Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Sajnos nem találják a dokumentációt ,feltesxek néhány képet de sajnos bármit csinálok nem gözöl és a jelzöfény nem alszik el.




s

Simon Endre

Megtaláltam a gőállomás leírását (angollul,) nem ír reteszelődésről, viszont megpróbálhatod a hálózatról lecsatlakoztatott készülék "be" gombját előre megnyomva visszadugaszolni, mert van van ilyen reteszfeloldás is. Amennyiben ez nem segít és a szivattyúja sem üzemel, akkor lehet hogy annak a hővédelme oldott ki. A szivattyú hővédelme egy kis téglatest alakú két kivezetéses alkatrész a tekercs feletti (hőcsatolt) rekeszben van fehér vagy sárga színü és sajtolt kötésel van besorosítva a szivattyú tápellátásával. Amennyiben a szétszerelést túl kockázatosnak tartod érdemes szakszervízbe vinni, mert ez elég drága eszköz "tanulás" céljára.

faxelektro

Kösz a segítséget,holnap meg próbálom a tulaj már lemondott róla azt mondta dobjam ki ezért még próbálkozom.

Üzenet összefûzve: 2016. November 25., 19:28:50 pm

Jóestét
             Megpróbáltam az első tanácsodat de sajnos semmi készítettem újabb képeket hátha tudnál segíteni,hogy mit nézzek még meg .
                                                                           Köszönöm

Üzenet összefûzve: 2016. november 25., 20:51:40 DÉLUTÁN

A harmadik képen látható sorkapcsot én raktam be ott zártam rövidre a tartályban levő érzékelőt mivel gondoltam hogy az a hibás amiért a jelzőfény folyamatosan világit de úgy se nem működik.

faxelektro

Jó estét
                    ENDRE a  feltett képeken meg tudnád mutatni melyik alkatrészre gondoltál?

faxelektro

Azt szeretném kérdezni egy udvart tér köveznek és a tulaj szeretne szereltetni néhány világítótestet be építeni a térköbe.Még ilyent nem csináltam jól jönne ha tudnátok segíteni néhány jó tanáccsal
                                               Köszönöm

Simon Endre

Mire fog szolgálni, templomtornyot szobrokat vagy szökőkutat fog megvilágítani, mert az utat  csak kijelölni lehet de megvilágítani igy sűlyesztett világítással nem. Mini kandelláberekmek és kiemelkedő fényvetős lámpatesteknek van értelme, ezeknek alapot kell önteni és előre bekábelezni, semmi felesleges túlalapozás azután lehet térkövezni.  Vékonyfakú KPE cső lefektetése is megfelel (nagy ívben hajlítva) utólagos kábelezéshez. Láncolást csk úgy javaslok, ha a kandelláberek vagy lámpák ehhez vannak kialakítva.

A fotón a kék tekercses a szivattyú, vízszintérzékelő a kazánban is van. ha a szivattyú nem tölt az is hibajelet ad.

nyaki

Én lépésálló gégecsővel szoktam megoldani a vezetékezést. A térkő alatti betonalap alá kell menni, legalább egy ásónyomnyi mélységre. A láncolás is megoldható, ha a lámpatest kialakítása engedi. Ahogy Endre kolléga is írta, stabil betonalapot kell neki készíteni és az alap közepén kell kihozni a vezetékeket, törekedve a függőleges kivezetésre. A csövek nyúljanak túl a betonalapon. Az alap akkor legyen, hogy a rögzítő csavarok furatai körül elegendő beton legyen. A kötést úgy kell elkészíteni, hogy a későbbi hangyainvázió által okozott nedves földfeltöltés se okozzon ÁVK leoldást. Érdemes a lámpatest lefogatása előtt a lámpatest alá szórni némi hangyairtót/riasztót.

faxelektro

Ebből díszvilágítás lenne állítólag
még csak beszélgetés szinten van mivel Lengyelországban járt és ott látta egy barátjánál
                                                             Kösz a segitséget












faxelektro

Van egy Z TECH akkumulátoros robogóm kivettem télre  az akut hogy a legjobb tárolni télen ?

Marton

Feltöltve. Néha rátölteni az önkisülést pótlandó.