Kötelezõ kamarai regisztráció

Indította Novill, 2012. január 17., 12:41:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rabszolga

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. február 15., 19:31:45 DÉLUTÁN

Errõl már volt egy téma, hozzászólásaival.
Olvasd el légy szíves!
Bocs, elsiklottam felette, nem olvasok mindent...

JUVILL


Ez nemprobléma! Nova összecsatolta.
Ha jól tudom 2012. 02. 29. a regisztrálás határideje.
Igyekezni kell beadni, bármennyire nem értünk vele egyet.

czapi

2012-02-07-én regisztráltam a Borsod megyei iparkamaránál a céget.
Kitöltöttem az online adatlapot, kinyomtattam, de a fiókirodát nem nyomtatta ki.
Ezek után kézzel kitöltöttem a regisztrációs lapot, beszkenneltem és elküldtem a központi email címükre.
Befizettem a számlájukra a pénzt.

Eltelt két hét, semmi válasz >:(.

Felhívtam õket, hogy mi a helyzet.
Azt mondja az ügyintézõ hogy a központi emailjukat ritkán nézik >:(, küldjem már el az õ személyes email címére az ûrlapot.
Megtörtént.

Eltelt két nap, semmi válasz >:(.

Még jó hogy átutaláskor a megjegyzés rovatba beírtam a cég adószámát.

Novill

Itt nálunk Pest megyében én is regisztráltam és befizettem az összeget. Visszajelzést én sem kaptam. Térti-vényes levélben kb. egy hónapja lett elküldve.

JUVILL


Tisztelt Kollégák!

Van már olyan közülünk, aki kapott valami visszajelzést a regisztrációról, a befizetett összegrõl a Kamarától?
Hogyan mûködnek ezek a dolgok?

helcs

Nem regisztráltam kivárom a felszólítást. Még semmi nem jött.

rabszolga

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. február 23., 18:19:12 DÉLUTÁN
Itt nálunk Pest megyében én is regisztráltam és befizettem az összeget. Visszajelzést én sem kaptam. Térti-vényes levélben kb. egy hónapja lett elküldve.
Én is regisztráltam a határidõn belül, be nem fizettem semmit.
Visszajelzés semmi...
Én úgy tudom megtámadták jogi úton a regisztrációt.

Novill


JUVILL


Igen. Lehet, hogy kár volt befizetni. De az is lehet, hogy kár volt regisztrálni is.
Óriási összevisszaságot látok ebben a témában.
Regisztráltam, a Kamara honlapjának megfelelõen. Mindent végig zongoráztam rajta, majd határidõre fizettem.
Hozzá teszem, a regisztráció kevés volt - pedig úgy gondolom, a mai informatika világában, ahol a különbözõ bevallásokon át, rendszeren belül lehet rendezni nagyon sok mindent - ki kellett nyomtatni a regisztrációt, céges aláírással ellátva, postán is fel kellett adni a Kamarának. Errõl van feladóvevény. De eltelt több hónap, és sehol semmi, hogy rögzítve van a regisztráció, és értesítés sincs semmirõl. A tájékoztató nem errõl szólt.
Ezek szerint csak addig volt fontos ez az egész cirkusz, míg be nem folyt a vállalkozóktól, a cégektõl az összeg. "Nagy az Isten állatkertje." Ha minden igaz - mert hivatalos információm eddig nincs a jogi támadásról - akkor ezt évente kell eljátszani.
Azt viszont akkor sem, most sem értettem és értem, hogy miért is van erre szükség.
Mit ad nekünk a Kamara mind ezért? Nem az sok, amit egy cég, egy vállalkozás befizetett, hanem az összességében befolyt összeg. De ha ez évente ismétlõdik a nagy semmiért, az egy másik adó.

krisz1986

Idén Januártól, ha jól emlékszem, akkor lépet hatályba ez az új kamarai törvény. Vagy kijavítotok a pontos idõpontra nem emlékszem. Azt, hogy mit kaptok érte a semmin kívül ez jó kérdés? Fizetek azért, hogy dolgozhassatok. Nekem ez jön le. Ti is több helyen vagytok nyilvántartva, mint mi voltunk régen. Hát, ha ez jogilag meg van támadva, akkor legalább egy jó pár éves harc kezdõdik, mire belátják odafent, hogy nem kéne megsarcolni senkit ezzel. Bár errõl én is most hallok elõször. De ha van ilyen kezdeményezés, akkor úgyis olvashatunk róla majd. De hosszú idõ lesz, mire ez rendezõdik. Lehet, okosabbak leszünk, ha valaki levélben vagy személyesen érdeklõdne az illetékes szervnél! Próba cseresznye!