Áramvédő kapcsoló hibakeresés

Indította kormy, 2013. december 20., 21:03:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tomimka

Sziasztok!
Teljesen hasonló problémám van.
Társasház 24 lakás, egy iroda és egy szolárium. A szolárium hálózatbővítését csináltam 3 x 50A. A Társasház 4 éves és eddig teljesen rendben üzemelt. Minden lakás 1 x 32A és  a biztosíték táblában XBS DZL176-63 40A/30mA-s ÁVK-val szerelt.
A szolárium beindulása után 4 lakásban rendszeresen lekapcsol az ÁVK. 2 lakásban naponta 5-6 alkalommal a másik kettőben 1-2 alkalommal, vannak egyidejű lekapcsolások is de vannak egyediek is amikor csak az egyik lakás kapcsol le.
Figyeltük a szolárium gépeinek bekapcsolását, de függetlenül a gépektől, bármelyik bekapcsolására leoldhat valamelyik ÁVK.
A Társasház méretlen rendszere teljesen szabályosan nagyon precízen szerelve (csak dicsérni tudom a kollégát aki csinálta.). 
Most ott tartunk, hogy egy lakásban kicseréltük az ÁVK-t TRACONRA TFV2-25030.

simca

32A-re biztosított lakás és 25A terhelhetőségű lett az ÁVK?

nyaki

Üdv!
A teljes hibafeltárás egy kis kellemetlenséggel járhat, de érdemes ezzel kezdeni.
Az óráknál minden elmenő vezetéket ki kell kötni és a már szabadon himbálózó N és PE vezetékek között átvezetést/szigetelést kell mérni. Ha van átvezetés, akkor valahol rejtett nullázást vagy PE-N felcserélést követtek el, amit meg kell szüntetni. Ha minden rendben találtatik, akkor az ÁVK rossz.
::) Én az elsőre tippelek.

Simon Endre

Jó estét !
Én úgy gondolom a rejtett nullázás kiszüréséhez semmit nem kell kikötni, csak lekapcsolni a vizsgált áramkör ÁVK-ját és feszültségellenőrzés után a fázis és nulla földfüggetlenségét müszeres (egyenáramú ) méréssel kell ellenőrizni. Ha nég nagyobb vizsgálati bíztonságot akarsz akkor kisteljesítményű próbalámpával rávizsgálsz a bemenő fázis és kimenet fázis és kimeneti nulla közé, ami azért is ésszerű, mivel a feszültségfüggő hibát (kondi, kapcsolóüzemű táp zavarszőrése stb.) kideríti. A PE gerincek elbontása értelmetlen, mert az érintésvédelmi rendszer egy kombinált gáztűzhely, bojler, vagy egy hiradástechnikai készülék álltal még kapcsolatban lehet a természetes vagy más célú földeléssel és az még nem hiba.