Kettõs betáplálás biztonsága

Indította Novill, 2011. október 02., 17:48:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

A feladat egy lakásnál bizonyos fogyasztókat lehessen üzemeltetni a hálózatról és generátorról. Egyszerû és olcsó legyen. Erre gondoltam beépíteni egy négy pólusú kamrás választó kapcsolót, melynek van egy kikapcsolt és két bekapcsolt állása. Hasonló majd nem az alternatív ( kikapcsolt állás nélkül) kapcsolóhoz, a két elmenõ rész a betáplálási pont és a bejövõ pont az elmenõ hálózat. Mivel a három fázist és nullát is meg kell szakítani, így lényeges, hogy minden esetben ugyanazon idõ intervallumban  záródjanak az érintkezõk.  Mert ha késõbb záródik a nulla vezetõ, akkor a feszültség emelkedés miatt tönkre mehetnek az egyes fogyasztók. Kérdés, hogy mennyire biztonságos ez az egyszerû megoldás. További kérdés hogy valaki ismer-e ilyen típusú kapcsolót, meg tudná adni ezen adatot, és létezik-e ez kalapsínre építhetõ változatban kb. 25-32 A terhelhetõséggel. Tudom ez megoldható mágneskapcsolóval, kontaktorral és relékkel is , de ez drágább megoldás.

Gyurmaúr(fi-relé)

hohó, Novill, ez az egyik legizgalmasabb feladat! Én a haver birtokán csináltam egy hasonlót, csak nála nem a ház fõelosztóját, hanem a gépházában tartózkodó 1 fázisos szivattyúk betápját, illetve az akksis Beghelli lámpáit és egy -fõként a hûtõk ellátására szolgáló konnektrot "2 oldalasítottam", azaz egyrészt kapnak betápot az e.on-tól, másrészt egy -sajnos csak 1 fázisos- zsenerátortól. A kiscsávó konstans szeretné, hogy az egész házában meoldható legyen a "havária" ellátás, de elmagyaráztam neki, hogy egy 1 fázisos, mindössze 12A-nyi max áramerõséget leadni képes genó -mégha mellesleg profi Japánban gyártott Hitachi is- nem képes ellátni egy 3 fázisos, fázisonkét 25A-es betápra kiépített hálózat minden részét. Visszatérve a gépházhoz; ott a kétoldalas betáp L,0 leválaszthatóságát én GANZ KK0 6006-al oldottam meg, 2 ilyen kapcsolóval kapcsolhatóak a szivattyúi, egyenként. Ami a te példád illeti, nos ott én inkább legalább egy GK41-et  alkalmaznék, ugyanis annak olyan a kialakítása, hogy tutira egyszerre emelkednek el azok a bizonyos pogácsák és felpattintható kalapsínre is. L: GANZ Kapcsoló kézimüködtetésû kapcsolók
8)

Üzenet összefûzve: 2011. október 02., 19:15:11 DÉLUTÁN

Bocs, félrenéztem! Nem GK41, hanem KK2 6006 a helyes megoldás! Sorry... Javaslom, hogy töltsd le a PDF termékismertetõt az elöbb belinkelt sireról.