Milyen szerszámokat használjak villanyszereléshez?

Indította krisz1986, 2011. december 31., 14:40:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tret

Nem olvastam végig és ha írták már akkor bocs,de szerintem vegyél egy komplett villanyszerelő táskát felszerelve,egy multimétert lehetőleg lakatfogóst,egy jó fesz keresőt,marok csavarbehajtót.

petike199600

Sziasztok!
Ma vettem két körkivágót. Téglafalhoz való. Wolfcraft márka. Nem volt olyan olcsó mert 7500. ft darabja. Remélem sokáig bírja majd! :D
Az van beleírva, hogy a gépen az ütőfunkciót ki kell kapcsolni. Én az előző körkivágómat ütőfunkcióval használtam mert azt hittem hogy így kell... Most akkor ti hogy szoktátok használni?

Simon Endre

Téglafalhoz (csempéhez, habbetonhoz) olcsób és nagyobb méretkínálat van.  Az nem korona hanem karbidos és az sima fúrógéppel, sőt bika akkusal is megy. A teljes sorozat talán fél kiló, hatlapú tengelye van és a készlet ára egy koronásénál is olcsobb. Nekem 5-6 éve megvan és elnyűhetetlen. Van azért hátránya rossz a furatkezdése, ezért  (főleg csempéhez) tanácsos ennek előfurni.


Simon Endre

Igen ez a javasolt eszköz, bár a meghajtás (tengely) sok változatban létezik. Amennyiben a befogó csavar ha nem "imbusz" azt arra kell cserélni különben nem húzható meg kellőképpen és folyton kilazul. A koronás fúrókat én inkább kijelölésre használom illetve kezdő fúráshoz 1-3 cm mélységíg , mivel a közepét úgy is ki kell vésni és jobb ha körmök nem találkoznak betonvassal (a karod majd  leszakad.) A betonhálós közfalaknál nem merem használni, mert nagyon sokat kitör a furat mellett, ott inkább gyémánt tárcsát használok és még így is kevesebb a javítani való. Azt nem tudtam elérni, hogy az 5-6 cm-es közfalak teljes vastagságban át ne szakadjanak, erre az átellenes oldalon is fel kell készülni és ha az ott "lakott" a háziakat figyelmeztetni kell. Jó szolgálatot tehet egy lépésálló polisztírolhab tábla a fal túloldalán.

helcs

Tapasztalatom szerint az SDS befogású koronás jól használható minden falban, de eggyel nagyobb méretet kell választani, mert különösen átszerelésnél, ahol vakolt falon kell dolgozni nem megy mellé kellő mennyiségű gipsz. Soroló dobozoknál meg főleg nem. Ennél használható az ütő funkció. A szerelvényhelyekhez a 80-as, az elágazókhoz pedig a 100-as a jó. A "dörzsike" nagyon jó csempén és gipszkartonon, de  pont annyival visz kevesebbet, hogy vakargatni kell.( vagy én vettem vackot) Sajna a gyártók nem mérik fel kellőképpen a szerelők igényeit. Még 68-as átmérővel sem lehet a 65-ös doboznak megfelelő fészket marni.

Simon Endre

A "dörzsike" fözépfúró nélkül használva bővítőnek is jó, no meg korrekcióra. Gipszkartonnál a sarokletörést a doboz kellő síkbaállításához és a méretigazítást szerelőpasztás dobozra ragasztott 75vagy 90-es csiszolóvászonnal végzem. Egyszeri nagyobb kiadás volt állítható fordulatszámú csiszológép megvétele (jó marokfogása van) ehhez 125-ös aprófogú 2mm-es vidiás fűrásztárcsát használok 1000 for/perc sebességen gipszkarton és vakolat vágáshoz (csőhoronynak) és sűlyesztett elosztok beépítéséhez. Ez a téglát és a salakbetont is viszi. Gipszkarton a hagyományos vágóeszközökön megragadó réteget hagy.

faxelektro

Jó estét
                    Vásároltam egy GAS 15 PS BOSCH porelszívót.
    Mit szóltok hozzá használhatom falhoronymaróhoz ? 

simca

Hááát... nekem GAS 25 van, aminek a katalógus szerint kb 2x akkora a levegőárama, de a finom por még ennek is elég hamar eltömi a szűrőjét és csökken a szívóteljesítmény. El tudom képzelni milyen ha már eleve fele szívóerőről indul. Valószínűleg sűrűbben meg kell állni lerázatni a filtert.

faxelektro

Jó estét
              Olyan nagy munkákat nem vállalok már meg vásároltam sűrűbben fogom tisztítani a szűrőt a kérdésem,hogy miről veszem észre ha valami gond van a porszívóval?
                                                                         Köszönöm a segitséget