Gáz bekötésnél EPH igazolás feltételei (vizsgálat)

Indította gyulagy, 2013. január 15., 10:16:25 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

rabszolga

Idézetet írta: Fecó Dátum 2016. március 21., 21:04:12 DÉLUTÁN
A formanyomtatványokon mégis szerepel a "felülvizsgáló ÉV bizonyítványának a száma: ....." :)
Ok. A szabványban, törvényben, rendeletben, stb, stb; hol szerepel???
:)

Fecó

És miért EPH jegyzőkönyv a neve, amikor a Fi-reléről is nyilatkozni kell? És miért felülvizsgálat, miért nem ellenőrzés? Nem tudok róla hogy szabványossági felülvizsgálói jogosultság kellene hozzá, de sok Évé jegyzőkönyvben hiába írom a Klész alá tartozó létesítményekhez, hogy szerelői ellenőrzés is elég 6 évente, nincs villanyszerelő aki bevállalná. A kéziszerszámok dettó...

rabszolga

Idézetet írta: Fecó Dátum 2016. március 21., 21:24:11 DÉLUTÁN
És miért EPH jegyzőkönyv a neve, amikor a Fi-reléről is nyilatkozni kell? És miért felülvizsgálat, miért nem ellenőrzés? Nem tudok róla hogy szabványossági felülvizsgálói jogosultság kellene hozzá, de sok Évé jegyzőkönyvben hiába írom a Klész alá tartozó létesítményekhez, hogy szerelői ellenőrzés is elég 6 évente, nincs villanyszerelő aki bevállalná. A kéziszerszámok dettó...
Az legyen az ő bajuk. Gyáva népnek nincs hazája! Felülvizsgálói jogosultságom van, de tehetségem nekem sincs arra, hogy meggyőzzek másokat a saját hülyeségük ellenében.

nyaki


rabszolga

Idézetet írta: nyaki Dátum 2016. március 21., 23:33:35 DÉLUTÁN
Rendelet ide, rendelet oda, de ezt hogyan tudná aláírni egy villanyász?
http://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=1080.0
Tollal.
Amúgy az ÉV vizsgabizonyítvány száma mi? Egyrészt zárójeles, tehát egyéb bizonyítványszámot is írhatsz (pl:szakmunkás), másrészt ha valaki bele is kötne, kérd a hivatkozási alapot. Azaz, mi a rendelet száma, jogszabály esetleg törvényerejű rendelet, egyéb feltételezett, ÍRÁSBAN is megjelent, bizonyító erejű "valami". Nem fognak találni. Azt lehet számonkérni, ami le van írva. Nem általuk, hanem meghatározott jogi formátumokban.
Tudom, hogy ez sok felülvizsgálónak esetleg nem tetszik (én is az vagyok), de jó lenne ha végre tiszta víz folyna a csapból. Legalábbis törekedjünk rá...

nyaki

Nos, valóban nem kell felülvizsgáló pl. az EON-os EPH nyilatkozathoz, de ha egy munkáltató vagy szolgáltató jegyzőkönyvet kér, azt már nem állíthatja ki villanyszerlő, mert az joghatással bíró dokumentumnak számít, ami a méréseket és azok számszerű eredményének kiértékelését is tartalmazó ellenőrzésnek tekintendő.
Az, hogy ki milyet kér, az minden esetben a munkáltatóra, szolgáltatóra van bízva és ha a magasabb biztonságot tartja szem előtt, mi több meg is tudja indokolni, akkor eltérhet a rendelettől, de még a szabványoktól is.

rabszolga

Idézetet írta: nyaki Dátum 2016. március 22., 23:51:23 DÉLUTÁN
Nos, valóban nem kell felülvizsgáló pl. az EON-os EPH nyilatkozathoz, de ha egy munkáltató vagy szolgáltató jegyzőkönyvet kér, azt már nem állíthatja ki villanyszerlő, mert az joghatással bíró dokumentumnak számít, ami a méréseket és azok számszerű eredményének kiértékelését is tartalmazó ellenőrzésnek tekintendő.
Az, hogy ki milyet kér, az minden esetben a munkáltatóra, szolgáltatóra van bízva és ha a magasabb biztonságot tartja szem előtt, mi több meg is tudja indokolni, akkor eltérhet a rendelettől, de még a szabványoktól is.
Hmmm...
Már ne haragudj, de EPH nyilatkozatról volt szó, hogy jön ide a felülvizsgálat??? Csizma az asztalon. Nem állítottam, hogy ha valaki é.v. felülvizsgálatot kér (nem szerelői ellenörzést), azt is elvégezheti a megfelelő jogosultság nélkül. Bármennyire is szeretnék egyesek azt a látszatot kelteni, hogy csak a felülvizsgáló állíthat ki EPH papírt, ez nem így van.
MÉG AKKOR SEM, ha az ÉN ZSEBEMBŐL húzzák ki a forintokat.

nyaki

Senki sem állította azt, hogy csak felülvizsgáló állíthat ki EPH papírt.
Mint írtam, szolgáltatója válogatja, hogy mit kér. A kért dokumentum fejlécén található megfogalmazás többnyire egyértelmű választ ad az elvégzendő feladatra. Ennek megfelelően dönthet a villanyász.

JUVILL



A gázszolgáltatók egy részének (pl.TIGÁZ), erre a célra külön nyomtatványa van.
Azon ott áll egy sorban, hogy a vizsgálatot végző vizsgabizonyítvány száma.
Értelem szerint ez érintésvédelmi vizsgát jelent.

nyaki

Nos, egy kicsit belemélyedtem a témába, amihez némi támpontot adhatnak a következő rendeletek:
A 11/2013. (III. 21.) NGM rendelet 5.4.1.1.  i.) pontjában a gázbekötéshez meghatároz kötelezően szükséges nyilatkozatokat, az ebből fakadó jogosultságok miatt hivatkozik a 21/2010. (V. 14.) NFGM rendeletre, melyben meghatározzák, hogy az egyes munkák elvégzéséhez milyen jogosultságokkal kell rendelkezni. Ebben a "Villamosenergia ipar/Lakó- és kommunális épületek, ipari létesítmények érintésvédelmi vizsgálata" című pontban egyértelműen előírja a felülvizsgálói képesítést. Mivel az EPH az érintésvédelemhez tartozik, nyilvánvalóan csak felülvizsgáló végezheti.