Kismegszakítók alkalmazása jelleggörbe figyelembevételével.

Indította Novill, 2014. augusztus 25., 19:21:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Az ÁVK bemenetén sorosits be egy 5-10 W-os izzót ha világit akkor beázás vagy elkötés és leoldást csak akkor okoz, ha lökőáram járul hozzá.

faxelektro

A szerelés mostanáig jól működött kb 5éves panzió.A tulaj most mondta, hogy a múlt héten kicserélték aFIrelét de azt mondja,hogy azt gondolták,hogy az a hibás,nem lehet,hogy a bekötéskor felcserélték a null-fázist.Holnap megprobálom az égőt sorositani.

Szirty

Üdv Endre!

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2014. augusztus 27., 20:26:01 DÉLUTÁN
leoldást csak akkor okoz, ha lökőáram járul hozzá.

Lökőáram? Az mi? Ilyet a kóbor áram óta nem hallottam. Mondjuk óvatos vagyok, van aki azon röhög hogy "terepi busz" :-)

(elnézést az offolásért!)

recens


Simon Endre

Üdvözletem !
A lökőáram (min olyan,) az összes motortfajtánál és váltóáramú elektromásneses működtetésnél jelen van ez nem szorul magyarázatra, de egyéb fogyasztók is produkálják azt. Az izzók a wofram PTK-ja miatt pl. a 15W-os izzó üzemben kb.3,5 kohm, hidegen talán ötszáz ohm. A kondenzátor előtétes fogyasztók is "löknek" ha utána egyenirányító van, ezeknél a soros ellenállás ezt hivatott csillapítani. Némely fogyasztó kapcsolóüzemű tápja is ilyet produkál a pufferkondi miatt és a transzformátoros fogyasztók is, ha szekunder oldalukon kondenzátor van, (mikrosütők , hegesztőberendezések.) Fénycsövek fázisjavító kondenzátorai okoznak ilyet, mivel, nem nagy eshetőség van rá, hogy pont nullámenetben kapcsold rá a tápot. Egyes transzformátorok szintén bekapcsoláskor produkálják, ha  nagy remanenciájú vasmaggal épített, (vagy valahol jól felmágneseződött)  de ez csak max. fél periódusíg tart és természetesen random. Régi képcsöves eszközök (kihalóban) a "tablettás" demagnetizálás miatt szintén nagyot harapnak és az ilyen PTC-kel índított egyfázisú hűtőkompresszorok is.

Szirty

Üdv Endre!

Szóval a "lökőáram" az "inrush current" magyarra erőltetett változata.
Én kérek elnézést, de nekem ez lelökte a szíjat úgy ahogy van. Ebben a formában még soha nem hallottam

Sejtettem én hogy erről lehet szó, de a kifejezés lehengerlő újdonságként hatott.
Nem lenne szerencsésebb "indítási áramnak" "bekapcsolási áramlökésnek" stb. nevezni? Mert lökésnek lökés, de nem éppen az áram lök!!

Simon Endre

Helló Szírty !
Ezt nyilván nem én találtam ki és ezt a tűrőképességet kifejezetten ÁVK-ra külön meg is adják. (Már ahol!) Zárlatállósági dinamikus hatásoknál is alkalmazzák, ott egy kiépített rendszerre vonatkoztatott határadat, de egyenáramú összetevőként is kezelik, ha a rendszer korszerű zálatmegszakítóval szerelt, mivel ezek jóval a 10 ms-on belül működnek.

Szirty

Üdv Endre!

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2014. augusztus 28., 19:19:41 DÉLUTÁN
Ezt nyilván nem én találtam ki és ezt a tűrőképességet kifejezetten ÁVK-ra külön meg is adják.

Persze! Nincs ezzel semmi gond.
Én csak a konkrét kifejezést kifogásoltam, nem azt amire alkalmazzák!
De befejeztem, nem offolok...

faxelektro

Jó estét
   Két nap nem tudtam a panzióba menni beszéltem a tulajjal telefonon nem járt a hibás lámpával és akkor nincs semmi gond, holnap vissza szerelem a lámpát kiváncsi vagyok meg tudom-e oldani a hibát.

Üzenet összefûzve: 2014. augusztus 30., 17:10:35 DÉLUTÁN

JÓ napokat
             Ideg tépő, vissza szereltem először egy foglalatot majd a díszlámpát ha nem rakok égőt semmi gond ha bármilyen égőt teszek be mikor felkapcsolom azonnal veri le aFI relét egy 3,6W LEED égővel egy pár másodpercig égett. Úgy hagytam égő nélkül  hétfőn még megpróbálkozom  ,

faxelektro

ÁVK a be tápon van az egész panziónak egy 30mA-es amit ver le ha fel kapcsolom azt a kinti lámpát persze csak ha égő van benne. A 10w égöt az AVK elött a fázisra vagy a nullra kössem sorba