Villámvédelmi mintaterv és Villámvédelmi felülvizsgálati jegyzőkönyv minta

Indította Novill, 2013. március 26., 17:56:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

"Mennyi bőrt akarnak még lehúzni rólunk?"
Arra lennék kíváncsi vállalkozásonként,majd összesítve összegezve, hogy a ránk kényszerített tanfolyamok ( OKJ, kredit pontok, kötelező modul, tűzvédelmi vizsga, regisztrációk, stb.) általi ráfordítások    ( idő és pénz, stb.)  és bevételek egyenlege hogyan alakult. A másik kérdés vajon szakmailag  ezek a ránk kényszerítek képzések mennyivel bővítették a szakmai ismereteinket. Nemrég részt vettem egy képzésen, ahol maguk az előadók is ellentmondásba kerültek egymással.

Gyurmaúr(fi-relé)

No Comment... Ezek után azt nem értem, hogy létezik az, hogy ennyi villámcsapásból eredő tűzeset fordul elő?? Persze, erre lehet mondani, hogy azokon a helyeken nem volt külső villámvédelem, illetve hogy ami volt, az jobb, ha inkább nem lett volna. Aztán arra is kíváncsi leszek, hogy hány kolléga szeretne majdan villámvédelmi rendszert tervezni, kiépíteni, felülvizsgálni?? Megy a keménykedés ahelyett, hogy inkább pontosan definiálnák azon -főként lakó- épületek körét, ahol minden körülmények között kell, hiszen megannyi emelet ráépítéses, tetőtér beépítéses családiház építkezés volt, van és remélem, még lesz is, mely esetekben 10 esetből 9-nél jelentősen emelkedik az épület tetőnyereg magassága, de én eddig jó, ha 2 olyan épületbővítést látam, ahol egy ilyen attrakció után létesült igényes kivitelű külső villámvédelem! No, erre inkább érdemes lenne odafigyelni, hiszen ez mindenkinek elemi érdeke, hogy a frissen elkészült házikóba ne üssön be a ménkűű...

JUVILL


Ez nagyon tetszik:
"Továbbá azt nyilatkozták, az új Vn kivitelezést csak MMK (Magyar Mérnöki Kamara) előtt is sikeres vizsgát tett személy végezheti. (több fő esetén legalább 1 fő). Tervezői Vn sem elegendő csak ha van külön Vn felelős műszaki vezetői jogosultsága is. "

Melyik előírásból, és melyik szabványból vizsgázik az az illető? ;)
Mennyivel tud többet, mint aki mondjuk lefedés előtt és lefedés után ellenőrzi azt a norma szerinti villámvédelmet, amit a Mérnöki Kamara előtt vizsgázott személy tervezett, vagy netalán műszaki kivitelezés során irányított?
Gondolom neki már van egy új OTSZ kidolgozva, és már talán túl is léptek az MSZ EN 62305 számú villámvédelmi szabványon.