Gáz bekötésnél EPH igazolás feltételei (vizsgálat)

Indította gyulagy, 2013. január 15., 10:16:25 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

gyulagy

Erről bővebben tud valaki valamit?


Emlékeztető az Érintésvédelmi Munkabizottság 2012. február 1.
üléséről:

5.) Egyebek:
a) Szikora Ferenc kollégánk arról tájékoztatott, hogy a gázszolgáltató egy új készülék ellenőrzése
kapcsán előírta:
- lakáson belül a gázcsatlakozások EPH-ba valóbekötését,
- áram-védőkapcsoló alkalmazását a gázkészülék villamos táplálásában,
- reteszfeltétel kialakítását: a konyhai szagelszívó ne működhessen egyidejűleg a gázkészülékkel (kazán,
bojler),
- az előzőek ellenőrzését, nyilatkozat, illetve jegyzőkönyv szolgáltatását.

Zappa

Én ki is veszekedtem magam egy gázossal.A kazánházra külön áramvédőt kért és nem akarta megérteni hogy ha az egész házon van akkor felesleges egy másik.Már csak azért is mert akkor szelektívet kíván.
A retesz meg jogos,nagyon sok CO mérgezés van.Én mondjuk előmelegített levegő beáramlóval szeretem megoldani az áramlást.

JUVILL


Az EPH vitathatatlan.
Az ÁVK-k létesítése, biztonságosabb üzemelést szolgál.
A reteszeléseken lehet vitatkozni. Biztos így van.
Egyet szeretnék kérni, hogy tisztán lássunk ebben a témában.
Szabványt, rendelet előírást a vonatkozó szabvány- és rendelet számával.
Vitatkozni csak ezek után lehet, hogy mennyire jogszerű a jegyzőkönyv.
Igazság szerint, ha a jegyzőkönyv precíz, abban ezek fel vannak tüntetve.


Eckermester

Ezt a reteszeléses dolgot kifejtené valaki bővebben! Nagykonyhai környezetben már régen van ilyen, de kislakásnál még nem hallottam róla!

gyulagy

Ez a reteszelés izgat engem is, ki dönti el mi alapján , hogy kell?. Nekem csak vizsgálnom kell a működését.
Az AVK és az EPH az azért alap, habár olvastam valahol,  holnap meg is keresem, hogy csak 35 kW fűtőteljesítmény fölött kell az AVK.

Zappa

Jogos a 35KW /GOMBSZ/de az átvevő gázos nagyobb hatalommal bír mint a jogalkotó.A keresztretesz azért kell mert vákuumot semmilyen ventilátor nem tud képezni ezért ott szív utánpótlást ahol talál.A mostani nyílászárók már szinte légmentesen zárnak,ezért a kémény marad.Én még a szerelő beton alatt becsövezek utánpótlás levegőnek a kazánháznak,a WC-nek,a fürdőszobának és a konyhának.Mindenhova ahova ventilátor elképzelhető.20-30m spirálcsövön míg végigjön a levegő elég rendesen megenyhül.

Gyurmaúr(fi-relé)

Bizony, mindegyik tétel igaz, én tavaly decemberben adtam át egy felújított, bővített kérót, ahol nekem is volt 1-2 menetem a kéményseprővel, aki addig nem írta alá a kémény legalizáló papírokat, ameddig a konyhai elszívót tiltó reteszkapcsoló -én a piros etikettes szolnoki jószágot raktam fel, így a konyhai elszívó nem a konyhából, hanem a kazán helyiségből kapja a betápot- működő állapotát nem konstatálta, viszont a gázos abszolúte normális volt, mivel eleve látta, hogy EPH-t vittem (L.képek) mind a fűtési, mind a használati hideg- melegvíz, valamint a gázmérő előtti méretlen és áthidalással a mért oldalához, továbbá a gázcső másik végéhez, azaz a cirkó csatlakozásához is, sőt amikor látta, hogy a cirkó, illetve a napkollektor működtető Á.K-ja is kapott egy saját közös 30mA-es Fi-relét, kenhető volt, mint a nutella a friss reggeli kalácsra. Szóval, én ezek után mndig így fogok kötni és ezt javaslom mindegyikőtöknek, elkerülendő egy ordas nagy összeveszést a kéményesekkel, ill a gázossal. ;)

nyaki

Én is olvastam már valahol, valamelyik új szabványban, hogy azokon a helyeken kötelező a reteszelése az elszívóventilátoroknak, ahol a gázkészülék légtere egybeér a lakótérrel, vagy közösségi térrel. ::) Emlékeim szerint akkor nem kell, ha a kazán turbós, azaz a külső levegőt használja az égéshez.

Király Dénes

Tisztelt Kollégák!
Rágcsálhatjuk a csontot napestig, addig míg a gázosnak nincs erősáramú végzettsége nem tudja miről beszél decemberbe kihívtak egy családi házhoz EPH jegyzőkönyvet "kiadni" de mire odaértem már átadták ugyanis a gázos táskájában termet néhány példány szerettem volna megtudni ki írta alá de nem adta meg a kért adatokat a "MEOS"
Telefonos érdeklődésemre úgyanolyan választ kaptam mint hasonló esetekben az ELMŰ-töl Az osztály vezető úr azt mondta, hogy a GÁZMŰVEK csak akkor kéri az AVK-t(FIRELÉ) ha olyan helyen van a készülék PL fürdőszoba amire azt mondtam ez természetes, tehát a beszélgetés során az derült ki, hogy ami kis gázosaink vannak elszállva maguktól és azt hiszik szakmailag irányíthatnak minket. Tisztelettel:

Novill

Igen valóban rágcsálhatjuk a csontot napestétől reggelig oda vissza, pozitív változást ritkán tapasztalunk. Viszont ki dühönghetjük magunkat  :). Nekem is már több olyan esetem volt amikor családi ház részleges elektromos felújítását végeztük, és a fűtési rendszert is felújítottak. Remélve  egy kis plusz EPH munkát és EPH jkv készítést. Amikor rákérdeztem az EPH az volt a válasz, hogy a gázos hozott egy embert aki megcsinálta a papír munkát már. Így nincs szükség semmi EPH jkv-re és munkára. Az érdekes, hogy nem láttam EPH kialakítást a házban. Biztos sokan találkoztatok azzal a megoldással amikor a külső falon lévő gázcsőre kötnek rá úgy, hogy egy kis betonvas van leszúrva, és ez van rákötve a csőre. Ami persze minden szakmaiságot nélkülöz. Úgy látom az országon belüli egységes műszaki szemlélet kialakítása nem egy sikeres ágazat!
A másik érdekes eset számomra. Hosszú éveken át a Tigáz területén saját kialakítású EPH  jkv-t alkalmaztam. Ebben szerepelt a zárlati áram védelem, hurokellenállás értékek, ÁVK adatai és mérése,stb. De most itt is a Főgáz nyomtatványt alkalmazzák . A felülvizsgálói jegyzetek is az ehhez hasonlóakat tartalmazzák.  -- Szerintem az igazi ellenőrzést a mérési vizsgálatot tartalmazó  ellenőrzés jelent csak!!!!  >:(.  Ezért én személyesen mindig néhány legfontosabb mért értéket feltüntetek a nyomtatványon. Aminek előnye az utólagos bizonyítási lehetősége jobban bizonyítható, mint amit kér a gázszolgáltató. Ugyanúgy az érintésvédelmi szerelői ellenőrzéssel sem értek egyet amit a jogszabályok lehetővé tesznek például egy óvoda esetében is.
Végül is ma Magyarországon szinte minden közüzemi szolgáltató állam az államban.