Akvárium vezérlésének kiépítése

Indította András_E, 2013. február 04., 20:53:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

András_E

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Adott egy akvárium, aminek a vezérlése egy programozható relével (és 230ac/24dc táp) fog történni. Hová tegyem a kapcsolódobozt, amibe ezeket tartalmazza? Az akvárium egy bútoron van rajta, amiben sok hely van, de tűzvédelmi szempontból aggályosnak érzem a pozdorjára csavarozni a dobozt. Az akvárium tetejében van még hely, esetleg oda egy IP65-ös dobozba (itt van egyébként a fénycső előtét helye is)? Az akvárium mögött a falon is elférne, de akkor meg képtelenség lenne hozzáférni programozni a relét.
Ráadásul dimmelni kell a fénycső előtétet, a vezetékek nem lehetnek hosszabbak 1,5m-nél.  ???
Látható helyre se tehetem, mert akkor páros lábban rúgnak ki a dizájnos lakásból...  :(

Bármilyen ötletet szívesen fogadok!

flatskerrobert

András_E !


    Egy IP 55 műanyag maszkos elosztóba egy, vagy kétsoros (Hensel membrános elosztóba) is beépítheted és ezt felszerelheted a bútorzat oldalára.
Ebbe elfér a FI relé, zárlatvédelem, smart relé, fűtés relé, vízforgató szivattyú relé, stb. Az elosztónál a tömítettségre kábelek tehermentesítésére, PE kötésekre különösen figyelj oda, (pókhálót) ne csinálj!!!
A  helyedbe egy dupla nyomógombot tennék egy könnyen kezelhető helyre amivel a világítást lehetne kézzel dimmelni, ki be kapcsolni, vagy állandó fényre szabályoztatni. A másik nyomóval lehetne feszültségmentesíteni  és vagy szűrést, fűtést indítani, vagy leállítani. Fénycső helyett lehet, hogy jobb lenne a LED szalag.
Egy jó tápegységgel és egy jó LED driver (Lumotec) (NL) 1-10V bemenettel vibrálás mentesen lehet szabályozni a LED-et.
   Nagyon megbízható, és keveset fogyaszt.
FR.

András_E

Kedves Róbert!

Köszönöm a válaszod. A dobozt csak a bútorzaton kívülre, vagy a szekrényen belülre is tehetem?

flatskerrobert

Kedves András_E!


Persze, hogy elhelyezheted szekrényen belül is, csak azért ha kell, hozzá lehessen férni.  NE BARKÁCSOLJ!!!
Az alkatrészek nem termelnek akkora disszipált hőt, hogy probléma legyen.
FR.

András_E

Ne aggódj, nem vagyok tagja Mucsi Zoltán villanyszerelő brigádjának  ;D

flatskerrobert


Kedves András_E!

Akkor örülök neki, de egyébként ki az a Mucsi Zoltán?
Ne haragudj nem akartalak megsérteni, de nem tudtam, hogy szakmabeli vagy, ez nem derült ki az írásból.
FR.



Marcika

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2013. február 09., 13:16:50 DÉLUTÁN

Kedves András_E!

Akkor örülök neki, de egyébként ki az a Mucsi Zoltán?
Ne haragudj nem akartalak megsérteni, de nem tudtam, hogy szakmabeli vagy, ez nem derült ki az írásból.
FR.

A következő linken nézheted meg mikor Mucsi villanyt szerel.

Mucsi Zoltán És A Villanyszerelés...:) - YouTube

flatskerrobert



Köszönöm "leesett" már régebben láttam.
FR.