Földelt konnektor

Indította motoman, 2013. szeptember 02., 10:51:47 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Hát igen, a sok-sok "kis" időzített bomba panelépület... És az egészben az a legnagyobb probléma, hogy az épület energetikai felújításakor csak a fűtési rendszert, illetve a nyílászárókat újítják fel, valamint becsomagolják az épületet,de a villamossági hálózatra nagy ívben sz@rnak! Max csak 1-1 kapcsolót, esetleg 1-1 olyan kábelszakaszt cserélnek ki, ahol már csattogás, sercegés, szikrázás van. Persze, ez önerőből nagyon nehéz lenne, ugyanis ahol én régebben laktam, az egy 14 lépcsőházas, 4 emeletes ház, mely '71-ben épült, nos ott lépcsőházanként olyan 1.5 milliós költséget számoltunk, melybe a késes biztis "B"-s túlfesz védelmes, tűzvédelmi főkapcsolós -mondjuk PVT- csatlakozószekrény, a földszinttel együtt 5x3 mérőhelyes + szinti felszálló kábel leágazást segítő 300x300-as PVT, illetve a 2. emeletig 5x50mm2-es NAYY (mert ez kerül annyiba, mint az 5x16-os NYY), onnantól 5x25mm2-es NAYY kábel, továbbá a közös helyiségek, lépcsőház világítás MM-fal vezetékeinek, lámpáinak, kapcsolóinak, dugaljainak, stb csréje. Ez tehát 14 LPH esetén több, mint 20 milla, még akkor is, ha egy ilyen volumen esetén kialkudható mondjuk 10-15% kedvezmény a listaárból... Erre ott jelen állás szerint 00 az esély! Ezek után számolgassunk; mennyibe is fáj ez egy 10 emeletes, átlag 10 LPH-s épület esetén???  :'(

faxelektro

       Jó estét      Egy kérdésem volna  ?
             Vadi ujj Plazma TV ahogy bekapcsolták azonnal leveri a FI relét.
             Miután a dugaljból kikötöttem a földelést működik .
           Mi lehet a baj mit tegyek ha igy marad okoz-e valami gondot
         Köszönöm a segitséget .

Szirty

Üdv faxelektro!

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2013. szeptember 21., 20:06:33 DÉLUTÁN
             Vadi ujj Plazma TV ahogy bekapcsolták azonnal leveri a FI relét.
             Miután a dugaljból kikötöttem a földelést működik .
           Mi lehet a baj mit tegyek ha igy marad okoz-e valami gondot

Valószínűleg az L és N kapocsról a földelésre kötött néhány száz nF-os RF szűrőkondenzátor okozza, amiről itt alakult már ki parázs vita. Ugye JUVILL? :)

faxelektro


        Jó estét.
                    Köszi a hozzaszolást de még ettöl nem tudom mit  csináljak, hogy
                   ha visszakötném a földelést működjön.
                   Igaz az is hogy még két esetben igy működik és nem lett semmi baj.
                                                         Elöre köszi ha még irtok.

Simon Endre

Üdv Faxelektro!
A plazmatévékben jobb esetben egy, roszabb esetben 4 kapcsolóüzemü táp van, igy a nagy zavaszint miatt arányosan nagyobb szimmetrikus zavarvédelem van beépítve, ennek a bekapcsolási tranziense eléheti a hibaáramkapcsolók érzékenységi küszöbét, ráadásul a 30 mA-es lekapcsolási áramhoz kb. 20 ms aktiválódási idő tartozik. Mivel a plazmatévék teljesítménysávja 150-450W  a képenyőmérettől és gyártótól függően, az ehhez tartozó kondikon több 10mA áram is folyhat, tehát a leoldás indokolt. A zavarvédelem és az érintésvédelem közösítése azért is kötelező, mivel ez az áram már nem haladhat át még alkalomszerüen sem az emberi testen. Ha nem lenne garanciális a TV azt javasolnám egy elszánt kollégának, hogy csökkentse a zavarvédelem kapacitását, felére-harmadára, (ez még korai,) vagy keressen egy olyan készüléket, vagy lustább "firelét".amely nem akadályozza a nyugodt tévézést, (ez meg már elkésett.) Egyetlem nem olcsó megoldás, ha a készülék elválasztó transzfomátorról megy, viszont akkor is kell, illetve javasolt  a védővezető bekötése , de azon hibaáram nem tud kialakulni, csak a zavarvédelmet szolgálja, Ez a transzformátor még toroid kivitelben is nagyon melák lenne, "M"vasmaggal meg majdnem akkora mint amilyen  a mikrosütőkben van. A mai tévéken , még az LCD és a LED tévéken is hátul és még a leszerelhető talpon is nagyon sok kilógó  és a csatlakoztatáskor érinthető fémszerkezet van, emiatt ezt a függő állapotot mindenképp meg kell szüntetni! Legvadabb, legolcsóbb és nem szabálytalant megoldás az lenne, hogy amig  a garancia lejár tápellátásra a hibaáram kapcsoló elől kapjon táplálást diszkrét kábelezéssel.

Admin figyelmébe a késői hozzászólások és temetikai folytonosság védelmébe találjatok ki valamit! Ezt a hozzászólást pl. azért raktam fel éppen hogy csak ma, hogy ne tűnjön el a " Mai támák"-ból.

nova

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2013. szeptember 25., 01:04:04 DÉLELŐTT
Admin figyelmébe a késői hozzászólások és temetikai folytonosság védelmébe találjatok ki valamit! Ezt a hozzászólást pl. azért raktam fel éppen hogy csak ma, hogy ne tűnjön el a " Mai támák"-ból.

Mai témák - Villanyszerelő Szakmai Fórum  témában válaszolok.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!