Kismegszakító méretezés 3 fázisú sütő+főző

Indította marci1981, 2023. december 28., 15:08:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

marci1981

Sziasztok!

egy 10000W teljesítménynél ha a fűtőszálak a 230V -ok , abban az esetben a √3 x 400 vagy a √3 x 230 képletet használom?

ugye 10000 / 690 vagy 10000 / 398 és a így kijött ampert 14,49A vagy 25A veszem alapul tehát 3x 14,49A vagy 3x25A biztosíték ?

köszönöm aki tudja a megoldást. ohmos fogyasztó révén azt tudom nem kell cos-al vackolni. érdemes a biztosítékra ráhagyni egy kis pluszt?

köszönöm

marci1981

tudom a főzőlap és sütő külön van , hogy pontosítsak a teljesítmény se lényeg , a kérdésem csak hogy pl a főzőlapnál melyik képletet használjuk!?

Fecó

Amennyiben a 3 fázisra van szétosztva, úgy √3 x 400 amivel számolj. Én elegendőnek látom a 16 A-es kismegszakítókat, és eddig sehol nem volt gondunk vele hasonló teljesítményű tűzhelyek esetében. Valószínűleg (bár nem ismerem a vezeték elhelyezési módját) de a 2,5 mm2 keresztmetszet is megfelel hozzá. Ha feljebb lépsz 20 A-es vagy 25 A-es kismegszakítóra, akkor ehhez kell igazítsd a keresztmetszetet is. Ez 3 fázisra vonatkozik.

Sztrogoff

A háromfázisú teljesítmény képlete √3 *Uv*Iv, kapcsolástól függetlenül. De a √3*Uv az bármikor átírható 3*Uf-re, kapcsolástól függetlenül, ezek a tápláló hálózaton mérhetőek (meg az Iv is) - ez a fő jóság ebben a képletben. Az áramoknál nem olyan egyszerű a helyzet, deltánál az If az csak a készülékben mérhető.

marci1981

köszönöm , engem mindig összezavart, hogy nem ipari készüléknél , aszimmetrikus terhelésnél , ahol a fűtők 230v-ak , hogy számoljak. tehát √3*Uv vagy 3*Uf , az eredmény ugyanaz. Megmondom a frankót láttam egy villanyszerelő weboldalt, ahol a muki próbál segíteni a leendő ügyfeleknek hogyan számoljanak körülbelüli ampere , és ott ő 398v hozta ki és a teljesítményt osztja 398v.

Sztrogoff


marci1981

Fázis team a nevük de weboldal jelenleg nem elérhető