Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Üdv faxi !
Bíztos hogy 3 mA mert az akkor elektronikus és nem a toroid áthidalásával tesztel, hanem a PE re (ilyenről már küldtél fotót.) Az áramvédő kapcsolók kombináltak vagy a közölt áramok csak a névleges határáram értékek? (A határáram az amivel tartósan terhelhető és amit megszakítani tud.) Írjál típusokat abból minden kiderül!

faxelektro

Meg van a hiba mivel a legrand ÁVK null vezetékét tévedésből a központi ÁVK elöttre kötöttem és így kijavítottam és most jól működik.
                                                                  Kösz a segítséget Endre

faxelektro

Feltettem egy pár képet a tornaterem biztosíték táblájáról.

nyaki

Szerintem azt fő ÁVK-t ki kellene cserélni egy legalább 100mA-es típusra, hogy segéd ÁVK leoldása ne okozzon az egész épületben sötétséget.

Gyurmaúr(fi-relé)

Kérdés, hogy amennyiben a fő Fi nem S jelű, azaz nem szelektív, akkor vajh megáll-é bárminemű grimbusz az al Fi-knél?? Akár az is megoldás lehet, hogy szétszeded a cucckák 3, egymással párhuzamos min. 100mA-es csoport Fi-re, melyek alá teszed az egyes 30mA-es al Fi-reléket, így ha mégis le talál menni a 3-ból az egyik csoport Fi- nos akkor sem lesz sikoltozás a setétben... :D

ZeteC

Üdv!

Nemrég érdeklődtem, hogyan lehet vezetékelni egy 55 nm-es lakást, illetve különböző terhelések esetén milyen keresztmetszetű kábel, ill. kismegszakító passzol. A lakásban egyébként egy fázis és 32 A van.
Tegnap érkezett meg a mester és tájékoztatott, hogy az elektromos sütőnek odavisz egy 2,5-es réz vezetéket, melyhez társul egy B16-os kismegszakító. Az összes többi vezeték 1,5-es lesz, illetve B13-as kismegszakítók kerülnek beépítésre. Lesz egy Fi relé is, ha jól emlékszem.

Kérdeztem tőle, hogy elég lesz a 1,5-es vezeték, ill. a B13-as megszakítók, de igazából lehurrogott, hogy nem értek hozzá.
Azt is kérdeztem, Pl. ha a konyhában lesz 3 dugalj egymás mellet t és mind a 3 ugyanarról a 1,5-es vezetékről táplálkozik, nem e fogja lecsapni a megszakítót, ha az asszony bedugja a 2000 wattos vízforralót, mellé az 1000 wattos kévéfőzőt, meg mellé az 1200 wattos mikrót (nőknél nem lehet tudni:))? Ha jól számolom, akkor 4200watt/230 V= 18 A.

Egyáltalán életszerű a 13A-es megszakító, mindenhol 16-ost látok?

A hozzáértők segítségét kérném, mert nem szeretnék utána azzal bajlódni, hogy állandóan kapcsolgatom a megszakítókat.

Köszönöm.

Gyurmaúr(fi-relé)

Hali, ha most azt mondom, hogy itt a "történelmi" NSZK-ban ekkora kérók is 3x35, sőt számos helyen 3x50A-es betápot kapnak, mert itt nem lett teleszórva az ország földgázzal, ergo szinte mindenütt villany tűzhely van (személy szerint én is sokkal jobban szeretem, mert sokkal finomabb zserbót sütök villany sütőben, mint gázban) , nem is beszélve a sok helyütt használatos 3 fázisú, 400V-os átfolyós Stiebel/AEG bojlerről, melyek ugye olyan 24kW-nál kezdődnek, szóval itt ez "jár"...
De visszakanyarodva a '17-es hazai rögvalóságba és az otthon "alanyi jogon" járó 1x32A-be, alapvetően nem leszel átb@szva, ha B13A-es kismegszakítókkal és ehhez tökéletesen elegendő (persze nagygyon nem mindegy az egyes kábelszakaszok hossza sem, de egy 55m2-es kecóban azért nem valószínű, hogy lesznek 20m-t meghaladó mért főelosztó-dugalj hosszak?!) a 3x1.5mm2. A konyhában azért nem ártana, ha nem 1 db gerincre kötne mindent, hanem legalább 2-re, lehetőleg úgy, hogy nagyjából arányosan osztódjék el a terhelés a 2 Á.K.-n tartózkodó dugaljak közt. Ha jól gondolom, akkor csak a sütő lesz villanyos, a tűzhely gáz, vagy?!? Mert amennyiben az is villany lesz, akkor kissé sovánka lesz a B16A az egész számára, nem véletlen, hogy "szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban" szigorúan 3 fázisra kötik a tűzhelyeket, csak az ilyen szubbalkáni abszurdisztánokban kell bűvészkedni az 1 fázissal, mert a 3x20A már "urizálás" kategória, legábbis egynémely okostojás "szakember" szerint...

ZeteC

Üdv!

Köszönöm a válaszodat és jól gondoltad, mert a konyhában 3 áramkör lesz, ill. csak a sütő lesz villany. egyébként az egész lakásban 12 áramkör lett kialakítva, melyek hossza. sztem. sehol nem haladja meg a 15 m-t sem. Gondolom a mosógép, klíma sem vesz föl 10A-nál többet, így azoknak a 13A-s kismegszakítók 1,5-es rézzel elegendőek lesznek.

sámli

Egy felújítás nem 1-2 évre szól. A klímánál és a mosógépnél óvatosabb lennék. Lehet, hogy most még elég a 13A, de a későbbiek folyamán már kevés lehet. Egy WHIRLPOOL WWDC 8614 energia fogyasztása 5,44kWh.

papo

Idézetet írta: sámli Dátum 2017. március 12., 09:45:58 DÉLELŐTT
Egy felújítás nem 1-2 évre szól. A klímánál és a mosógépnél óvatosabb lennék. Lehet, hogy most még elég a 13A, de a későbbiek folyamán már kevés lehet. Egy WHIRLPOOL WWDC 8614 energia fogyasztása 5,44kWh.
Az 5,44kWh az valószinűleg egy mosás+száritás teljes szükséglete 3 óra alatt.