DC oldali műszerek

Indította NagyPS, 2014. május 31., 19:15:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NagyPS

DC oldal amiről nagyon nem beszélünk és kevés az információ mérésekben, műszerekben, felülvizsgálatokban.

Eddig egy cégnél láttam DC oldali műszereket a rapas, azt tudom hogy van a mertelnek is de itthon nem találtam információt róla.

Egyetlen egy szabványról tudok ami DC napelem részével foglalkozik az az MSZ HD 60364-7-712:2006 2. es vizsgálati szabványokat viszont nem az MSZ EN 61577 között meg nem találok utalást DC oldali mérésre.

czapi


NagyPS

Kösz czapi

Ezt találtam MSZ EN 62446:2010 angol de már megjelent. fotovillamos rendszerek így még több szabványt hoz le.

mikerulz

A Magyar Elektronika 2014. májusi számában "Napelemes telepítések ellenőrző műszerei" néven van egy ilyen cikk ami talán hasznos lehet.
Igaz a cikkben szereplő PROFiTEST PV, IV 400 vagy SOLAR200 a Rapas által forgalmazott műszerek.

ELEKTOR-KALANDOR


recens

Sziasztok!

Érdekelne, hogy napelemes rendszerek felülvizsgálatát ki végezheti? Milyen kepesittes kell hozzá?
Úgy értem, hogy átadás előtt biztos vizsgálni kell érintésvédelmi szempontból.
A felülvizsgálathoz kimondott célműszer szükséges vagy elég egy alap ÉV műszer?  pl Eurotest XA.

Fecó

Sziasztok!

Szert tettünk a napokban a Metrel cég MI 3108 napelemes méréshez alkalmas célműszerre, és plusz egy adatgyűjtőre is hozzá. Használ valaki ilyet? Tapasztalatmegosztás céljából érdeklődöm.

S/K

Szia!
...látom a hozzászólás dátumát, de hátha még valaki használja ezt a műszert.
Még mindig kapható ez a műszer, nekem is van. Annyi a gondom vele hogy nem lehet automatikus panel tesztet végezni a 15 A feletti paneleknél mert a műszeren 15A állítható be, továbbá szigetelési ellenállást a DC oldalon ha 1000 V feletti a feszültség. Műszer 1000 V DC-t tud.
Kisebb rendszereknél tökéletesen használható. (1000 V-ig és 15 A-ig)

Valaki találkozott már olyan PV műszerrel ahol lehetséges a DC 1500V-ig és 15A feletti értékek mérése?

tothgyula

Egyik Kollégám nemrég vásárolt műszert,lehet hogy tud segíteni.
E.mail:Pancelk.@globonet.hu
Tel:06-70-2211164