Ablaknyitás önműködő vezérlése

Indította balzsi, 2013. január 05., 22:54:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Marton igazad van! Nem a Petike rajzához kell a kettős váltó kapcsoló, hanem az egy másik megoldás. De abban két dupla alternatív kapcsolóval lett megoldva az automata - kézi üzemmód kapcsoló  és a kézi nyitás és zárás is. Ez viszont egy másik variáció, de ebben is van két darab relé. De inkább maradjunk a Petike rajzánál.

petike199600

Oké akkor holnap majd váltó kapcsolót viszek magamhoz.
Akkor biztos jó a váltó kapcsoló? Marton jól értette az üzemmód kapcsolóra értettem a kérdésemet.
Itt a rajz is.A tanár aztmondta jó.Van működési leírás is benne.

balzsi

Petike!
A második oldalt is bemutatnád? Engem érdekelne. ;)

Marton

Gratulálok Petike, ez a rajz még szép is.
De azért találni hibát is, bocs. A szöveggel van kifogásom. A termosztát müködésének leírása nem jó. Alaphelyzetben (20 oC) a termosztát 11-12. pontja zárva. Amennyiben melegedés van, átvált és a 11-14 zár és nem fordítva.

petike199600

Marton!
Oké ezt kijavítom.
Balzsi:Véletlen írtam oda 2-est nincs második oldala.
Bocs!

Szirty

Helló Marton!

Idézetet írta: Marton Dátum 2013. február 05., 21:16:52 DÉLUTÁN
De azért találni hibát is, bocs. A szöveggel van kifogásom. A termosztát müködésének leírása nem jó. Alaphelyzetben (20 oC) a termosztát 11-12. pontja zárva. Amennyiben melegedés van, átvált és a 11-14 zár és nem fordítva.

Szerintem ez csak attól függ, hogy a termosztátnak hűtés vagy fűtés-e a funkciója. Az egyik így, a másik épp ellentétesen működik. (Mivel a záró érintkezőt rendszerint az aktív funkcióhoz rendelik hozzá).

A rajz valóban letisztul mostanra. Gratula! :-)