Villanyszerelő Szakmai Fórum tesztkészítési útmutató

Indította nova, 2013. február 07., 15:24:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Annak reményében, hogy a felhasználók is készíteni fognak online teszteket a villanyszerelő fórum közönségének egy kis leírásban röviden összefoglalnám, hogyan is kivitelezhető ezen egyszerű feladat.

Az első lépés a felső menüből a Tesztek menüpont kiválasztása, ezen belül megjelenő almenüből a Felhasználói tesztek menüpontot kell kiválasztani. Ahogyan az első képen is jelezve van a felhasználói menüpont választása után megjelenik a második képen mutatott ábra.

Itt értelemszerűen a címnél megadjuk az új teszt nevét, kiválasztjuk melyik kategóriában kerüljön. Ha olyan tesztet szeretnél készíteni mely egyik kategóriába sem sorolhat, akkor nyugodtan jelezd és ha szükséges létrehozzuk. Leírás résznél röviden érdemes pár mondatban összefoglalni, hogy mit is tartalmaz az új teszt. A képnél a ceruza szimbólumot érdemes kiválasztani, ezt a kis képet teszi majd a teszt elé. A tesztelési limit azt jelenti, hogy az adott tesztet a felhasználók, mennyi alkalommal tölthetik ki. Érdemes 100 -ra állítani, hiszen így mindenki gyakorolhat többször is. A másodperc kérdésenként azt jelenti, hogy egy kérdésre mekkora időlimit van. Nyilván érdemes legalább annyi időt megadni, melynek segítségével elolvasható és értelmezhetőek a válaszok és kérdések. A mutasd a válaszokat választás, engedélyezésével a kérdések megválaszolása után megmutatja a helyes választ, így rossz válaszadás után egyből tudhatjuk melyik a helyes válasz. Következő kitöltésnél már tudunk erre figyelni.
Ezután a teszt mentése és kérdés hozzáadása gomb megnyomása után a harmadik csatolt kép jelenik meg.

Ezen résznél tudjuk egyenként megadni a kérdéseket és válaszokat. A legtöbb esetben a több válasz lehetőség lesz valószínűleg használva, hiszen ez a legegyszerűbb teszt módszer. Lehetőség van még ezen kívül, helyes/helytelen, szabad szöveg opció közül választani.
A többi rész kitöltése értelemszerű, ha kész vagyunk egy kérdéssel és a hozzá tartozó válaszokkal utána a mentés és hozzáadás még gombra kell kattintani. Újra ez az ablak jelentik melynek segítségével újabb kérdéseket és válaszokat adhatunk meg. Egészen addig ismételjük ezt a sorozatot amíg tart az általunk készített teszt. Azt azért érdemes figyelem bevenni, hogy ne legyen túl hosszú a teszt, hiszen azt senki nem tölti szívesen.
Ha végeztük a kérdések felvitelével, utána a Kérdés mentése gombra kattintunk.

Ezután megjelenő ablaknál (teszt keszites 4 kép) a Teszt elküldése átnézés gombra kell kattintani. Ezután én engedélyezem és már lehet is használni a tesztet.
Azt vegyétek figyelembe, hogy nem áll módomban a tesztek helyességét ellenőrizni, hiszen számos olyan területtel foglalkozik a Villanyszerelő Szakmai Fórum, melyek számomra is ismeretlen területek és én is tanulom a fórum hasábjain keresztül. Ettől függetlenül nagyon várom a felhasználói tesztek elkészültét. :)

A tesztek létrehozása kezdő tagoknak nincsen engedélyezve. Kezdő tag akinek nincsen egyetlen egy hozzászólása sem.
A saját készítésű teszteket a készítő kitöltheti, de nem lesznek az eredményei elmentve, mivel a tesztet ő készítette.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Gyakorlásra jó ötlet ez a teszt. Minél többen tudnánk feltölteni teszteket az nagyban tudná segíteni a szakmai fejlődésünket. Így akár az oktatásképző intézmények, szervezők és szervezetek minta tesztekkel is hozzájárulhatnának a tartalom bővítéshez. Vagy mi is egyénenként is összeállíthatnánk teszteket.  Igaz még valahogy ahogy látom nem nagy az érdeklődés. Vagy kevés a bátorság  :). Az a néhány teszt ami fent van szerintem megér egy próbát. Amelyből lehet látni ennek a funkciónak a működését. Ahhoz , hogy láthatóak legyenek  a rendszer előnyei és esetleges hibái. Abban úgy vélem, hogy nekünk is aktívabban kell részt vennünk. Például egy egyszerű gyakorló villanyszerelő is meg tudja oldani a bojler tesztet. Hibáztam benne egyet, de nem értettem vele egyet. Ezért a vita részben észrevételeztem, és megadtam a szerintem jó választ. A rendszer vissza jelzett a kijavítás után is. Igaz már nem kaptam vissza a pontot. Emlékszünk például a különböző tesztet tartalmazó jegyzetekben is lehetett olyant találni amivel nem értettünk egyet. Milyen jó lett volna akkor egy ilyen internetes lehetőség, hogy begyakoroljuk a feladatokat.