H tarifás mérő kialakítása

Indította fulton, 2015. december 29., 22:17:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

fulton

Sziasztok

Szeretném a segítségetek kérni. Vásároltam egy klímát, aminek igen jó COP értékei vannak. A lényeg hogy igényelhetem rá a H-s tarifát az EON-tól.
Eredetileg 3 fázisunk volt 10A/10A/10A   -es főmegszakítókkal.  Vettünk automata mosógépet annak kellett a 16A, így bővítettünk. Lett 16A/10A/10A, most így néz ki immár a szekrény (korábban a régi dolgok voltak benne, nem is ez az óra volt...)



Jelenleg van egy árramkörünk ami a 16A főmegszakítóból jön, és egy 16A -es kismegszakítón keresztül megy a mosógépbe (illetve egy kombinált 2500w -os tűzhely is van rá kötve, de nem használjuk egyszerre a kettőt).

Erről a 16A -es főmegszakítóból már én nem jöhetek el egy ismételt 16A-es kismegszaktós árramkörbe, amibe lenne építve a H-s óra igaz?
Tehát a még egy bejövő fázison kell növelést(fejlesztést) csinálni, így: 16A/16A/10A lesz.  És a második 16A főmegszakítóból jönnénk ki a H órához. Így azon jóformán csak az lenne. Igaz hogy más árram körök is futnak pl benti konnektorokhoz, de kevés, a ház leginkább a -3ik fázison van. Vagy ezt így nem lehet?
Mert elvileg akkor csak a klime lenne rákötve egy külön áramkörön, és azon a H-s óra.

vagy ha ez nem így van, leírná valaki hogy csinálják ezt a H-s árramkört? (mennyi lehet ennek a kb ára)
Nagyon megköszönném.




Üzenet összefûzve: 2015. december 29., 22:18:59 DÉLUTÁN

http://kepfeltoltes.hu/view/151229/WP_20151229_21_56_04_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg a jelenlegi villanyóra szekrény lemaradt, csináltam róla most egy képet. Gondolom ide már nem tudják beépíteni, a jelenlegi B, és A1 mérő mellé.

980POWER

Ide biztos hogy nem lehet megoldani. Egy teljesen új mérőhelyet kell kialakíttatni a 3 mérőnek egymás mellé. Az hogy melyik milyen kismegszakítóval van az most ettől teljesen független.
Viszont én is kérdeznék, ha lehet. Az elmúlt időben rengeteg klímát felszereltem, de senki nem kérte hogy H tarifás mérőre legyen kötve (nyilván nincs náluk, de kérhették volna a kiépítését) hogy is van ez, nem tudtam, hogy klíma működtetésére is van lehetőség  H tarifával.

fulton

Igen. Lehetőség van immár inverteres hűtő/fűtő klímák, H-s tarifa igénylésére amennyiben a COP értéke a készüléknek 2-20 fok között >3COP. Az fontos hogy vásárláskor a termék forgalmazójától kérni kell egy megfelelési nyilatkozatot, technikai adatlapot a készülékről H-s tarifa igényléséhez.

Így a téli időszakban okt-ápril (azt hiszem), kedvezményes tarifával lényegében a B kategória árának megfelelően üzemeltethetik fűtés alatt a gépet. Időszakon kívül ugyan annyi mint a hagyományos A1. Röviden ennyi a lényeg. Azoknak jó akik fútenek is a klímával.



Üzenet összefûzve: 2015. December 30., 02:16:56 am

Nem lehet, értem. És az szerinted kivitelezhető ha pl egy ilyen kis szekrényben
http://www.hensel.hu/wUngarisch/produkte/index.php?encrypt=0&ID_O_PRODUCT=3665&begin=1&sLanguage=Hungarian&start_infoblock=1&ID_O_TREE_GROUP=5544 nem lehet a most meglévő alá pl beépíteni?
Annyira fontos hog most istenem egy szekrényben legyen... nem értem én.

Mennyi lehet ennek a munkának a költsége (ösz) véleményed szerint.?

Üzenet összefûzve: 2015. december 30., 02:17:36 DÉLELŐTT

a meglévő alá, ugy értem hogy a szekrény alá...lényegében kivül a szekrényen.