Kötődobozok elrejtése ...

Indította egusztika, 2013. március 10., 17:43:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

egusztika

Keresgéltem a témák között és nem igazán találtam a kérdésemre megfelelő választ. Természetesen lehet, hogy nem megfelelően használtam a keresőt.
Na! Van-e olyan szabvány, ami a kötődobozok elrejtését tapétával gletteléssel tiltja-e. Természetesen a gyakorlati villanyszerelők véleményét is várom, hogyan tudják az "igényes" megrendelők elvárását teljesíteni, hogy a kötődobozok ne legyenek láthatóak! Előre is köszönöm a válaszokat!

Szirty

Helló egusztika!

A megrendelő szava isten szava :)
Természetesen ne legyen látható a doboz, de amikor elég egy kötés és fél lakásban nincs áram, akkor a hibakereséskor nem szabad leverni a fürdőszobában 6 nm csempét, amikor kiderül, hogy lecsempézték a dobozt valahol, de senki nem tudja hol :-)
Kopogtatás vésés, sopánkodás... Olasz csempe viszlát...

JUVILL

Idézetet írta: egusztika Dátum 2013. március 10., 17:43:40 DÉLUTÁN
Keresgéltem a témák között és nem igazán találtam a kérdésemre megfelelő választ. Természetesen lehet, hogy nem megfelelően használtam a keresőt.
Na! Van-e olyan szabvány, ami a kötődobozok elrejtését tapétával gletteléssel tiltja-e. Természetesen a gyakorlati villanyszerelők véleményét is várom, hogyan tudják az "igényes" megrendelők elvárását teljesíteni, hogy a kötődobozok ne legyenek láthatóak! Előre is köszönöm a válaszokat!
A megrendelőnek van elképzelése, igyekezni kell ezt kielégíteni.
Ez egy esztétikai kérdés.
A másik kérdés a javítás, és az elrejtett dobozok miatti anyagi kár.
Ez még a javítást is megnehezíti, mert elképzelhető, hogy nem csak a csempét kell leverni, hanem a falat is meg kell vésni, adott esetben a beépített bútorok is sérülnek a "kőműves" munka alkalmával.

Villanyreszelő

Ha kivitelezhető,és ha olcsóbb,talán egy új vezeték szakasz kiépítése is célra vezethet.

Szelei

Tisztelt Szirty.

Fürdőszobában amúgy sem illik kötő doboz be építeni!

Nyugodtan lehet tapétázni a dobozok feletti falat mivel minden kötődobozt illik vagy kapcsoló vagy aljzatok felett helyezünk el így könnyen ki található hol lehet. A dobozok fedele olyan kialakítású, hogy szinte a falsíkot teljesen le követi és abból nem emelkedik el. Javítás esetén elég a háromnegyedét körbe vágni és felhajtás után elérhető a doboz, javítás után csak vissza kell ragasztani és eltűnik a munkálat nyoma.

Butoros takarás esetén mindig ki kell vágni a szekrény hátsó falát az elérhetőség végett!!!!

JUVILL


Az új vezetékszakasz nem igényel kötésdobozokat? Azzal nem kell bekötni azokat a leágazásokat, melyek a meghibásodás miatt feszültség nélkül maradtak? ;)

flatskerrobert

 Tisztelt: egusztika!
 
   Olyan szabvány előírást nem fogsz találni, hogy a kötődobozt nyugodtan hozzá nem férhetővé lehet tenni!
Erre a megoldás az hogy olyan szereléstechnikát kell alkalmazni ahol nem kell elágazódobozt vagy fűződobozt beépíteni.
Lehet, hogy furcsán hangzik de meglehet így is szerelni szinte bármilyen lakást vagy épületet.
És ami a lényeg, bármikor később is bővíthető, vezetéket lehet utánafűzni stb.
FR.


Villanyreszelő

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2013. március 10., 18:14:07 DÉLUTÁN

Az új vezetékszakasz nem igényel kötésdobozokat? Azzal nem kell bekötni azokat a leágazásokat, melyek a meghibásodás miatt feszültség nélkül maradtak? ;)

Én arra gondoltam,hogy a méregdrága csempét ne kelljen megbontani,esetleg kőműves,burkoló munkát végezni,amihez nem biztos h mindenki ért,és ha olcsóbb,vagy kivitelezhetőbb egy másik szakasz.
Találkoztam én is ilyen problémával,kötések rejtve a falban,bevakolva,még dobozban sem voltak,megszüntettem ezt a hálózatot,és szinte filléres" összegből kiépítésre került egy másik,átlátható módon,mint munkát,időt energiát megspórolva.
Ha új doboz kell süllyesztve,hát viszem a korona fúrót,és pár perc. :)

egusztika

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2013. március 10., 18:20:52 DÉLUTÁN
Tisztelt: egusztika!
 
   Olyan szabvány előírást nem fogsz találni, hogy a kötődobozt nyugodtan hozzá nem férhetővé lehet tenni!
Erre a megoldás az hogy olyan szereléstechnikát kell alkalmazni ahol nem kell elágazódobozt vagy fűződobozt beépíteni.
Lehet, hogy furcsán hangzik de meglehet így is szerelni szinte bármilyen lakást vagy épületet.
És ami a lényeg, bármikor később is bővíthető, vezetéket lehet utánafűzni stb.
FR.
A szereléstechnikánál a mélyített szerelvény dobozok alkalmazásara is gondolhatok?

flatskerrobert

Igen!
A mélyített elágazó szerelvénydobozokkal viszonylag gyorsan és egyszerűen meg lehet oldani a szerelést.
Arról nem beszélve, hogy azért kb. 5-10%-kal kevesebb vezeték is elég.
FR.