Együtt....

Indította Tamás, 2024. január 07., 20:35:04 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tamás

Sziasztok!
BÚÉK mindenkinek!

A téma:

Állványos köszörűgép.
Nullfeszvédelem a falon, a köszörűgép a faltól kb. 1.5m-re.
Megtáplálás az aljzatra rögzített vascsövön keresztül.
A nyomógombok (BE-KI) a köszörűn találhatók, valamint a 24V-s géplámpa.

Kérdésem...
A 230V-s vezérlést, ill. a géplámpa 24V-át vihetem egy kábelben, pl.: MT 5x1.5?
A 4-41. 414.4.2. harmadik bekezdése szerint, szerintem igen!
Azt hogy a zöldsárgát most nem PE-nek használom, attól most tekintsünk el!

Köszönöm a válaszokat!

T

pkajos

Egyrészt úgy látom szabályosan szeretnél "szerelni", üzemeltetni. Másrészt meg azt, hogy nem is annyira.

Rövid válasz az lehet, hogy ez a gép egy "gyártmány" csinálj mindent úgy ahogy arra előírták - a gépkönyvében- ahogy anno bevizsgálták.

A gép része a csatlakozó, energiaellátó, valamint a vezérlő - és ha a gépen van gyárilag- a törpefesz -SELV- géplámpa is.
A SELV 24V "előállítása" - ezek szerint nem a gépben van, hiszen külön akarod odavinni.
HA a gyártó külön-külön gondolta vezetékezni - gondolva pl. a szétválasztás szakszerű megoldására is- akkor  mégis úgy kellene megcsinálni.

A 4.1.4. 4.1 szerint a SELV áramkört "védőelválasztással" kell elválasztani más nem SELV áramkörtől, amelyet a javasolt 4.2. szerinti a magasabb feszültségszintű áramkörnek is megfelelve- ez elvileg ki is elégítheti... azután jön a barkácsolás a szétválasztásra -gondolom.

A "nullfeszvédelemnek" -itt- nem tudom mire gondolsz- talán egy vezérelt mágneskapcsolót- amely a főáramköri ellátásban van. És az egész "rendszer" leválasztása hogyan is lesz?

A z/s színű vezető  CSAK PE lehet - nem igazán tetézném az amúgy sem kristálytiszta megoldást "ezzel" a szabálytalansággal