Utólagos kiegészítő elosztó a szabványos mérőhely részeként?

Indította bigzee, 2013. október 08., 11:15:35 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

bigzee

Sziasztok!

A  képen látható módon szerelt (kerítés melletti fal a mérőknek) Hensel szekrényes megoldást bővítenem kéne úgy, hogy a  4. mérő alatt is legyen egy kiegészítő elosztó, mint az 1. alatt.
Kérdéseim:
- Csak Hensel tipusú jöhet szóba?
- A tulaj a jelenlegi szekrény alá szeretné tenni, gyanúm szerint  pont a mért fővezeték útjában lesz. Ha elvágom ( a vésés miatt valószínűleg amúgy is sérülne...) és a talajtól kb 40 centire kötődobozba teszem az elmenőt az szabályos?

Köszönöm előre is.

Gyurmaúr(fi-relé)

Te jóságos Atyaúristen, mi ez??? Ezt hol, ki, miért, merre, meddig? És hol jön be a mérőkbe a méretlen (föld)kábel? Hol van a sínszekrény, melyből az egyes mérők felé menő min 6mm2-es MKh-k mennek, hol a késesbizti szekrény, a tűzvédelmi főkapcsoló? ÉS ilyenek simán kapnak zöld jelzést, másokból meg még a kaksit is kiverik, ha esetleg nem olyan ívben megy a belső MKh, mint amilyen el van fogadva annál a helyi kiskirályságnál. Elvileg tehetsz oda Csatári PVT-t is, hiszen annak ugyanolyan méretei vannak, mint a henselnek, bár az most nincs előttem, hogy a hensel MI összekötő pöcökjei kompatibilisek-e a PVT-jével?? Viszont csak az MI maszkja kék, ergo amennyiben erre kényes az ügyfeled, akkor inkább legyen MI. A vaterán, expresszen, jófogáson egyébként általában találsz kismegszakítós MI-t!  A mért fővezetéket úgyis abba kell bevinned, de szerintem meg tudod úgy oldani a vésést, hogy nem barmolod szét a nem tom, milyen típusú mért fő kábelt, vagy csőben futó MCu-t/MKh-t?! Én nem javaslom a mért fővez/kábel toldását, mert az amúgy sem szabályos, ráadásul szinte kínálni fogja magát, hogy esetleg vki megcsapolja, viszont a tokozott tetejét azért nem meri senki lecsavarozni, főként ha esetleg még ólomplombával le is plombálod neki. Ja, arról értekezz a tulajjal, hogy elég lesz-e a 12 osztásegységes tokozott, vagy esetleg inkább A1-es méretűt tégy fel, mely ugye 24 O.E.-s.

helcs


bigzee

A mérések egy bazi nagy telek elején a telek szomszéd "keritésén" vannak merőlegesen az utcafrontra. A képen épp hogy látszó bal oldali dobozba jön be a méretlen fővezeték az oszlopról. A telek egy hatalmas területen fekszik 4 db családi ház található rajta, kb 50-70 méterre a mérésektől. Az 1. számú ház lakója külföldön él, de a kiegészítő elosztójára van kötve az automata kapu amit mindenki használ, meg a dugalj ahonnan nyirják a füvet, stb... Nem egyezett bele, hogy külön méréssel egy 1 modulos almérővel ( ami beférne a szekrénybe) mérjük a dugaljat és a kaput, utána meg elszámol a szomszédokkal. Nem akar semmit fizetni az Elmű felé, mert nem lakik ott.
A 4. számű mérő tulajdonosa bevállalta, hogy nála legyen ezentúl a kapu betápja, és majd a költségeket elintézi a maradék szomszéddal.


helcs

Én a következőt csinálnám. Pecsétzár bontás mért vezeték cseréje címen. A mért vezetéket kikötöd a mérőből, így biztosan elég hosszad lesz, hogy az új a mérőhely alatti elosztóba beérjen. Hogy az egységes kép megmaradjon, ugyan azt a típust használnám.

bigzee

Idézetet írta: helcs Dátum 2013. október 09., 17:22:32 DÉLUTÁN
Én a következőt csinálnám. Pecsétzár bontás mért vezeték cseréje címen. A mért vezetéket kikötöd a mérőből, így biztosan elég hosszad lesz, hogy az új a mérőhely alatti elosztóba beérjen. Hogy az egységes kép megmaradjon, ugyan azt a típust használnám.

Ez jó ötlet! Köszönöm! Itt már csak abban kell reménykedni, hogy az elmenő mért vezeték valóban szabványos, mert ha a cserére hivatkozva bontom a plombát akkor annak jónak kell lennie a visszaplombáláskor. Gondolom kell adnom kivitelezőit is.

helcs

A mérőtől az elosztóig úgy is cserélni fogod. Kivitelezői nem kell.

Gyurmaúr(fi-relé)

Ezek a "bazi nagy" dolgok, mint pl. a Görög lagzi, meg miegymás... Attól azért nyugodtabb lettem, hogy az méretlen fő(kábel avagy vezeték?) nem mindenféle késesbizti, illetve (tűzvéd főkapcs?) nélkül érkezik az 1-es vágányon, de azért az érdekelne, hogy miképpen lettek felfűzve ezek a mérők? Esetleg HLAK-al, úgy hogy egymáson keresztűl mennek a méretlen (6-os, esetleg 10-es) MKh-k, vagy miképpen?? 4 db mérőnél már sínszekrényt várnak el, nemde?! Gondolom, ezt a kompozíciót nem te készítetted, ergo te is kész tények elé lettél állítva?! Írod, hogy kb. 50-70 méterre vannak az egyes épületek a mérőktől, milyenek a mért főkábelek? Feltételezem, földkábelek?! Mekkorák az egyes épületek csatlakozási A értékei? Ezeket csak azért kérdezem, mert azért 70 méternél -főként ha a mért fő kábel Alu (feltételezem, nem 4x16-os NAYY?!)- már van ám fesz esés. PEN PE-N szétbontás, földelő szonda az egyes épületeknél (is), vagy csak itt a mérőknél van? Nekem azért vannak fenntartásaim az ilyen kaliberű kivitelezéssekkel kapcs, dehát ez van, a profitorientált, multi áramszolga cégek ott szívatják a lakossági ügyfeleket, ahol csak érik. Az a lényeg, hogy a méretlen hálózat a lehető legrövidebb legyen, aztán hogy a delikvens mekkorákat szív a 70 méter mért kábelével, az esetleges téli, hóviharban abszolvált kicsoszogással a lement fő kismegszakítójáig, stb, no az már senkit nem érdekel...   

bigzee

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. október 09., 18:28:38 DÉLUTÁN
Ezek a "bazi nagy" dolgok, mint pl. a Görög lagzi, meg miegymás... Attól azért nyugodtabb lettem, hogy az méretlen fő(kábel avagy vezeték?) nem mindenféle késesbizti, illetve (tűzvéd főkapcs?) nélkül érkezik az 1-es vágányon, de azért az érdekelne, hogy miképpen lettek felfűzve ezek a mérők? Esetleg HLAK-al, úgy hogy egymáson keresztűl mennek a méretlen (6-os, esetleg 10-es) MKh-k, vagy miképpen?? 4 db mérőnél már sínszekrényt várnak el, nemde?! Gondolom, ezt a kompozíciót nem te készítetted, ergo te is kész tények elé lettél állítva?! Írod, hogy kb. 50-70 méterre vannak az egyes épületek a mérőktől, milyenek a mért főkábelek? Feltételezem, földkábelek?! Mekkorák az egyes épületek csatlakozási A értékei? Ezeket csak azért kérdezem, mert azért 70 méternél -főként ha a mért fő kábel Alu (feltételezem, nem 4x16-os NAYY?!)- már van ám fesz esés. PEN PE-N szétbontás, földelő szonda az egyes épületeknél (is), vagy csak itt a mérőknél van? Nekem azért vannak fenntartásaim az ilyen kaliberű kivitelezéssekkel kapcs, dehát ez van, a profitorientált, multi áramszolga cégek ott szívatják a lakossági ügyfeleket, ahol csak érik. Az a lényeg, hogy a méretlen hálózat a lehető legrövidebb legyen, aztán hogy a delikvens mekkorákat szív a 70 méter mért kábelével, az esetleges téli, hóviharban abszolvált kicsoszogással a lement fő kismegszakítójáig, stb, no az már senkit nem érdekel...

Az első mérőtől balra lévő "dobozba" érkezik 3x35A késes biztivel védett méretlen. Érdekes koncepció az is, hogy a falból egy tetőtartó "nőtt" ki. Az oszlop csatlakozás távolsága a fogadó doboztól kb 5 méter. A késes bizti "sine" a sin... Ezt jól megfogalmaztam. Szóval a késestől el van hozva mind a 4 mérőtől a méretlen ott szemes saruval csatlakozik. És igen- pl a 2 es mérő szekrényén átmegy a 3,4 mérés méretlen (szerintem 10 es) Mkh ja.
Úgy érzem nem kéne bele nyúlnom ebbe :)

A streetwiew segítségével tudok másik képet is rakni a tágabb környezetről is.

Gyurmaúr(fi-relé)

ÚÚÚHH, how bizarre, ahogy az örök dicsü Új-Zélandi banda, az OMC megénekelte anno, decibel '96 tájékán. Én azért nem mondanám kategórikusan, hogy fordíts hátat a helyszínnek, de azt mindenképp melegen ajánlom, hogy végy fel egy jegyzőkönyvet, fotókkal alaposan illusztrálva, melyben kellő részletességgel kitérsz a kolléga kivitelezési "aranyköpéseire" és írd mellé, hogy te hogyan korrigálnád ezeket. A 3x35A-nyi késesbiztis -milyen karakterisztikájú a késes, legalább gG/gL, vagy piros gyorskioldású, mert akkor ugyebár az egyiken 2 db fogyasztó van és hamennyiben egyenként -amúgy alanyi jogon- 32A-es kismegszakítót kaptak, nos ez esetben lesz ott még anyázás...  >:(- fő zárlatvédelem is telitalálat, ide legalább 63A-es késes betétet kellett volna tenni, hogy a kellő szelektívitás meglegyen! Ki kell jelentenünk, hogy csúnyán átb@szták a lakókat, ez az egyész kialakítás, szerelés úgy egy nagy kaki, ahogy van,az pedig a honi áramszolga cégeket minősíti, hogy ilyeneket csont nélkül átvesznek. Egyébként, melyik áramszolga területén van ez az "egzotikum"??