Tűzhely kiállás

Indította luiy, 2013. január 09., 17:21:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

luiy

Tisztelt Forumozok!

Hiányos ismeretet szeretném bővíteni, vagy felfrissiteni a segítségetekkel. Lakóépületekben szakszerűen kiépített tűzhely kiállás  (villanysütő 3,5kw, - főzőlap7,5 kw) 1-3 fázis esetén.


Előre is köszönöm.

flatskerrobert


luiy

Milyen vezeték keresztmetszet,kismegszakító,tűzállókábel,stb?

flatskerrobert

 luiy:   


   A lakáselosztótól kiépítesz 5x4 mm2 Cu vezetéket védőcsőbe, vagy kábelt, süllyesztve vagy falon kívül.
A főzőlap szinte biztos, hogy fix bekötésű, Valószínű 2 fázis 2 nulla 1 PE saruzott kábelvége van. A konyha pult alatt a főzőlap jobb vagy bal oldalán kialakítasz egy csatlakozási pontot. Ez lehet szerelvény kivitelű, vagy kötődobozos kialakítású.
A sütő lehet villásdugós, vagy vezetékvéges kialakítású, 1 fázis 1 nulla 1 PE.  Ennek megfelelően kell a csatlakozás mikéntjét megcsinálni. Csatlakozó aljzat vagy kötődoboz. 3x20A "B" kismegszakító.[size=78%] [/size]
A vezeték kötésekre oda kell figyelni.
FI relé van már beépítve? Az elosztó és a csatlakozás közé nem kell tűzálló kábel. A berendezések gyári kábelét kell bekötni.
FR.

luiy

Köszönöm .

Közben látom ilyen témakőrben már fórumoztak.

Üdv.

Gyurmaúr(fi-relé)

Robi és mi van, ha L1,L2,L3,N, PE kialakítású, mint úgy általában a sütővel quasi egyben lévő kerámialapos készülékek? Mert ott akkor ugye egy B16A-es 3 fázisú kismegszakító, mellé -amennyiben valamilyen kultúráltabb mért főelosztód van- ,akkor egy kalapsínre helyezhető 16A-es leválasztókapcs és onnét -ha nem extrém hosszú a távolság a készülékig, tehát 20m-nél nem hosszabb kábelszakasz, melyen semmi toldás, leágazás nem lehet!!!- 5x2.5mm2-es MT vagy MBCu,melyre a fal és akészülék között 1-2 m közti ráhagyás, ha ki kell rángatni a készüléket, akkor ne rángasd ki a kábelt. Ja és az eddig használt mérőd mindenképp bővíttesd, legalábbis, amennyiben 3x20A-nél kisebb a főbiztosítód, pláne, ha még villanybojlered is van és az is a normál 24h-s mérőről, illetve ú.n. betápválasztó mágneskapcsolóval 24h-s, vagy vezérelt óráról is kap betápot és akkor még az egyéb combosabb (mosó, netán szárítógép, grillezős, hőléges micro, "anya" biturbós hajszárítója,stb) cuccok is vannak. Én mindenképp csak 3 fázisos tűzhelyet ajánlok, mert nem tartom egészségesnek egy 8kW-nál nagyobb teljesítményű vill készülék 1 fázison történő eröltetését, én magam kategórikusan nem is vagyok hajlandó kerámiás tűzhelyet 1 fázisra kötni, csak a gázrózsás villanysütőst,de azt is teljesen önálló áramkörre és nem házt dugvillával.

flatskerrobert

Gyurmaúr !
   
Neked "mindig" igazad van!


De a luiy nem ezt kérdezte. Nyilván lehet fokozni mindent.
Általában a beépített sütő ami önálló életet él az annyi szokott lenni amit a luiy leírt. Ráadásul nem is biztos, hogy a sütő a főzőlap alatt van. A gépek paraméterét nem én adtam meg. De igazad van mind a két helyre oda lehet vinni a 3f. ez csak költség kérdése.
Itt csak annyi volt a kérdés, hogy ezt a két eszközt hogy lehet bekötni.
Egyébként nekem is utána jutott eszembe, hogy erről a témáról korábban már értekezve lett.
Nova majd átteszi a helyére.
FR.

JUVILL


Nem nagyon akarok beleszólni, mert ti profik vagytok ebben.
Mit szólnátok egy reteszelt bekötéshez, mert erre is van lehetőség, a gyakorlatban is jellemző.

flatskerrobert


   De teljesen jó, régóta megvan erre a műszaki megoldás.
De nem annyira elterjedt.
FR.

luiy

Amit tudok a sütő minden esetben 1L,N F, ha nem kompakt a főzőlappal.
Szabad többet megtudnom arról a reteszelésről?