Kocsibeálló villamos hálózata

Indította petike199600, 2012. november 05., 19:19:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Köszönöm a választ Gyurmaúr!
Szerinted azt az egy mozgásérzékelőt hova tegyem, hogy minden irányból lásson? Úgy kéne, hogy a szomszédra meg a kutyájára ne kapcsoljon fel. Tehát csak a bal oldalra lehet valahova rakni az érzékelőt. ( Bal oldalon azt értem, hogy ahogy állok be a beállóba előremenetben és a kocsinak a bal oldala.) Kinéztem egy 8 modulos Schneider Kaedra IP65-ös elosztót, ebben lesz hely a fi-relének, 4db kismegszakítónak és marad 2 hely tartaléknak.  Szerinted Dugaljaknak mekkora kismegszakítót és kábelt rakjak? Az a baj, hogy nálunk csak egy fázis van, szóval csak 3 eres kábellel tudom a lámpatesteket összekötni.

petike199600

Sziasztok!
Gyurmaúr! Ha felszerelnék a mennyezetre egy mennyezeti mozgásérzékelőt, az nem lenne jó? Mondjuk ezt: http://shop.traconelectric.com/product/TMB-011
A rajzon egy körrel rajzoltam hogy hova gondoltam. Így szerintem a szomszédra nem kapcsolna. Nem?

Gyurmaúr(fi-relé)

petya, ezt én innét nem tudom neked megmondani, ha a termék leírás szerint ez alkalmas arra, hogy csak a közeli mozgásra reagáljon, akkor jó. Elvileg a plafonon elhelyezett mozgásérzékelő kevésbé lát rá a távolabbi oldalirányú mozgásokra, de célszerű pontosan definilánod az üzletben, vagy a webáruház kérdező felületén, hogy milyen igényeid vannak, sőt a legjobb ha készítesz pár fotót a helyszínről, illetve egyik fotón megjelölöd a készülék tervezett helyét és ezt egy kedves mail keretében elküldöd a gyártónak, vagy a forgalmazónak.

petike199600

Sziasztok!
Most a négy napos szünetben fogjuk kiásni a kábelárkot, a garázs tápkábele számára. 70cm mélyen fogjuk ásni. Milyen széles legyen az árok? Vettem 30m 4x16 NAYY-J kábelt. Az a kérdésem hogy kell-e ezt csőbe húzni? Köszönöm szépen!

zsizsi

Szia Petike!

Az NAYY kábel fektethető földbe védőcső nélkül. DE ha út átvezetés van a nyomvonaladban vagy más közművet keresztezel  akkor viszont azon a szakaszon (út alatt, stb...) kötelező a védőcsövezés...ebben az esetbe az út szélétől fél-fél méterre érjen túl a védőcső. A védőtávolságot tartani kell más közmű vezetéktől (lehetőleg)
A 70 cm fektetési mélység is szabvány, illetve kábeljelző szalagot is tennék a későbbi előkereshetőség miatt.Ez filléres dolog szerintem (cca. 18 Ft+Á/m lehet az ára a szalagnak)


Üdv.:
Zsizsi

Novill

A kábel fektetésnél sokan nem veszik figyelembe a talajszerkezetet és emiatt a későbbiekben kábelsérülések lépnek fel az idő távlatában. A homokágyba fektetés elő van írva. Vannak akik törmelékes, köves talajba fektetik a kábelt. Itt a megoszló terhelés hatására a kő idővel megsérti a kábel szigetelését, ami üzemzavart okoz. Így ennek elkerülésére két út van: 1, homokágyba fektetés,stb. vagy 2. KPE védőcsőbe húzása a kábelnek.

petike199600

A homokágy nálunk meglesz, egyáltalán nem törmelékes a talaj, majd teszek fel képeket! Köszönöm a válaszokat!

petike199600

Sziasztok!
Tegnap kiástuk a kábelárkot ma már vissza is temettük az árkot. Mindenhol megvan a 70-80cm mélység szigorúan! :D Ahol a csatorna csövet keresztezi a kábel (ahogy a képen is látható) ott egy 32mm-es KPE csőbe húztam a kábelt. A járda alatti részen úgyszint egy 32mm-es KPE csőbe van behúzva a NAYY-J 4x16mm2-es kábel. Csatolom a képeket. Szerintetek mennyire szakszerű a szerelés? A kábelárokban egy szem törmelék sem található, homokos talajban fut a kábel!

Üzenet összefûzve: 2014. október 25., 16:11:18 DÉLUTÁN


Marton

Petike!
Egy hibát megjegyeznék. Láthatóan lefektetés előtt a kábel nem volt letekerve, kiegyenesítve. Csupán lustaságból(?) a kábel köteg szét volt húzva mint egy hermonika és beledobva az árokba. Tehát nem fekszik a kábel az árokban, hanem hullámzik. Ez, miután megkapja a föld súlyát, igazodik ahogy sikerül, megtörhet a csavarodásoknál, sérülhet ezen pontoknál. Akár zárlatossá is válhat.
Erre figyelni kell minden esetben, még ha kábeltálcára is van fektetve egy kábel, akkor is. Ez szépség és jóság kérdése is. Erre figyelj mindenkor, legyen igényed erre is, még vezeték "terítése" esetén is.
Szokj hozzá, hogy még ha hajlékony (pl. MTK) kábelt is szerelsz, fektetsz, mindig tekerd le és feszülésektől, csavarodásoktól mentesen helyezd el.