Villamos rajzprogram

Indította zz79, 2012. október 03., 12:34:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mikerulz

Mindenképpen tanulságos és megéri jobban figyelni ezekre a műanyag ketyerékre.

Emlékszem még középsuliban vagy a TINA vagy az EDISON volt hardverkulcsos de ott ha egy eltűnt küldtek újat, mert hát az oktatás de az iparban azért szeretnek minden bőrt lehúzni.

Szirty

Üdv mikerulz!

Idézetet írta: mikerulz Dátum 2013. október 25., 21:07:12 DÉLUTÁN
Mindenképpen tanulságos és megéri jobban figyelni ezekre a műanyag ketyerékre.

Sajnos minden másolásvédelem, legyen az szoftver kulcs, kulcslemez, hardlock, retina scan vagy bármi, a jogos használatot is akadályozza több vagy kevesebb mértékben (a több alatt azt kell érteni, hogy a használatot tökéletesen megakadályozza).

Kicsit olyan mint a munkavédelem. Értjük, hogy kell, tudjuk miért kell, szükséges, de minden munkavédelmi intézkedés szükségszerűen sajnos a munkát is akadályozza. Minél szigorúbb és minél hatékonyabb ez az intézkedés, annál jobban.

mikerulz

Szia Szirty,

hát igen. Jó példa erre a munkavédelem :)

Aduász

Sziasztok!

IdézA WSCAD-nek volt egy barátságos árú ajánlata, ami talán még most is érvényes.

A WSCAD 5.5 Starter verzió

A WSCAD 5.5 Starter még mindig elérhető és az ára változatlan. :)

IdézSajnos a teljes verzió használatához hardver kulcs kell. Ha a hardver kulcsot elhagyod, akkor annyi, buktad a fél millió Ft-ot amennyibe kerül a WSCAD.

Ez olyan dolog, ha adnának másikat csak úgy kérésre, akkor visszaélnének vele (tudtommal régen volt is rá példa).
Akár úgy hogy valakivel megosztják azt az 1 licenszet.... hiszen létezik hozzá 2 kulcs, tehát egyszerre 2 ember is használhatja egy árán.
Az ilyen és hasonló visszaélések ellen találta ki a német WSCAD GmbH hogy nem lehet pótolni.
Mindezt köszönhetjük a leleményes felhasználóknak, akik visszaéltek ezzel....persze ezzel a büntetés kollektív, holott nem mindenki ezt érdemli...
Én nyakba akasztót tettem rá, hogy jobban tudjak rá vigyázni, nekem évek óta megvan és nem lett semmi baja még.

IdézEmlékszem még középsuliban vagy a TINA vagy az EDISON volt hardverkulcsos de ott ha egy eltűnt küldtek újat, mert hát az oktatás de az iparban azért szeretnek minden bőrt lehúzni.

A WSCAD-nek is van oktatási verziója, az sem kér hardverkulcsot.
Ami még kecsegtetőbbé teszi, hogy az összes olyan oktatási intézmény ingyen megigényelheti, ahol az oktatás során szükséges lehet! Régen az oktatási verziót meg kellett hogy vegye az iskola, most ezzel nagy segítséget adnak az amúgy is szűk költségvetésű Iskoláknak. :)

Mi a véleményetek a WSCAD SUITE-ról?
Mennyivel és mivel jobb-rosszabb mint a régi WSCAD 5.5?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Szirty

Üdv a klubban! :-)

Idézetet írta: Aduász Dátum 2014. március 25., 13:16:25 DÉLUTÁN
Ez olyan dolog, ha adnának másikat csak úgy kérésre, akkor visszaélnének vele (tudtommal régen volt is rá példa).

Hát az teljesen világos nekem is, hogy ha raklap számra lehetne kérni egy példányhoz kulcsot bemondásra, akkor sokan ezt tennék.
Az is világos, hogy "azt bárki mondhassa" hogy elveszett a kulcs kérek másikat.
A másik oldallal van a baj, amikor tényleg elveszett, megsemmisült stb. tehát nem visszaélésről hanem jóhiszeműségről van szó.
Ha WSCAD tervező szoftvert vásárolok nem kevés pénzért, akkor annak használati jogát vásárolom meg és nem a húszfilléres hardver kulcsot.

IdézAz ilyen és hasonló visszaélések ellen találta ki a német WSCAD GmbH hogy nem lehet pótolni.

A legegyszerűbb módszert választotta, amelyik számára a legjobb.
Szimpatikus viselkedés üzleti partnerek között. :-)

IdézMindezt köszönhetjük a leleményes felhasználóknak, akik visszaéltek ezzel....persze ezzel a büntetés kollektív, holott nem mindenki ezt érdemli...

Igen. Részben így van.
Részben meg úgy, hogy a felhasználók leleményes kerülő útjainak létét meg köszönhetjük a szoftver irreálisan magas, megfizethetetlen árának.

Én nyakba akasztót tettem rá, hogy jobban tudjak rá vigyázni, nekem évek óta megvan és nem lett semmi baja még.

IdézRégen az oktatási verziót meg kellett hogy vegye az iskola, most ezzel nagy segítséget adnak az amúgy is szűk költségvetésű Iskoláknak. :)

Egyik oldalról nagylelkűség, másik oldalról üzleti számítás (befektetés).
Melyik inkább szerinted?

IdézMi a véleményetek a WSCAD SUITE-ról?
Mennyivel és mivel jobb-rosszabb mint a régi WSCAD 5.5?

Szerintem mérföldekkel jobb.
A korábbiak (5.5-ig bezárólag) rettentő körülményes volt és elképesztően sok hiba volt bennük.
Volt hogy naponta találtam egyet-egyet. A legtöbb hiba nem tette lehetetlenné a használatot, de rendkívül bosszantó volt.
Sajnos az új SUITE verzió sorozat is még elég kaotikus. Nagyon elaprózták.

Egyébként nem tudja valaki hogyan lehet kikapcsolni SUITE2014-ben azt a funkciót ami automatikusan elrejti egy sorkapocs tervjelét ha fölötte azonos oszlopban vagy tőle balra azonos sorban azonos tervjelű sorkapocspont van?
Ez a funkció azon kívül hogy hibásan működik, az őrületbe kerget sokszor. :-/

bambi

Sziasztok!

Apple gépre tudtok javasolni oly rajzprogramot, melyben és elosztók rajzait meglehetne oldani. Nem csinálok sokat ezlrt nem akarok profi programot. Köszi

Szelei

Én a ProfiCad-ot használom hasonló célokra.

suto.tibor

Üdvözletem!

Érdeklődnék, hogy milyen program van villamos rajz készítéséhez?
Lenne egy családi ház amit meg kellene rajzolni.
Maga a ház szerkezeti rajza meg van (2D), csak bele kellene illeszteni a kapcsolókat és vezeték útvonalát stb.
Esetleg még számolná is, hogy melyik vezetékből mennyit rajzoltam az nagyon jó lenne.

Segítségeteket előre is köszönöm!!