Átfolyós rendszerû, 400V-os ELEKTROMOS bojler, mint olyan...

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2012. április 25., 18:30:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Kedves 1begyûltek! Tekintettel arra, hogy egyre többen vagyunk eme fórum fedélzetén, ezért biztosan akad közöttetek, akinek totál autentikus tapasztalatai vannak a fentebb nevezett "elkövetõvel" kapcsolatban?! Mit kell tudni róla, hogyan kötendõ be, valóban ugyanolyan, mint egy gázüzemû átfolyós, azaz ha megnyitjuk a vízcsapot, máris jön "korlátlanul" a melegvíz? Mivel ezen jószágok általában 20kW feletti teljesítményûek, ezért milyen "speciális szabályok" (amennyiben vannak speciális szabályok) vonatkoznak rájuk? Hány Amperes  és milyen karakterisztikájú 3 fázisos kismegszakító, vagy Db II-es biztosíték kell hozzájuk? Kell-e nekik saját Fi-relé, hisz mégiscsak víz megy át rajtuk??
Várom a tapasztalataitokat!
Elõre is köszi mindenkinek...  :) ;)

nyaki

Megmondom a frankót, hogy biz én még nem is láttam ilyet, de még olyat sem, hogy valahol üzemeltettek volna. Kész energiapazarlás.
Szerintem semmiben nem különbözik a megítélése, mint egy hagyományos 5-10l-es mosogató alá szerelendõ melegvíz készítõnek.

Novill

Egy medence rásegítõ fûtésénél találkoztam egy stiebel termékkel, ami háromfázisú volt 3x B16A -ral kellett biztosítani. Fûteni tökéletesen fûtött, de a villanyórát is pörgette tisztességesen. Ahol van pénz ott ez nem gond. Háromsarkú leválasztó kapcsolón keresztül kötöttem be. Hogy igazából bevált-e vagy használják-e azt nem tudom. Javítani még nem hívtak ezzel kapcsolatosan. De az itt lévõ világítás 12 V-os trafóit már jó néhányszor cserélni kellett.

tothgyula

A 21kW-os átfolyó rendszerû vízmelegítõt az alábbiak szerint kötöttem be. Fogy. fõe. táblába 3 pólusú 3xB25A-es kismegszakító.Másod zárlatvédelem és egyben leválasztás.MSz 447:2009 szabv. 7-ik fejezete.Db biztosító szóba sem jöhet.23mm-es védõcsõben 5x6mm2-es MCu vezetékkel, ÁVK +EPH+ ÉVÉ mérés jegyzõkönyvvel.Évek óta biztonságosan mûködik. Egy tusolás ára 3perc alatt kb 55Ft.Ez takarékosságra is ösztönöz!  Üdvölletem a szakembereknek.