Villanyszerelés hőszigetelő hungarocellben

Indította egusztika, 2013. március 25., 19:19:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

cannny

A teljesség igény nélkül (nem vagyok villanyász) a nikecell szigetelés elvileg nehezen gyulladó, önmagában égésre képtelen anyag, csak akkor ég, ha folyamatos hőforrás táplálja, legjobb tudásom szerint.

Fecó

Azt hiszem a Tracon kínálatában láttam olyan szerelvénydobozt, ami két részből állt, az alja begipszelhető volt a téglafalba, a felső "gyűrűt" pedig egy bajonettzáras megoldással lehetett igazítani, a szigetelés vastagságának megfelelően. Több száz forintba került. Tudtommal a villanyszereléshez használt kötő és szerelvénydobozoknak ki kell elégíteni a 650 C° izzóhuzalos vizsgálat követelményeit, és akár gyúlékony falazatba is szerelhetők...

egusztika

Idézetet írta: pgz Dátum 2013. március 26., 18:17:19 DÉLUTÁN

Megnéztem terméklapokat, ott nehezen éghetőnek sorolják be ezt polisztirol hőszigetelő anyagot, mondjuk emellett a doboz, szerelvény rögzíthetőség marad, olyan ahogy leírtátok, de ez a besorolás tűzveszélyességi szempontból azért más, mint az alapkérdésben szerepelt.
Miskolcon a nem megfelelő kivitelezés miatt tragédia történt az egyik panelban. A nyílászárón keresztül a lakásban keletkezett tűz igen csak csúnya dolgot csinált. Azóta Miskolcon a nyílászárók körül nem éghető, például kőzetgyapot hőszigetelést alkalmaznak. Minden esetre nagyon szépen tud égni a nikecell (extrudált). Tudom a témától egy kicsit eltávolodtam! Bocsi a többiektől! De szerintem a villanyszerelés (nem vagyok az, mint tudjátok) nem csak az érintésvédelem figyelembe vételét követeli meg, hanem a tűzvédelmét!

Üzenet összefûzve: 2013. március 27., 10:42:05 DÉLELŐTT

Idézetet írta: cannny Dátum 2013. március 26., 19:44:01 DÉLUTÁN
A teljesség igény nélkül (nem vagyok villanyász) a nikecell szigetelés elvileg nehezen gyulladó, önmagában égésre képtelen anyag, csak akkor ég, ha folyamatos hőforrás táplálja, legjobb tudásom szerint.
Próbáld ki! Annak idején csináltunk nikecell várat és mondhatom igen csak éget és füstölt!

zsizsi

Kedves Egusztika!

Javaslom a KOPOS KOLIN termékei között kutakodni. Nekik vannak olyan szerelvényeik amik kimondottan erre a feladatra találtak ki. Nem nagyon ismert termék, de aki használta már az dícséri.Kimondottan ilyen jellegű stabil kiemelést biztosít a szerelvényeknek.
Mivel ez itt nem a reklám helye ezért privát emailben segítek, hogy hol tudod a legjobb áron megvenni. (Daniella Kft...)

Üdv.:Zsizsi






egusztika

Idézetet írta: zsizsi Dátum 2013. március 27., 19:31:11 DÉLUTÁN
Kedves Egusztika!

Javaslom a KOPOS KOLIN termékei között kutakodni. Nekik vannak olyan szerelvényeik amik kimondottan erre a feladatra találtak ki. Nem nagyon ismert termék, de aki használta már az dícséri.Kimondottan ilyen jellegű stabil kiemelést biztosít a szerelvényeknek.
Mivel ez itt nem a reklám helye ezért privát emailben segítek, hogy hol tudod a legjobb áron megvenni. (Daniella Kft...)

Üdv.:Zsizsi
Kedves Zsizsi!
Köszi a segítséget! Privátom: egusztika@gmail.com
Természetesen a google a barátom és megvan az elérhetőség!

BRUT

Üdv.Mindenkinek !

Ez a téma engem is érdeklk. Egy belsö vezetékezés van folyamatban. MBCU 5X2,5 mm2 . Egy szakaszon az ablak felett hungarocell szigetelésre futottam rá. Ilyen esetben a kábelt fektethetem az extrudált (5cm vastag) szigetelésbe? Vagy itt alkalmazzak pl. müanyag csatornát amit a hungarocellbe fektetek? Vagy vastagon vágjam ki a szigetelést és a kábelt pl flexibilis csemperagasztóval rögzitsem ugy,hogy a vezeték sehol ne érintkezhessen a hungarocellel? Tüzbiztonsági elövigyázatosság szempontjábol. Bár régen rossz ha az a kábel annyira felforrósodik,hogy kigyullad a szigetelés.

t5953

Hali!
Én biztos,hogy a nyugodt alvás érdekében védőcsőbe tenném ugyanis előfordult már
a kábelgyártás történetében,hogy a gyártási hiba csak később jelentkezett.
Pl: teljesen el volt vékonyodva a belső érvezető,ami ugye csak terheléskor okozhat gondot.
Ez egyéni álláspont.

BRUT

Védöcsöbe már nem tehetem, mert nem tudom behuzni a kábelt, csak müanyag csatorna jöhet szóba. Vagy valami más ötlet?

Üzenet összefûzve: 2015. október 07., 21:57:27 DÉLUTÁN

Ha már müanyag csatorna,akkor kapható önoltó kivitelü? ugy értem az anyaga olyan?

BRUT

Üdv. Mindenkinek !

Szivesen olvasnák még pár hozzászólást a kérdésemre.
Valakinek még ötlete??

Gyurmaúr(fi-relé)

Ha már voltál oly kedves és priviben is tudakolódtál a véleményem iránt, akkor én mindenképp azt javallanám, hogy az érintett szakaszon, illetve az érintett szakasz előtti és utáni -amennyiben vannak?- elágdobozok közt E30-as, azaz NHXH kábelt "fektess" , ill húzz, mert a "narancs" tutira nem fog tüzet okozni, sem pedig szigetelés elvékonyodás sem fog esetében fennállni, mert a tűzálló E30-as kábelek brutál szigorsággal gyártódnak és MEO-zódnak. Nem hiszem, hogy olyan extrém kábelhosszt kell áthidalnod ezzel, hogy az NHXH nyilvánvaló plusz költsége csődbe vágná az ügyfeled...  :'( A nyugodt alvás sztem minden résztvevő számára fontosabb szaros pár 100.- Ft-nek / méter!