más lámpában működő izzó

Indította FE65, 2015. november 15., 12:06:12 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

FE65

T fórum! Szerintem egyszerű problémám van, csak én nem tudom a választ.
Van egy állólámpám, aminek a foglalata mignon. Normál foglalatú színes izzót szeretnék bele. Vettem egy adaptert ehhez.
Az adapterbe becsavarva a normál izzó a lámpában nem működik, másik lámpában igen. A lámpa jó, eddig egy szintén adapterrel használt halogén izzó volt benne, azzal most is működik. Mi lehet a probléma, ha minden működik, csak ebben az összeállításban nem? Előre is köszönö a válaszokat. Üdv. Erika

recens

üdv

Elképzelhető, hogy valami nem jól érintkezik.
Színes égő helyett próbáld másikkal az adaptert.

Aztán az adapter típusát is belinkelhetnéd, lehet hogy azzal van a baj.

De javaslom, hogy szakival nézesd meg!

Újraértelmeztem, több mint valószínű hogy az adapter nem jól érintkezik a mignon foglalat érintkezőivel.
Ezeken lehet hogy hajlítani kell ,de csak kizárólag feszültségmentes állapotban szabad hozzányúlni.
Tehát az állólámpát ki kell húzni a konnektorból csak így nyúlhatsz az érintkezőkhöz!!!
Szerintem bízd szakemberre!

exchange

Én síma izzóval jártam ugyanigy a konyhai lámpát kivéve mindenütt jü volt, Valóban hajlítani kell a érintkezőkön.és valóban feszültségmentesítés után, a síma lekapcsolás nem elég.

Szirty

Esetleg törpefeszültségű a lámpa és az eredeti halogén izzó is, ezért nem világít benne a 230V-os színes izzó :-)

FE65

Köszönöm a válaszokat. Majd megnézem, mert egy lámpa miatt biztos nem fogok szerelőt hívni, nem is jönne ki senki.
Gyerekkoromban nagyon megrázott egyszer az áram, azóta nagyon félek, szóval nagyon össze kell szednem magam, de ha kihúzom a konnektorból csak nem lesz baj.