben akkor.
A K2-s mágneskapcsolóról táplálom a motor  U1 V1 W1 kapcsait.A K1-s mágneskapcsoló csillagba kapcsolja a motor W2 U2 V2 kapcsait.
A K1-s mágneskapcsoló  bemeneti oldalán rövidzár van ugyanúgy mint a motornál csillag kapcsolásban.
A K4-es mágneskapcsoló is táplálja a motort de ez deltába is kapcsolja azt.
Nagyjából így van nem?
Csiilagban tehát rövidzár van.

czapi

Lerajzoltam külön a csillag kapcsolást és külön a delta kapcsolást.
Lehet hogy így könnyebb átlátni.  :)

petike199600

Ma bevittem a tanáromhoz a csillag-delta kapcsolást és aztmondta rá hogy kiváló.
Viszont amikor a szünet után bementem azt mondta hogy talált hibát de ez szőrszál hasogatás.
A műszaki rajzokat mindíg állólapra kell rajzolni én meg fektetve rajzolta mert így jobban elférek.
Hát ezt mondhatta  volna hamarabb is hogy így kell mert én már vittem be neki egy pár (10db ) rajzot és egyiknél sem szólt.
Érdekesség hogy műszaki rajzból persze hogy nem tanultuk ezeket.
Meg olyanokat is mondott hogy megvan adva hogy holvan a szövegmező meg ilyenek.
Valaki leírná pontosan ezt hogy hogyan kell ezeket elrendezni?
Köszönöm szépen!

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 11., 16:49:11 DÉLUTÁN
Valaki leírná pontosan ezt hogy hogyan kell ezeket elrendezni?
Köszönöm szépen!

Mellékeltem egy leírást

Marton

czapi!
Köszönet a leírásért. Ez alapvetően gépészeti és nem villamosipari rajzról szól. Ezek alapján Petike tanárának igaza lehet, de egy áramutas rajz furcsán nézne ki álló rajzlapon. A villamos rajzok szinte mindig fekvő elrendezésü lapra készülnek. 

petike199600

HÚÚ Marton!
Most nagy kő esett le a szívemről.
Amikor a tanár mondta hogy álló formátumban kéne rajzolni azthittem agyvérzést kapok.Minden tökéletes csak éppen teljesen másképp kéne.Áhh.
NA de hogy férne már ki egy hosszú kapcsolási rajz álló lapra.Eddig is efkvőben rajzoltam,ezután is abban fogok.
Köszönöm!

czapi

Idézetet írta: Marton Dátum 2013. február 11., 19:32:52 DÉLUTÁN
czapi!
Köszönet a leírásért. Ez alapvetően gépészeti és nem villamosipari rajzról szól. Ezek alapján Petike tanárának igaza lehet, de egy áramutas rajz furcsán nézne ki álló rajzlapon. A villamos rajzok szinte mindig fekvő elrendezésü lapra készülnek.

Üdv
Az A4-es álló a többi fekvő.

A villamos rajzokat A3-s formátumra rajzoljuk, az más kérdés hogy takarékosság és kezelhetőség miatt A4-re nyomtatjuk.  :)

petike199600

De most akkor a gyakorlatban melyik mód érvényesül jobban?
A hivatalos tervek milyen formátumban vannak a gyakorlatban?

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. február 11., 20:14:27 DÉLUTÁN
De most akkor a gyakorlatban melyik mód érvényesül jobban?
A hivatalos tervek milyen formátumban vannak a gyakorlatban?

A3 fekvő.

A fekvő azt jelenti hogy a szövegmező a hosszabbik oldalán található.

Az A4 rajzlapra alkatrész rajzok, kisebb táblázatok, magyarázatok szoktak kerülni.