Szivattyúház hiba

Indította coyote2, 2016. január 09., 12:13:56 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Üdv mindenkinek!
Gondom a következő, adott egy telep
Szivattyuházban adott egy pedrollo szivattyu, ami egytartalyba termeli a vizet a deritőből, nyomaskapcsolo vezerli. A deritőbe egy csőbuvar huzza fel a vizet amit kettő /also vizszint, felsővizszint/ uszo szabalyoz magneskapcsolora kötve.
Tegnap szoltak, hogy a fit vmi veri. Kiderult a fi kihervadt, kicseréltem, felkapcsoltam a pedrolot elindult, a csobuvaret felkapcsolva a fi leoldott, a kört vegignezve a csőbuvar tenyleg rossz volt. Kicsereltem, mellette a gond az volt meg, hogy a folyoson a dugaljat nem hasznalhattad, mert leverte a biztit. A csoburarcsere utan a dugalj hasznalhato volt megint. A rendszert elindult mindenki boldog. Ma szoltak, hogy a fi lekapcsol, de felkapcsolas utan elindul megint uzemel egy darabig.
Mit neztem el vajon?


Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Marton

Minden bizonnyal további szigetelési/nedvesedési oka van a leoldásnak.
A hálózat ismeretében ha lehet szigetelés mérővel (500-1000V) vizsgáló méréseket kellene végezni. Kis mértékű nedvesedés is lehet mely a szokásos ohm méréssel nem deríthető fel, de üzemi feszültségen egy kis idő után vezetővé válik mely alapján a FI relé leold.

coyote2

Voltam a telepen, a vezérlést kellene megturbozni kissé.
A mostani felállás: -1 csőbúvárt ami mágneskapcsoloba van kötve azalsó és felső állás szerinti uszókapcsolok vezérlik
-2 a házivizmű szivattyu szinten magneskapcsoloba kötve nyomaskapcsolo vezérléssel 
Mint kiderült a mágneskapcsoloja hazinak behuzott ugyan, de nem adott át, csere után probléma orvosolva. A magneskapcsolot mivel tudnam kiváltani? Ganz Dill 00-52 volt fennt, a csobuvarnal is az van. Napi szinten min 50-szer behuz a kontaktor, e cseréltet 2 eve tettek fel. A fi leoldas parasodas miatt volt a tokozttak letömitve.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Gyurmaúr(fi-relé)

Szivattyúkhoz én mindenképp DIL-K -t ajánlanék, mert az bírni fog napi 100 ki-be kapcsolást, de azért az egyes kapcsolások közt teljen el legább 2 perc, ha lehet?!

tothgyula

Üdvözletem.
A leírásod szerint AC3 üzemről van szó. Egy lépcsővel nagyobb mágneskapcsolót javasolnék vagy konditelepek kapcsolására alkalmazott tipust. Igaz drágább, de örökös.
Üdv: TothGyula felülvizsgáló.

coyote2

Az also hatar 1,5 felso 2,5 bar körül van, ami sajna hamar lemegy, vissza is enged a szivattyu, igy sokat jár, most egy schneider van felrakva, de felujitast igenyel az egész kóceráj...


Sent from my Radar C110e using Tapatalk