Firelé kültéri medencéhez

Indította Balko29, 2013. december 31., 23:20:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. január 01., 18:00:42 DÉLUTÁN
Kár lenne negligálni a fő RCD-t és még előtte szétszedegetni bizonyos áramköröket csak azért, hogy azok esetleges haváriái esetén a fő RCD-n ne menjen keresztül semmi.  ;)

Kár lenne olyan megoldást összehozni, hogy több FI relé van mégis bármilyen áramkörön keletkező földzárlat lekólintsa a teljes áramellátást. ;)

ELEKTOR-KALANDOR

A kérdéssel kapcsolatban az MSZ EN60364-7-701 foglalkozik . Sajna nem tudom beidézni a szabványt /másik  gépre költöztem/.Érdemes lenne SZAKEMBERRE bíznod ,mert üzembe helyezés előtt szerelői ellenőrzést kell végezni.Majd azt követően érintésvédelmi és szabványossági felülvizsgálatot kell végezni az MSZ HD 60364-4-41,MSZ EN61557.MSZ 4851 és az MSZ 4852 szerint.A medencéket, pezsgőfürdóket 30 mA-es ÁVK keresztül kell megtáplálni  tehát egymás után kettő felesleges,viszont kioldó áramot és időt Csak célműszerrel lehet mérni ,

plctechtb

Kioldó áramot tájékoztató jelleggel tesztelni is lehet. Én csináltam egy kis dobozt magamnak, ami egy kapcsolón és egy ellenálláson keresztül kb. 34 mA enged a védő és a fázis között folyni. Ha leold akkor ok. Persze ez nem helyettesíti a hiteles mérést, de ellenőrzésre pontosabb mint a próbalámpa.

Tapatalk-kal küldve az én ST25i-el


Villanyreszelő

Idézetet írta: plctechtb Dátum 2014. január 11., 08:09:49 DÉLELŐTT
Kioldó áramot tájékoztató jelleggel tesztelni is lehet. Én csináltam egy kis dobozt magamnak, ami egy kapcsolón és egy ellenálláson keresztül kb. 34 mA enged a védő és a fázis között folyni. Ha leold akkor ok. Persze ez nem helyettesíti a hiteles mérést, de ellenőrzésre pontosabb mint a próbalámpa.

Tapatalk-kal küldve az én ST25i-el

Üdv!
A fi-d már 25mA-nél old.
1 Ampermérővel és egy nagyteljesítményű potenciométerrel1 izzón keresztül nyomon is tudod követni hol kapcsol a fi-d.

Atis57

Idézetet írta: Balko29 Dátum 2014. január 01., 18:42:38 DÉLUTÁN
Egymás után, közös áramkörön lenne. Próbálom pontosan leírni, ellnézést, ha nem volt egyértelmű. Jelenleg 1 db FI relé van ( 30ma) a villanyórában.

Üzenet összefûzve: 2014. január 01., 18:43:19 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. január 01., 18:00:42 DÉLUTÁN
Milyen az ingatlan betápja, 1 avagy 3 fázisú?? Mert amennyiben 3,akkor ugye van egy fő Fi-relé, melybe érkezik a mérőtől jövő mért fővezeték, lehetőség szerint 100mA S, azaz szelektív jelölésű kell legyen, majd az egyes "alárendeltek" max 30mA-s cuccok lesznek. Kár lenne negligálni a fő RCD-t és még előtte szétszedegetni bizonyos áramköröket csak azért, hogy azok esetleges haváriái esetén a fő RCD-n ne menjen keresztül semmi.  ;)

Szia!
Azért a jacuzzihoz, medencéhez,gőzkabinhoz,szaunához -----illene 10mAt beszerelni!. Esetleg külön -külön.!
Ez lehet sorbakötve a bejővő 30mA -el.
A 100mA  -t csak szabadtéri gépek, lakatosműhely  esetén ajánlanám.
Mégegy esetben láttam , ha az áramszolgáltató hálózata nem földelt volt ! Azaz  T T !



Csak 1 fázisunk van !

Simon Endre


Atis57

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2014. január 01., 18:00:42 DÉLUTÁN
Milyen az ingatlan betápja, 1 avagy 3 fázisú?? Mert amennyiben 3,akkor ugye van egy fő Fi-relé, melybe érkezik a mérőtől jövő mért fővezeték, lehetőség szerint 100mA S, azaz szelektív jelölésű kell legyen, majd az egyes "alárendeltek" max 30mA-s cuccok lesznek. Kár lenne negligálni a fő RCD-t és még előtte szétszedegetni bizonyos áramköröket csak azért, hogy azok esetleges haváriái esetén a fő RCD-n ne menjen keresztül semmi.  ;)

Szia!
A szabvány igaz, hogy kültérre 100mA-t ir ÁVK érzékenységként.
De jacuzzihoz, gőzkabin, szauna pezsgő fürdő  esetében azért 10mA -t !
A medence vizforgatókat nem kellene ugyanigy 10mA ról táplálni.?
A vizben lévő emberi test ellenállása ?Már az 50V is vészes!