Lakóházak év vizsgálata

Indította ELEKTOR-KALANDOR, 2012. február 28., 12:01:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ELEKTOR-KALANDOR

Sziasztok!
Nemrég hallottam ,hogy nálunk is kötelezõ lesz a lakóházak felülvizsgálata .Több nyugati országban ez már régóta így van.Sok helyen házilagosan barkácsolják össze,mindenféle szerzett anyagokból.Félelmetes még rágondolni is mikkel fogunk találkozni.

Novill

Nekem már most is és a korábbi években a használatbavételi eljárás keretén belül be kérték az elsõ ellenõrzés minösitõ iratot. Ami tartalmaz érintésvédelmi és tûzvédelmi ellenõrzést is villamos szempontból. Igen itt a házilagos barkácsolások és szakszerûtlen szereléseknél érdekes dolgok fognak kiderülni. Csak az a baj mindig lesz olyan kolléga aki ki fogja adni a bizonylatokat vakon. Ugyanez elõ fordul a mérõhelyeknél is most, pedig regisztrált rendszer van ott is. Sokszor keresnek kész házak esetén felelõs mûszaki vezetõi nyilatkozat végett. Én nem vállalok ilyen feladatot kész házak esetén, de mégis akad olyan kolléga aki kiadja a nyilatkozatot.

Gyurmaúr(fi-relé)

Huhhh, na az szép "halál" lesz, ha ezt úgy bevezetik, ahogy errõl most értekeztetek! Eddigi tapasztalataim alapján bizton mondhatom, hogy a honi ingatlanok alsó hangon 70%-a úgy fog megbukni az ÉV inspekción, ahogy az a nagy könyvben írva van! Úgyogy lesz itt kapkodás, remegés, majd kétségbeesett rohangászás fûhöz-fához, miután elkészült a horrorisztikus hurokimpendancia értékekkel teletûzdelt  ÉV és/vagy VV jegyzõkönyv, hogy most a TV jegyzõkönyvekben szereplõ szörnyûségekrõl ne is beszéljek... De hát ez várható volt azok után, amik itten mentek és mennek mind máig, fõként a régebbi építésû ingatlanok (és itt nyugodtan beszélhetünk a családi háztól egészen a panelházig bezárólag mindenrõl) esetében. Én pl minden eddigi -és ez eztán pláne így lesz- újépítéses, felújításos, átépítéses melóm után hívtam egy minõsített ÉV-s kollégát, aki annak rendje és módja szerint kijött és az én, illetve a kunschaft társaságában tövirõl hegyire végigmérte a hálózatot, majd pár nap múltán küldött 1-1 példányt a szabályos ÉV jegyzõkönyvbõl, pecséttel, engedély ,ill bizonyítvány számmal, aláírással és onnantól kezdve mindenki nyugodtan fekhetett, kelhetett, mert -hál Istennek- a jegyzõkönyvek eddig mindig pozitív resuméjûek voltak, max 1-2 apróság -pl feliratozás áttekinthetõbb, részletesebb kivitelezésére történõ felhívás- volt feltüntetve benne.

JUVILL


Hogy a "regisztrált ÉV-s kolléga" mit ad ki a kezébõl, az az õ felelõssége.
Addig nincs baj, míg baj nincs.
Ha bevezetnék a lakóházak felülvizsgálatát...
Ki fogja ellenõrizni azt, hogy ezek megtörténtek-e?
A másik. Lehet,hogy kevesebb "villanybojleros" és hasonló baleset lenne, és nem hallanánk annyit, hogy a tüzet feltételezhetõen a villamos berendezés hibája okozta.
Ez eddig rendben. De ki fogja megfizetni ezeket a felülvizsgálatokat a mai világban, ahol csak "papírt" kérnek, mert pénz nincs semmire.
Tisztelet a kivételnek.

krisz1986

Tiszteletem mindenkinek!
Az én olvasatomban a véleményem a következõ! Több oldalról vizsgálva a dolgot.

1.Fogyasztó: Amint híre megy,hogy bevezették az elõírást pánik szerûen megnõ a vilanyszerelök, villamossági felülvizsgálok keresése. (Mint télen a gázszerelõk)!
2.Szolgáltatok: Õket is keresik majd az ügyel kapcsolatban egy darabig õk se tudják majd merre hány méter.
3. Vilanyszerelök: Õk majd kénytelenek lesznek tovább passzolni a zsíros melókat olyan kollégáknak akik rendelkeznek felülvizsgálói végzetsékel.
4.A felülvizsgálok: Õk egy darabig bírjak de az elsõ idõkben biztos,hogy meghalni nem lesz idejük.
5. Tûzoltóság: Elõbb utóbb õk is belekerülnek a képbe. Szintén szabályzásra várnak.
6.Szabályozok:Õk a kialakult káoszban próbálnak még rendet rakni több kevesebb sikerrel.

Most pedig általános megállapítások:
A nagy labda passzolgatás a következõ képen fog zajlani. Az én meglátásom szerint. A szabályozok úgy döntenek lakást eladni addig nem lehet míg ez a vizsgálat nincs kész. Hasonlóan az eredet vizsgához. Ezt a költséget ráterhelik a páciensekre. A tûzoltóság és az áramszolgáltató nagyobb jogkörel fog rendelkezni. Tehát a tulajdonosokat az áramszolgáltató óracserénél vagy kapacitás bõvítésnél elenörizhetik sõt tovább megyek ki is zárhatják a szolgáltatásból mindaddig amíg meg nem csinálják a vizsgálatot. Plusz a büntetés. A tûzoltók is a tûzoltósági felülvizsgálatoknál folyamatosan bekérik majd a papírt aminek mindig az aktuális évre érvényesnek kell lennie. Ez lenne az új nevezett belepõkártya. Ha hiányoságot észlelnek akkor azt jelentik az áramszolgáltatónak aki az elõbb említett módon lesújt. A közmédián és a netten elõkerülnek olyan honlapok amiknek a tartalma azok a szakemberek lesznek akiknek joga van ilyen vizsgálatot végezni. Ha csak nem kell megint elvégezni egy kurzust És megint regisztrálni. Na ennyi a véleményem.
U.I.: megint a kisemberek és a szerelõk szívnak mert megint tele lesznek amúgy is sok munkáljuk mellé még többel.
Köszönöm,hogy meghallgattok!
:

L-VILL

Szervusztok!
Felülvizsgálat során, hogy határozzátok meg milyen szabvány szükséges a felülvizsgálat során. Nagyon átláthatatlan az egész, régi épület felülvizsgálata során szabványok visszavonásának nincs dátuma, új 1. felülvizsgálat során a helyiségekre vonatkozó szabványokat kikeresni egy útvesztõ...

Novill

Ehhez tudni kell, hogy mikor lett létesítve a villanyszerelése az épületnek. A szabványok folyamatos figyelemmel kísérése, szakmai cikkek olvasása és a jegyzetekbõl lehet infót szerezni, illetve a szabvány könyvtárból. Itt a fórumon is elkezdtük kidolgozni néhány aktív kollégával, melyhez bizonyos hozzászólás után hozzá lehet férni.

JUVILL


Igazság szerint minden felülvizsgálathoz meg kellene kapni a dokumentációkat. Épület terv, utolsó felülvizsgálat. Ez nem nagyon szokott összejönni, a mesében van ilyen csak. A szerelés mindent elárul, abból lehet látni, hogy kb. mikori. De lehet nyilatkoztatni a tulajdonost is. Ezekbõl ki lehet indulni. A Fórumon is össze van állítva nagyon sok szabvány - köszönet a szakértõ munkáért!!!! - de szerintem tudunk segíteni is. Mindig a létesítés idején érvényben lévõ szabvány szerint kell felülvizsgálni.