felülvizsgálok kötelező továbbképzése

Indította Novill, 2018. január 16., 19:21:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

rabszolga

Idézetet írta: ELEKTOR-KALANDOR Dátum 2019. február 02., 04:05:30 DÉLELŐTT
Szerintem jó hír.
Igen, ha kiderül mi lesz belőle és nem csak a mérnököknek... Amennyiben jól tudom a felülvizsgálók de még a felelős műszaki vezetők nagy része sem mérnök. A szakipari melósoknak meg főleg, mert borzasztóan alacsony a színvonal helyenként... Nekik is kellene a lehetőség, feltéve, hogy nem csak látszatdolog lesz. Erről beszélek már ezer éve, mégha nem is ebben a formában, ahogyan tervezik. Ezért támadom a kötelező és persze fizetős továbbképzéseket. Amennyiben hozzáférhetsz az információhoz, képezheted magad. Persze csak akkor, ha hagyják és te is akarod.
Majd kiderül.

rabszolga

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2019. január 26., 07:55:00 DÉLELŐTT
Voltam többször az egy éves ismétlő tanfolyamon FAM-on, ott a résztvevők, kik egy éve sikeresen vizsgáztak, teljesen szűz tudományként élték meg az elhangzottakat (pedig az csak 50 oldal nagy betűkkel, szellősen gépelve, és még logikus is). Szóval, bár én sem szeretem megkockáztatni, hogy megszerzett jogot elvesztek, én azért egyedül, sötétben, suttogva elismerem, hogy a tovaképzésekre szükség van.
A fentiekkel kapcsolatban jutott eszembe...
Azért sokan vannak úgy, hogy évek évtizedek óta dolgoznak a szakmában, de konkrét kérdésekre nem tudják a tesztlapon a válaszokat, főképpen ha egy picit ki is csavarják a szövegezést. Ismerek olyan cégeket, ahol csak a főnöknek van papírja a FAM munkavégzésről és ő ott sincs a munkáknál, egy lepapírozott szerszámkészlet van amit nem is használnak. Baleset nem volt. Főképpen a nagyszerű mérőhelyi FAM munkavégzésnél látom ezt a problémát, minek a kétévente megújítandó szar tanfolyam, ha nem is végeznek olyan munkát, amiről a tanfolyam szól. A FAM szerszámok bevizsgálása meg kamu, most megint csak a mérőhelyi FAM esetéről beszélek. Senki nem a saját maga ellensége. Aki nem tartja be az alapvető szabályokat, azt oktathatod évente akár... Lássuk be, a mérőhelyi FAM tevékenység azért nem egyenértékű a kisfeszültségű hálózaton végzett munkával. Jó esetben egy feszültség alatti mérés elvégzésének veszélyességével ér fel...
Szerintem meg nagyobb személyi felelősségvállalásra van szükség és az információhoz jutást akadályozók eltávolítására.

980POWER

Áramváltós vagy bonyolultabb mérési megoldások esetén, ha az áramellátás folyamatossága a mérő, de inkább az áramváltó leszerelése esetén is fenn kell állni, akkor azért nem árt a FAM.

rabszolga

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2019. február 10., 21:58:43 DÉLUTÁN
Áramváltós vagy bonyolultabb mérési megoldások esetén, ha az áramellátás folyamatossága a mérő, de inkább az áramváltó leszerelése esetén is fenn kell állni, akkor azért nem árt a FAM.
Igen, ebben az esetben igazad is lehet. Bár a legtöbb esetben ezt elintézik egy tervezett kikapcsolással. Az ilyen speciális helyzetekre nyilván nagyobb felkészültség kell, de ez százalékos arányban nagyon kevés a regisztrált szerelők munkái között. Ezért nem kellene egy semmire való rendszert életben tartani, inkább specializálódás lenne a megoldás. Egy egyszerű mérőhelykorszerüsítéshez ne kelljen már ez a sok bürokratikus f...ság.

Sztrogoff

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2019. február 10., 21:58:43 DÉLUTÁN
Áramváltós vagy bonyolultabb mérési megoldások esetén, ha az áramellátás folyamatossága a mérő, de inkább az áramváltó leszerelése esetén is fenn kell állni, akkor azért nem árt a FAM.
De az kétszemélyes. A mérőhelyi FAM egyik értelme, hogy legálisan dolgozhat egymagában, az egyszemélyes viszont csak a nénémasszony jellegű mérőhelyekre vonatkozik.

pgz

Helló, sziasztok !

Egy hete voltam tanfolyamon + vizsgázni mindháromból, nem reklámozni akarom de az LVS Felnőttképzési BT-nél minden rendben volt az oktató( Hujber István ), jól felkészült Ő is mérős, tehát tudja azokat a dolgokat amik az előírásokból nem egyértelműek, vagy egyértelműen el  .. rontottak, és ezt meg is mondja.
Nagyon segítőkészek, profin megy minden, írásbeli+ szóbeli is, csak ajánlani tudom.




faxelektro

Jó estét
                 Létezik-e magyar fordításban a következő nagyon  értékes és villanyszerelőnek hasznos könyv:    ELECTRICAL ENGINEERING

faxelektro