Frekvenciaváltók alkalmazása a hajtástechnikában

Indította JUVILL, 2012. november 02., 22:52:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán

Köszi-köszi!

Le is mentettem, nagy segítség lesz! Jó pihenést!

Üdv: Kálmán

martos laci

Üdvözlet Mindenkinek!

Zanzásítva leírnám a nyűgömet, segítséget remélve.
Volt egy műszerész esztergagépem, eladtam. Vele eladtam egy Altivar 16 fekiváltót is. Ezt pótolandó, hozzájutottam egy FUJI FVRO.75E9S-7EN inverterhez, ami normálisan működött mindaddig, amíg a felső frekvenciát 400 Hz-re átállítási próba után nem adott kimenetet. Magyar manuál nincs, valami módon a működés visszaállt, de a frekvencia szabályozás nem megy, a beírás 1.25 Hz beleragadt, ezt a RUN/STOP kezeli is, a motor is ezzel vánszorog. Az F29-ben Er2 van, ezt nem engedi törölni a rendszer. Ez adatátviteli hibát jelent. Az F02 = 0 és nem változtatható, amig az F29 ben bent van az Er2. Az F02=1-et kellene beírni, ezt nem engedi a rendszer.
Kérnék valamilyen célravezető tanácsot az error törléséhez,
köszönettel martos laci

Szirty

Üdv!

Próbáld meg visszaállítani a gyári alapbeállításokat.
Ehhez a H03-as paraméterbe kell 1-et írni.
(STOP és felfele nyíl egyszerre nyomva aztán FUNC/DATA gomb.

Bár az Er2 a vezérlő és a kezelő panel közötti kummunikációs hibát jelenti. ha tényleg ilyen hiba van, akkor ez lehet hogy nem fog menni.

Amúgy minek akartál 400Hz-et adni? 50Hz-es motornak? Merész gondolat...

BB80

Szia Könyves Kálmán.
Nem tudom aktuális-e még.
Gondolkodtam valami külső megoldáson is, de nem tudom, mennyire kivitelezhető pl. Omron V1000 Digitális bemenetek- S4 Hibatörlés- ennek valami záró kontaktot adni egy feszültségfigyelő relével megbonyolítva áramkimaradás után???          Nem kell semmi külső megoldás !

L2-01 paraméterbe belépve átírod a 0-át 2-re akkor feszültség kimaradás után visszafog indulni, ha az indítási feltételek adottak például kapcsolóval van működtetve és nem nyomógombbal.
Üdv:BB80
[/quote]

Könyves Kálmán

Hello!

Kösz a tippet, majd jövő héten lecsekkolom, már nem dolgozom ezen a héten ;)

Üdv: Kálmán

BB80


martos laci

Idézetet írta: Szirty Dátum 2014. október 26., 11:50:23 DÉLELŐTT
Üdv!

Próbáld meg visszaállítani a gyári alapbeállításokat.
Ehhez a H03-as paraméterbe kell 1-et írni.
(STOP és felfele nyíl egyszerre nyomva aztán FUNC/DATA gomb.

Bár az Er2 a vezérlő és a kezelő panel közötti kummunikációs hibát jelenti. ha tényleg ilyen hiba van, akkor ez lehet hogy nem fog menni.

Amúgy minek akartál 400Hz-et adni? 50Hz-es motornak? Merész gondolat...

faxelektro

Jó estét mesterek
Azt szeretném kérdezni mivel nem kötöttem be frekvenciaváltót, hogy van egy fatüzeléses kazánon a levegőt befúvó motor minek nem lehet látni a teljesítményét de nagyon kicsi lehet mivel egy 2mikrofarados kondi van rajta viszont igen nagy a fordulata sok levegőt fúj be a kazánba de viszont van egy ATV12HO18M2 frekvenciaváltó és ezzel lehetne-e szabályozni a fordulatot ha igen akkor mit hová kell bekötni.Jelzem,hogy már biztosan volt bekötve mert rá van kötve egy220KA-potméter a COM-AI1-5V kapcsokra és a Li1és+24V kapocs át van hidalva.
                     Van néhány kép de sajnos gyenge a minőség. 

                                                                              Köszönök miden segítséget.

Marton

A frekvenciaváltód egy fázis 230V betáplálású, 180W-os típus. A motorod gondolom egyfázisú (két tekercset tartalmaz) mivel írod, hogy kondenzátorral üzemel.
A probléma az, hogy a frekiváltók kimenete szinte mindig három fázisú, azaz három fázisú motor meghajtására alkalmas. Tehát a Te esetedben ez miatt szerintem nem tudod használni ehhez a motorhoz.
Habár (még nem kötöttem be így) lehetséges az egyfázisú motorod a frekiváltó két kimenő fázisa közé kötni.
Azt tudni kell, hogy egy fázis 230V-os táplálású frekiváltók kimenete mindig 3x230V-os és nem pedig 3x400V-os!
Nagy valószínüséggel nem venné hibának a csak két fázis kimenet terheltségét mert a váltó áramú betáp rész körül szokták az áramot mérni és nem pedig a kimeneti három fázison egyenként.
A 220kohmos poti túlzás, optimálisabb lenne egy 10kohm körüli, de ez azért nem nagy probléma.
Az Li1 és a +24V áthidalásával a rákötött motor a tápoldali 230V rákapcsolásával indul a beállított felfutási időnek megfelelően, illetve a potenciométer állásának megfelelő sebességgel. Az optimálisabb volna ha ide egy ki-be kapcsoló volna bekötve amivel vezéreni tudnád a működését. A tápfesz pedig tartósan rá volna kapcsolva.

Gépkönyv-leírás: http://www.schneider-electric.com/hu/HU/download/document/TE290_ATV12+telep%C3%ADt%C3%A9si+%C3%A9s+programoz%C3%A1si+k%C3%A9zik%C3%B6nyv?_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_documentId=2458080&_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_titleLvlFourPage=Let%C3%B6lt%C3%A9sek%3A++++altivar&_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_documentDetailsBackURL=http%3A%2F%2Fwww.schneider-electric.com%2Fhu_HU%2Fschneider%2F-%2Fdownloads%2Fresults%2F0%2F0%3F_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_languageId%3D1555697%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_keywordForm%3Daltivar%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_searchAttributeFilter%3Dall%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_isoLanguage%3Dhu%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_isoCountry%3DHU%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_previousPage%3D%252Fhtml%252Fcom%252Fschneider%252Fview.jsp%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_H1PreviousPage%3DDokumentumok%2B%25C3%25A9s%2Bszoftverek%2Blet%25C3%25B6lt%25C3%25A9se%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_notSearchWithDefaultLangauge%3Dfalse%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_cur%3D0%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_delta%3D20%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_sortOrderForRequest%3D%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_orderByCol%3D%26_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_orderByType%3Dasc&_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_isoCountry=HU&_downloadcenter_WAR_downloadcenterRFportlet_isoLanguage=hu

Szelei