Eurotest 61557 tapasztalatok

Indította zsozsó, 2010. november 14., 08:56:11 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Marcika

Idézetet írta: pampalinii Dátum 2014. január 27., 11:15:21 DÉLELŐTT
Szia !
Esetleg ez a készülék ,ez egy modernebb változat .
Érintésvédelmi műszer Metrel Eurotest XE MI3102 típusú X. kerület • apród.hu

Szia én Az Eurotesztet használom több-mint 10 éve és bevált.
Kel még a kábel mérésekhez egy nagyobb mérés tartományú műszer.
A fénymérésekhez vetem még egy külön mérőműszert.
Amúgy ha kell még mérni VV akkor ahhoz is van szett vagy lakat fogok.
A amúgy a kiegészítőkre azért lehet költeni nem.

Egyéb: Ha ISO cégnél mérsz a drágább kalibrálás fog kelleni, mert csak azt fogadható el.

Marcika

zsizsi1981

Köszönöm a sok segítséget. Mind a két műszer után érdeklődtem, egyiknek sincs érvényes kalibrálása.
Mivel én Szigetváron vagyok még az sem egyszerű.


recens

Érdemes figyelemmel  kísérni a C+D oldalát mert kedvezményesen is hozzá lehet jutni, ha érdekel  és nem sürgős.
Legutóbbi akció 2013-08-án volt.

http://www.meter.hu/publikacio/akcio/eurotest61557_st_eu_akciok_2013_08.pdf

SimJoci

Nagyon jó műszer, már 6 éve használom.
Hátránya esetleg hogy egész napos használat során nyakba akasztva már nehéz, újabb típusai lehet hogy könnyebbek.
Ha nem használunk nap mint nap minden funkciót rajta akkor érdemesebb mellé olyan változatot is venni amiben csak hurokimpedancia mérés és ÁVK vizsgálat van, azok kisebbek és könnyebbek.

A C+D automatikánál végzett kalibráláskor ingyen frissítették a szoftverét is.

zsizsi1981

Sziasztok!
Köszönöm a sok eddigi segítséget,  most viszont két műszer között hezitálók. Ebben kérném a segítségeteket.
Mivel én még most járok , majd csak villám védelemre olyan műszert szeretnék amivel mindent tudnék mérni. EBF, ÉV,  VV is
Én erre a két műszerre gondoltam:

Ennek a műszernek az új ára , ha jól tudom most 256,940 ft
Eurotest 61557 ÉV-műszer Debrecen • apród.hu

Viszont van ez a műszer amit itt ajánlottatok nekem. Ennek az új ára 269.950 ft
Érintésvédelmi műszer Metrel Eurotest XE MI3102 típusú X. kerület • apród.hu

Ehhez a ,műszerhez több kiegészítőt adnak, viszont az árban akkor már nincs akkora különbség.
Viszont nézegetem a tudásukat, és ennél nem látom a  fajlagos talajellenállás mérést. Most már csak azt kérdezném, a fajlagos talajellenállás mérés értékét kell jegyzőkönyvben feltüntetni?
Ti személy szerint melyiket vennétek meg?
Az árakból még szerintem lehetne alkudni, csak egyszer a műszert kéne eldöntenem melyik is legyen.
Előre köszönöm a segítségeteket.

czapi

Üdv!

Azt figyelembe vetted, hogy az új műszerek ára nettó ár, a használtaké meg bruttó?
Ami talán még fontos lehet, az XE MI3102 nem tudja a két lakatfogós földelés mérést.

SimJoci

Sziasztok

Tegnap voltam Miskolcon egy szakmai kiállításon, amin a Metrel műszerek forgalmazója is részt vett.
Beszélgettem az urakkal és ők is azt mondták hogy a jelenleg kapható műszerek közül a 61557-es tudja a legtöbb funkciót a kategóriájában és a hasonló kisebb műszerekhez képest a mérési ideje is gyorsabb.
Lesz majd ennek is újabb változata talán az éven.

Talaj fajlagos ellenállás méréshez kell még egy 4vezetékes földelési ellenállás mérő szett is hogy tudd használni a funkciót. Akkor jó ez a funkció ha ki kell számolni a megengedett földelési ellenállás értékeket.

Ha legegyszerűbben szeretne valaki villámvédelmi méréseket végezni szondák szúrogatása és vezetékek húzogatása helyett, akkor a 2lakatfogós mérési mód a legjobb, pláne ha nem lehet leszúrni a mérőszondákat pl.beton utaknál,járdáknál.

Nekem van 1db a földelés mérő szetthez de vennék egy másikat is hozzá.
Ha tud valaki jó áron ilyen lakatfogót a műszerhez akkor kérem jelezze. típus száma Metrel A1019


kolozsi

Sziasztok nemrég vettem egy EUROTEST 61557 típusú műszert ,szeretnék egy pár információt róla ,aki már régóta használja konkrétan hogy kell gyakorlatban alkalmazni. Így elsőre elég bonyolultnak tűnik. Köszi.

Novill

A legtöbbször zloop állásban nullázási hurok ellenállást mérünk. Ekkor a kék és zöld vezeték közösíthető méréskor. Az ávk vizsgálata a következő leggyakoribb mérés RCD állásban, ekkor viszont a kék vezeték a nullára , a zöld pedig a PE vezetőre van csatlakoztatva. Természetesen a fázis a fekete vezetékre csatlakozik. Vigyázni kell, hogy a telep feszültsége ne csökkenjen le, mert meg hülyül a műszer.  Különben jó műszer, nagyon sok féle mérést lehet vele végezni. A szoftverje még nem illeszkedik a magyar szokásokhoz.