Villanyszerelõi vizsgára szeretnék felkészülni.

Indította gaga, 2011. május 27., 22:03:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

gaga

Üdvözlök mindenkit! Azért nyitottam ezt az új témát, mert "komplex A-Z-ig" villanyszerelõi vizsgám lesz és nagy bajba vagyok mert több mint valószínû, hogy nem túl sokat tudok a szakmával kapcsolatban. Nem panaszkodni akarok az oktatásra és nem csodákat várok bárkitõl is, csak iránymutatást szeretnék kérni gyakorlott villanyszerelõktõl illetve bárkitõl aki tudna segíteni, hogy mi az amit tényleg tudni kell, azaz a minden napi életben, akár alkalmazásban, akár vállalkozóként használni kell.

nova

üdv a fórumon :)
Idézetet írta: gaga Dátum 2011. május 27., 22:03:46 DÉLUTÁN
"komplex A-Z-ig" villanyszerelõi vizsgám lesz

Mit takar ez a komplex villanyszerelõi vizsga?

Amúgy ez egy jó kérdés :) A legfontosabb szerintem, hogy mindig kellõ odafigyeléssel dolgozzon az ember, tisztelje a villamos áram veszélyeit. Mindig tartsa sem elõtt az elvégzett villamos munkáknál, hogy mások élete is múlhat az általa elvégzett munka minõségén.

Post Merge: 2011. május 27., 22:29:25 DÉLUTÁN

Mindig érdemes ellenõrizni az elvégzett munkát, mûszeres mérésekkel is ha olyan jellegû a munka. Persze az is kérdés, hogy a villanyszerelõi területen belül, hol szeretnél elhelyezkedni, melyik szakterületen?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

gaga

Azt, hogy melyik területen szeretnék elhelyezkedni, nem tudom. Ami lehetõség adódik, csak ott a problémám, hogy nem tudom, hogy önálló munkavégzésre hogyan leszek alkalmas. Félek tõle.

nova

Minden szakma elsajátítása elején a tanulással kezdõdik minden. A tanulási folyamat mindig része a villanyszerelõ szakmának is, attól függõen, hogy milyen területen helyezkedik el az ember mindig követnie kell a szakmai újdonságokat és megoldásokat. Szerintem félni nem kell úgyis ráérez az ember a dolgokra, szakma rejtelmeire ha érdeklõdést mutat, mûszaki érzékkel van megáldva.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

,,komplex A- Z-ig" villanyszerelõ vizsga mit jelent?  A villanyszerelõ szakma régen valóban általános képzést jelentett. Ennek keretében épület villamossági, ipari, hálózat szerelés, kábelszerelés, automatizálás, tekercselés, (sokkal nagyobb szakmai területet jelentett) stb. átfogta.  Igaz az is, hogy csak 4-es, 5-ös tanulmányi eredményû tanulókat vettek csak fel.  De ez már elég rég megváltozott, a szakmákat több részre vettek szét, így épületvillamossági, hálózat szerelõ, erõsáramú berendezés szerelõ, stb. Ma már a villanyszerelõ alap szakmára épülnek fel a szakmák. Így az alap szakma után lehet ráépülõ szakmákat elvégezni, pl. érintésvédelmi felülvizsgáló, stb. Volt szerencsém részt venni már szakmunkás, illetve mestervizsgáztatásban.  Sajnos a képzés nem követi idõarányosan a gyakorlatot. A szabvány ismeretek oktatására kevés idõ szentelnek.  De nem kell félni a szakmától. Néhány lényeges gondolatot kiemelnék.:  Elkötelezettnek kell lenni a szakma iránt. Rendelkezni kell jó mûszaki érzékkel.  Oda kell figyelni az idõsebb szakikra, akiktõl tanulni lehet. Ezt jól kell kiválasztani. Kreatívnak kell lenni.  Sokat kell dolgozni, ezáltal be lehet gyakorolni a szakmai fogásokat. Ebben a szakmában az elvégzett munka során és befejezéskor körültekintõen kell eljárni, többször visszaellenõrizni önmagunkat is. Mert a villanyszerelés veszélyekkel járhat saját magunkra és másokra is. Lehetnek gazdasági károk is.  Az elvégzett iskola alapot jelenthet ahhoz, hogy elinduljon a villanyszerelõ szakma felé. Figyelni kell folyamatosan a megjelenõ szabványokat, célszerû szakmai folyóiratokat járatni és áttanulmányozni. A ma induló fiataloknak kellõ szorgalommal jó lehetõségek vannak a jövõt illetõen. Igaz sajnos a munka lehetõségek nem a legjobbak. Ha sikerül elhelyezkedni, igyekezni kell helyt állni a munka területén. Lehet kérdezni, ha nem biztos a dolgában és szorgalmasnak kell lenni. Ekkor biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog jó szakemberré válni idõvel. Sok sikert kívánok.

gaga

Köszönöm szépen! :) A számolásokra kitérve szeretnék egy kis útbaigazítást kapni. Az ilyen általános törvények., mint az Ohm, Kirhoff stb. lehetnek a vizsgán vagy szokták ezeket bonyolítani?

nova

Bár én nem tudom pontosan milyen ez a vizsga de az általad említett, ohm és kirchoff törvények eléggé alapok szerintem ezeket mindenhol számon kérik.
Nem kaptatok esetleg tételsort, amiben benne vannak a kérdések, amelyek elõfordulhatnak a villanyszerelõ vizsgán?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Igen a villanyszerelõnek illik és kell tudni az alapvetõ számításokat. Az elõzõeken túl lehetnek vezeték méretezések számításai, teljesítmény, villamos munka, vegyes – soros – párhuzamos ellenállás kapcsolásból adódó számítások, stb. De általában az iskolákban gyakoroltatják az elõforduló típus feladatokat.

Fecó

Idõközben lezajlott a vizsga? Vannak tapasztalatok, észrevételek? Nekünk is van 2 tanulónk, jövõre vizsgáznak, idén tavasszal volt nekik ilyen szintvizsga szerû dolog. Én görcsöltem rajta, illetve gyakoroltattam a srácokkal nehogy szégyenbe hagyjanak, de sajnos úgy vettem észre, csak túllihegtem a dolgot. Aki le bírta írni a nevét, már kettes, aki be bírt kötni 1 vezetéket hármas :(

nova

Hát engem is érdekelne, hogy egy ilyen vizsgán milyen kérdések vannak? Ha esetleg megvan a kérdéssor a lehetséges kérdésekbõl, küld el ha tudod.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!