ingyenes országos villanyszerelői felülvizsgálat, vélemények, javaslatok

Indította Novill, 2014. október 28., 08:55:36 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Novill

ingyenes országos villanyszerelői felülvizsgálat téma "a meglévő lakások villamos hálózatának biztonsági szintje, ÉV és tűzvédelmi." címmel lett indítva a fórumon.
A kezdeményezés jobb élérhetősége miatt nyitottam új témaként, ahol várom a hozzászólásokat, véleményeket és javaslatokat. Akit az előzmények érdekelnek az elolvashatja a tizenkét oldalon lévő hozzászólásokat.

nova

Sajnos az emberek érdektelenek, és bizalmatlanok. Szakmabeliek sokszor beszélgetésekkor jónak tartják a kezdeményezést, de sajnos a tényleges érdeklődök lakossági részről csekély.

A napokban gondolkoztam azon, hogy valamilyen módon jó lenne egyfajta felmérést készíteni általános villanyszerelői kérdésben. Akár facebookon keresztül. Persze kérdés, hogyan lehet eljuttatni egy ilyen jellegű kérdőívet a nagyközönségnek úgy, hogy a nem villamos szakemberek is kitöltsék.
Az ötlettel kapcsoltban szívesen vennék tanácsokat, javaslatokat. Akár arról is, hogy milyen kérdéseket tartalmazzon a kérdőív, mely lakossági felhasználók is tudnak értelmezni, de szakmai szempontból is megállják a helyüket.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

980POWER

Közbe-közbe meg szoktam osztani egy-egy áramütéses balesetről szóló hírt, de soha egy like, kérdés vagy egy hozzászólás nem érkezett. Olvasottságot pedig nem mutat, de szerintem nincs túl nagy érdeklődés. Ötletem sincs, mi módon lehetne felmérni az állapotot vagy felhívni a figyelmet. Viszont a téma nem elvetendő!!

Novill

Ha mi magunk  sem teszünk semmit, akkor a lakosságtól sem várható el érdeklődés. Holott mi is a lakosság része vagyunk.  Vagyis röviden a szakemberek többsége átfut a kezdeményezés felett. Egy egy munka láttán sokszor felmerül a kérdés bennem, hogy hány ember nincs tisztában az általa elvégzett munka felelősségével. Minap egy kiégett villanyóra szekrény képeit nézegetve egy egyszerű kötés hiba miatt túl drága árat fizettek a tulajdonosok a lakás teljes léégésével.  És higgyék el nem minden esetben fizet a biztosító sem, de ha fizet akkor sem tudja teljesen pótolni a kárt.  Panaszkodunk a szakmánk elismertsége miatt olykor, de mi még sem teszünk érte.  Vagy éppen azért panaszkodunk, mert kevés a munkánk.  Az ötleteket, javaslatokat továbbra is várjuk.

Marton

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. november 18., 08:51:24 DÉLELŐTT
Minap egy kiégett villanyóra szekrény képeit nézegetve egy egyszerű kötés hiba miatt túl drága árat fizettek a tulajdonosok a lakás teljes léégésével. 
Bizony, nagy szükség volna a lakások villamos felülvizsgálatára!
Én ugyan nem épületvillamossággal illetve kivitelezéssel foglalkozom, hanem gépekkel. De utóbbi időben több megkeresést kaptam rokoni, baráti körből lakás villamos problémák miatt. Jellemzően kötés hibák vannak, pontosabban összesodort rezet aluminimmal találok. Ebből volt már zárlat meg doboz tűz is. De olyan is, amikor ez doboz nélkül begipszelték a vakolatba.
A háttérben általában barkácsolás van, nem szakember csinálta (mert mindenki ért a villanyszereléshez, mint a focihoz is). De van olyan is melyet papírral rendelkező "szakember" csinálta.
Tegnap olyat találtam, hogy a mérő fölötti Gumman tábla mögött az aluminium fővezetéket az elmenő réz vezetékekkel tekerték össze. Szerencsére itt nem indult be a kémiai korrozió, nem lett égés. Ezt szakember csinálhatta anno, ez a lakás "főelosztó" mögött volt. De több doboz kötést is találtam ezen ingatlanon réz/alu összetekeréssel, amelyet viszont a nem szakember házigazda csinált egykoron. Sőt, a föld-nullát is felcserélte, (meg a színeket is keverte) miközben a főelosztóban nem volt kialakítva PE-N összekötés. Azaz független volt a földelés, bizonyos fogyasztók földeléshez záródtak a nulla helyett. Itt is rendbe tettem a kötéseket, meg FI-relét is beépítettem, szabályos főelosztót szereltem fel.
Gondolom nagyon sok hasonló esetről lehetne még beszélni, nem is sorolom.

exchange

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2014. november 17., 23:01:39 DÉLUTÁN
Közbe-közbe meg szoktam osztani egy-egy áramütéses balesetről szóló hírt, de soha egy like, kérdés vagy egy hozzászólás nem érkezett. Olvasottságot pedig nem mutat, de szerintem nincs túl nagy érdeklődés. Ötletem sincs, mi módon lehetne felmérni az állapotot vagy felhívni a figyelmet. Viszont a téma nem elvetendő!!
Like-t ne is várj ilyenre, énse lájkolok ilyet, egy okból egyszerűen nem illik más szenvedését Lájkolni/Tetszikelni főleg hogy ha halálos sérült is van.

Kérdőív. Ha egy általános képet akarunk akkor kérdezzük meg, hogy Mikori a vezetékrendszer? Vezetékek fajtája (Alumínum réz) Biztosíték? (kismegszakító, vagy még az olvadóbetétes) Fi-relé van e nincs. Na itt kell egy olyat hogy az a Fi-relé amin van teszt gomb mert sokan kavarják a kismegszakítóval stb.

Marton

Idézetet írta: exchange Dátum 2014. november 18., 20:18:57 DÉLUTÁN
Kérdőív. Ha egy általános képet akarunk akkor kérdezzük meg, hogy Mikori a vezetékrendszer? Vezetékek fajtája (Alumínum réz) Biztosíték? (kismegszakító, vagy még az olvadóbetétes) Fi-relé van e nincs. Na itt kell egy olyat hogy az a Fi-relé amin van teszt gomb mert sokan kavarják a kismegszakítóval stb.
Segítő információ lehet, hogy az elmúlt 25 évben (rendszerváltás utáni) volt-e bővítés, alakítás. Mert ekkor nagy az esély, hogy a korábbi alumínium kötéshez rezet tekertek, mivel ekkortól alumínium vezeték már nem használatos/ nem kapható. Ergo, nagy eséllyel kevert kötést találhatunk.

980POWER

Idézetet írta: exchange Dátum 2014. november 18., 20:18:57 DÉLUTÁN
Like-t ne is várj ilyenre,

Elmű Energia Suli - Kezdőlap Like-t inkább erre vártam, nem a balesetekre. (bár ezt mondjuk nem írtam le)
A kérdőívet szerintem ennyi tapasztalt szakember összefogja hozni kollektív munkával, de a kérdés még mindig az, hogy, hogy jut el az emberekhez oly módon, hogy felkeltse az érdeklődésüket és ki is töltsék? A Facebookon bármilyen butaságot percek alatt szét tudnak küldeni megosztás formában, ez komolyabb, de amíg működik, nem ráz, nem fűstől addig nem érdekes. Szerintem ez a nehezebb kérdés. Tisztára mintha marketing lenne, nem? >:(

Gyurmaúr(fi-relé)

Fiuk, lehet hogy most megint -ahogy ez már tőlem ezen a fórumon megszokott- nyers, sprőd, durva leszek, de csak azt tudom mondani, hogy ez a nép -nagygyonnagy tisztelet és leborulás a kevéske kivételnek- csak a "bikacsökből" ért, azaz a bírságot, büntit kilátásba helyező szigorú törvényekből, sőt sokszor még abból sem! Ez van, itt a legyen szíves, kérem szépen, ajánlom szíves figyelmébe kezdetű jótékony felhívások egy szart nem érnek, mert ahogy azt Marton kolléga pontosan leírta, ebben az országban a focin, a gyereknevelésen túlmenően a villanyászathoz is mindenki ért, hiszen: "háde csak össze köllesz tákernyi a tyukbélt, rája köll kötnyi az autóómatára az ágyik fálit, a másiktot pedig bekötnyi a konnektoúúrba, oszt máris gyün a dálej, ejjhóó..." Sajnos, ameddig ebben az országban olyan a mentalitás, amilyen, olyan a közgondolkodás (kádáréra öröksége!), amilyen, nos addig tehettek ti bármit, a fejetek tetejére is állhattok, ezek akkor sem fognak költeni a vill hálózatuk qualitativ megújhodására, mert akkor kevesebb pénz jut piára, cigire, a kocsi(k) tankjába, évente nem lehet majd a legmenőbb okosfónt, LCD TV-t megvenni, stb. Tudjátok, az elmúlt napok, hetek eseményei kapcsán rájöttem, hogy ebben az országban a legsúlyosabb problémát mi, azaz az átlagmagyar humánmassza okozza, okozta, s ameddig itt széles néprétegek gondolkodása nem fog alapjaiban megváltozni, nos addig sajnos ti is egyfajta szélmalomharcot fogtok folytatni! Esetleg akkor lesz 1-2 valóban a ti SZAKMAI véleményetekre kíváncsi megrendelőtök, ha mondjuk a szomszéd utcában porig ég egy "okosban" összetákolt vill hálózatú családi kecó és mondjuk bennég egy 3 gyerekes család. Ekkor jön az össznépi összeszarás és esetleg lesz mondjuk akár 10 felülvizsgálati megrendelés, melyből -minő véletlen- 9 esetben időzített bombát fogtok találni és majd ebből a 9 ügyfélből talán lesz 2 melótok, melyből 1 a "drága mester Uram, főnököm; nem-e lehetne-e a köcscségeket felezni és abból még köbgyököt vonni??" kérdéssel fog nyitni, amint elküldöd neki mailben a hozzávetőleges költségvetést. Ez a Magyarosch realitás 2014-ben... előre is elnézést kérek azon kollégáktól, akiknél az általam leírtakkal köszönő viszonyban sincs a mindennapok valósága, mert úgymond hasítanak, annyi megrendelésük van felülvizsgára és azt követően teljes hálózat felújításra...  :(  :'(

exchange

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2014. november 18., 21:49:47 DÉLUTÁN

Elmű Energia Suli - Kezdőlap Like-t inkább erre vártam, nem a balesetekre. (bár ezt mondjuk nem írtam le)

Ja értem, ez egész jó oldal :D

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. november 18., 22:05:16 DÉLUTÁN
Fiuk, lehet hogy most megint -ahogy ez már tőlem ezen a fórumon megszokott- nyers, sprőd, durva leszek, de csak azt tudom mondani, hogy ez a nép -nagygyonnagy tisztelet és leborulás a kevéske kivételnek- csak a "bikacsökből" ért, azaz a bírságot, büntit kilátásba helyező szigorú törvényekből, sőt sokszor még abból sem

Az a baj hogy hiába lenne rá törvény, gázra is van hogy 5 évente kötelező, sőt mostmár ingyenes rokonomat mégse tudom meggyőzni, mert hogy sokba lesz a javítás. igaz hogy már csak a konvektorok takarítása is megtakarítást hozna mert ha tiszta akkor kisebb hőfok is elég a megfelelő hőmérséglethez de nem akkor is drága. Pár éve még elég volt 2-3 on égetni tavaly óta ez már 4-5 a 7-ből ott már érezni egy kis meleget is :D Az hogy milyen rendszere van az már valahol itt leírtam de nagyvonalakban Gumizott nyomáscsökkentő, egyik konvektor gyufával kell begyújtani mondjuk az a szerelő hülyesége volt "Ez nem kell ide" szieszta kályha tetején lévő  fokozat állító úgy működik ha 2 kilós súly van rajta különben kialszik a kályha.

Ha ezek után nem haljandó a gázt megnézetni hogy lenne hajlandó a villanyt is?
de gázóra cserélné úgyis átkell nézniük na ezt várom hátha