Kocsibeálló villamos hálózata

Indította petike199600, 2012. november 05., 19:19:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marton

Ha elmégy egy valódi csavar kereskedésbe ott biztosan ki tudsz választani a fal típusának megfelelő tiplit és hosszú csavart, esetleg horgot. Ha nincs megfelelően hosszú menetű horog akkor egyéb ott is rendelkezésre álló kötő-rögzítő elemből biztosan tudsz választani. Nincs egyetlen tuti megoldás, a helyi választék is befolyásolja az adott kivitelezés elemeit.

petike199600

160-as csillárhorgot lehet kapni egy villanyszerelési boltban?
Vagy  ha ott nem akkor hol?

petike199600

Sziasztok!
Lenne megint egy pár kérdésem hozzátok!
1. A NIKECELLT mivel vágjam ki?(tudom erre már válaszolt valaki de azért másoknak a véleményére is kiváncsi vagyok)
2.Ha kivágtam a nikecellt majd becsöveztem akkor mivel csináljam simára a fal felületét?(Itt arra gondolok hogy mit használjak tehát hogy Gipsz,Glettgipsz,vagy Csemperagasztó vagy valami más , mit használjak.)
Ehez a kérdésehez még.10 méter falon mennyit használjak abból az anyagból amit írtok?(mennyit vegyek?  )

Szelei

Tisztelt Petike!

Ha Kecskeméten laknál inkább megcsinálnám a garázsod bekötését mert már engem legalább is szinte idegesít a naivitásod. :'(

petike199600


Novill

A sok lehetséges megoldás közül ( ha nem lehet átmenő fali horgot használni) egy. Be mész az egyik barkács boltba, elmondod mit szeretnél biztosan segítenek. Hosszú fúróval be fúrsz a hungarocellen keresztül a falba egy megfelelő tiplit. Lehet kapni olyan csavart, amit menetes szárral és horoggal össze lehet hozni tetszés szerinti hosszban. Összeállítod tiplivel együtt és beütöd a falba, így nem lesz látható ronda esztétikai sérülés. Vedd figyelembe a várható húzó erőt és terhelést és ehhez kell méretezni. Használhatsz feszítő spancsavart. A boltban segíteni fognak szerintem szívesen. Vigyázz a két házad nehogy össze húzd :).

petike199600

Köszönöm a választ!
Ma már bent voltam egy helyi csavarboltban és ott ezt ajánlották:
A falba (téglába) fúrjak be egy tiplit ebbe csavarjak bele egy hintahorgot és erre akasszak rá egy huzalfeszítőt.
Így  kb 10 cm-ert fog kilógni a Nikecell szigetelésen túl.
Ez nagyon ronda megoldás?
A kvágott nikecellt mivel fedjem be?
Gipsz,Glettgipsz vagy csmeperagasztó?
Te ilyen helyen mivel gipszelsz?

Novill

Nem kell semmit gipszelni! Én nem hinta horogra gondoltam. A tiplibe csavarható rész másik vége menetes, ezt lehet kellő hosszabbító elemekkel, vagy menetes szárral csatlakozni. A szigetelésen túlnyúló menetes szárra rácsavarható egy zárt horog. Amire rálehet feszíteni. Erre kérdezz rá a boltban. Ez a megoldás nem lesz ronda, nincs szükség ezzel a megoldással javításra.

petike199600

oké értem a javításnál nem erre gondoltam hanem a csőnek a helyét begipszelni mivel csináljam?


Üzenet összefûzve: 2012. november 14., 20:15:43 DÉLUTÁN

az nem lenne jó megoldás hogy stukatúr gipszel egy rétegen bekenem utána pedig egy kültéri glettgipszel elsimítom és erre visszajön a festék.
Ez jó megoldás?

balzsi

Mivel a ragasztó anyagával szokták glettelni, így vélhetőleg az megfelelő lenne a javításhoz is. Természetesen a korábban említett csemperagasztó is jó lenne. A mennyiséget neked kell kiszámolni. Te tudod, hogy mekkora hornyot vágsz ki, ha azt nem "töltöd vissza" a kivágott hungarocell egy részével, akkor 100dm*1dm*0,2dm=20 liter (2 vödör) anyag. ;)