Gáz bekötésnél EPH igazolás feltételei (vizsgálat)

Indította gyulagy, 2013. január 15., 10:16:25 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

kergabor

Nos, kedves Urak, befejeztem a kiépítést, íme a képek róla. Remélem elfogadható! Köszönöm a hathatós segítségeteket.

czapi

Idézetet írta: kergabor Dátum 2013. november 14., 19:59:22 DÉLUTÁN
Nos, kedves Urak, befejeztem a kiépítést, íme a képek róla. Remélem elfogadható! Köszönöm a hathatós segítségeteket.

Üdv!

Ami hirtelen eszembe jut:

  • Nem EPH bilincset használtál (Keres rá az EPH bilincs kulcsszóra és nézd meg a képeket)
  • Nem elég átkötni a méretlen és a mért oldalt. Gázcső nem használható EPH vezetőként, de be kell kötni az EPH hálózatba
  • Öt sarut nem rakunk egy csavar alá (Keres rá az EPH összekötő kulcsszóra és nézd meg a képeket)

Javaslom tanulmányozd át Novill weboldalát:

Hogyan kell kialakítani EPH hálózatot

kergabor

Huha! Kezdhetem előlről.  Azt nem tudom, akkor ez mi a fene, amit vettem az OBI-ban, és azt hittem, hogy eph-bilincs.
Köszönöm az információt.

kergabor

Na, akkor az instrukciók alapján a módosítások elvégezve, köszönet mindenkinek az irányításért.
Kérdésem lenne, ha lehet. A lakáselosztóban van a nullasin meg a PE-sin között egy MKh-vezeték darab, amely összeköti a két sínt. Ez mire is való?

nyaki

A régebbi rendszereknél a lakáselosztóba menő vezeték csupán PEN és L volt. Ezen  vezeték segedelmével lett kialakítva a PEN-ből, a PE és N sín.
Mivel azóta sok víz lefolyt a Tiszán, kötelezően ki kell venni, ha már eleve bejön a lakásba a PE, N és az L, azaz 3 vezeték, mert rejtett nullázás esete állna fenn, ... ::) de mintha ezt már valaki említette volt korábban.
??? Az ÁVK-t, mint az egyik legfontosabb életvédelmi készüléket, még mindig nem látom beépítve!

kergabor

Igen, Gyurmaúr említette, hogy majd az ÁVK beszerelése után ki kell venni, legalábbis így értettem. Vettem egy 12 db-os elosztót, arra akarom kicserélni ezt a régi FK.A-t, de még nem jutottam hozzá. Arra gondoltam, hogy ezzel egyidejüleg a villanyórától jövő vezetéket is ki kellene cserélni, de ahhoz, gondolom, meg kell bontani az órát, ehhez már kevés vagyok, ezt instrukciók alapján sem csinálhatom meg. Az ÁVK nagyon sürgős? Mert akkor holnap veszek egyet, csak kellene segítség, hová tehetem be?

nyaki

...sürgős-e az ÁVK? ::) ...ha meglenne is már késő lenne. ;) ...na, ennyire fontos.
Természetesen nem kötelező, de erősen ajánlott kategória. Az elosztód üresen tátongó helyére simán befér. Az óránál lévő biztosítót lekapcsolni, majd a bejövő L és N vezetéket, a jelenlegi helyéről lecsavarod és bevezeted az ÁVK két felső kapcsába helyesen, ami egyébként jelölve is van rajta, majd az aljáról visszavezeted oda a két vezetéket, ahonnan előzőleg lekötötted a két vezetőt.
Az átkötést azonnal vedd ki a három vezeték jön be lakásodba! ...annyi engedmény azért van, hogy holnapra is halaszthatod :)

kergabor

Csináltam egy fotót a villanyórában látható bejövő vezetékekről. Kettő vezetékpár jön be, egyik a vezérelt áram, ami most le van kapcsolva. Az látszik, hogy mindkét köteg háromeres, tehát azt gondolom, hogy külön jön be a PE és a nulla. Igy a lakáselosztó FK.A-ban a PE és a nullasint összekötő vastag MKh-vezetékdarabot kiiktattam. 
Napközben veszek valahol egy ÁVK-t, este beépítem a megadott munkafolyamat alapján. Számít az valamit, hogy nekem az az érzésem, hogy a jelenlegi kismegszakítóba az alsó ponton jön be a fázis, és felül megy tovább. Lehetséges? Ha így van, akkor az ÁVK-t is alulról kell kezdenem bekötni?

kergabor

Válaszolok saját kérdésemre: nem lehet fordítva.
Lenne egy másik kérdésem. A kazán mellett van egy kismegszakító, egy merlin gerin multi 9 feliratú szerkezet van mellette. Ez valami különleges cucc, vagy ez is csak egy szokványos kismegszakító?

flatskerrobert

Kergabor:

Nem különleges cucc! Csak egy kétpólusú kapcsoló.
Feltehetően a fázis és a nulla is meg van szakítva.